bugün

müslümanların sabrını taşıran kemalist zihniyet

ciddiye alıp yorum yazdığım bir başlık olacak.
öncelikle "kemalist zihniyet"i sevmem. neden? çok katı kurallara sahip, bilmem akıllarındaki şeyden çıkamayan kişileri var. öncelikle başörtüsüne karşılar, bir bireyin eğitim hakkı kurallar ile kısıtlanıyorsa, kural ne olursa olsun yanlıştır. neyse. konumuz kemalist zihniyet değil..

kemalist zihniyeti sevmem ama sevdiğim ve dünya görüşünü kemalizm olarak belirleyen arkadaşlar var. severim de kendilerini. kendileri çok güzel teselli verir bir kere. derdini iyi konuşabilirsin. "siktiret yaa" derken bile yazım üslubundan anlarsın. zaten birisinden kemalist diye nefret etmem, aforoz da etmem. hele de müslümansa!.
insana insan olduğu için değer vermek budur işte.

ki çoğunluğu müslümandır da bu arkadaşların..
sadece sorun şurada:

bir topluluk, cemaat diyelim direk olarak..
cemaat eleştirilerinde ellerindeki kaynaklar sadece kendi kaynakları,
mesela hiç düşünmeden, kritisize etmeden çat diye sapkın tarikat diyebiliyorlar.
müslüman insanlara iftira atabiliyorlar. çok şahit oldum. bir dini lidere ağıza alınmayacak şeyler söyleyebiliyorlar. bunlar olmamalı. müslümanlığın gıybeti yasakladığını geçtim, etik olarak çok yanlış bir şey zaten.

müslümanlar ile işleri yok, kendileri müslüman anasını satim! neden müslümanlar ile işleri olsun!..
güncel Önemli Başlıklar