bugün

bankaların müşterilerinden aldığı ücretler

türkiye'de faaliyet gösteren bankaların müşterilerinden çeşitli yollarla aldığı ücretlerdir.

* AKBANK: 1 Temmuz 2011 tarihinden bu yana, bireysel müşteri vadesiz TL hesabından yıllık 48 lira hesap işletim ücreti alınıyor.

* DENiZBANK: Hesap işletim ücretleri, 1 Mayıs 2011 tarihi itibarıyla aylık 5 lira olarak tahsil ediliyor.

* FiNANSBANK: 9 Eylül 2011'den bu yana kredili mevduat hesabı aktif olanlardan 3 ayda bir 21 lira, kredili mevduat hesabı pasif olanlardan da yine 3 ayda bir 18 lira hesap işletim ücreti kesiliyor.

* HSBC: 23 Mayıs 2011 itibarıyla aylık hesap işletim ücreti azami 5,50 lira.

* ING BANK: Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) hariç, 22 Mart 2011'den bu yana aylık 5,50 lira hesap işletim ücreti alınıyor.

* ŞEKERBANK: Hesap işletim ücreti, 5 Nisan 2011 tarihinden itibaren vadesiz tasarruf mevduat hesaplarından 3 aylık dönemlerde 15 lira olarak tahsil ediliyor.

* GARANTi BANKASI: 14 Eylül 2011'den bu yana bireysel TL hesaplardan yılda 2 kez olmak üzere 38 lira hesap işletim ücreti tahsil ediliyor.

* HALKBANK: Hesap işletim ücreti, 13 Temmuz 2011'den itibaren TL tasarruf hesaplarından 3 aylık 14 lira olarak alınıyor.

* iŞ BANKASI: Tasarruf grubu Türk lirası hesaplardan 6 Eylül 2011'den bu yana yılda iki kez 35 lira hesap işletim ücreti tahsil ediliyor.

* VAKIFLAR BANKASI: BSMV hariç, 13 Eylül 2011'den bu yana hesap işletim ücreti TL hesaplar için aylık 4 lira.

* ZiRAAT BANKASI: 23 Haziran 2011 itibarıyla hesap işletim ücreti 3 aylık 11 lira.

* YAPI VE KREDi BANKASI: Hesap işletim ücreti 1 Temmuz 2011'den bu yana TL hesaplardan yılda iki kez 43 lira olarak tahsil ediliyor.