bugün

kuzey güney

bir yandan bir ezel olur mu diye heyecanlanarak izleyeceğim bir yandan keyfini çıkararak izleyeceğim dizidir. bir ezel olur mu? çok zor be, bir ezel olması için bu dizide yiğit özşener'in olması lazımdı. ama yok. yani gördüğüm kadarıyla kıvanç ve yaprak dökümündeki o kel adam dışında oyunculuğu ile göz dolduran bir oyuncu yok. "matmazel" in rolü pek yok gibi ama göreceğiz. onda bir serdar tezcan havası seziyorum ama karakter olarak değil olayları uzaktan takip etmesi bakımından. ne bileyim ben bu diziye kıyısından köşesinden bir sarp akkaya olsaydı iyi olurdu derdim. ya da esas kız ne bileyim daha bir alımlı biri bulunabilirdi. bu kıza önyargımdır tabikide.. ya da kim istemezdi kıvanç tatlıtuğ ile kenan imirzalıoğlu aynı dizide olsun oyunculuk resitali izleyelim.

sadece kıvanç ve o kel amcayla bir ezel olunamaz. bir kere müzikler bile ezel'in yanından geçemez bir iki müzik dışında. toygar ışıklı'dan ezel soundtracklarından daha güzel müzikler çıkamaz bence ki 30 tane soundtrackı vardı ezel'in her sahnenin kendisine özel ve duyguyu veren.. he ama ezel'e rakip olabilir mi? tabikide o bakımdan kalitesini ilk bölümden belli etmiş dizidir. gerek senaryo akışı gerek kamera çekimleriyle..