bugün

türkiye ekonomisinin 2 çeyrekte yüzde 8 8 büyümesi

dünyanın en hızlı büyüyen 2. ekonomisi konumuna oturmasına vesile olan büyümedir. aslında o konumdaydı zaten. neyse, bazı arkadaşlar sırf siyasi baktıkları için bazı şeyleri ya anlamıyor ya anlamak istemiyor. türkiye an itibariyle, dünyanın ekonomisi en hızlı büyüyen 2. ülkesi. yani, dünyanın en iyi 2. ekonomisi falan değil. en hızlı büyüyen ülke çin. ama çinde halkın durumu burdakiyle kıyaslanmayacak kadar kötü bir seviyede. ister, zengin iyice zengin oldu deyin ister başka birşey. sonuçta ekonomi büyüdü. he bu halka yansımıyorsa oturun bunu eleştirin. ancak, bunlar yalan kimi kandırıyorsunuz tarzı basit cümleler kullanmayın. çocuk oyuncağımı yahu bu? hükümet halkın gözünü boyamak için yalandan en hızlı büyüyen 2. ekonomiyiz diyor. bütün dünya da buna inanıyor yada yalanı görmezden geliyor. hangi sebeple böyle birşey yaparlar ki?
ben de daha çok yol katetmemiz gerektiğine inanıyorum. ama isviçrede de fakir olan insanlar var. bu her zaman olacaktır. zengin varsa fakir de olacaktır. bu düzen değişmez. bu para onlara yeter demiyorum yanlış anlamayın ama ülkemizde öyle açlıktan ölen falan da yok. insanlar aç, çocuklarına flüt alamıyorlar, bisküvi alamıyorlar tarzı masallar da inandırıcı olmuyor. tabi maddi sıkıntı çeken vatandaşlarımız var, ekonomik dağılım memnun edici bir seviyede değil ama öyle açlıktan ölenler falan da yok bu ülkede.