bugün

kinyas ve kayra

--spoiler--
kitaba benzeyen birşeydir bu. anlatmaya çalışmak gereksiz bir çaba olacak kanaatimizce tüm bu okuduklarımdan sonra... okurken ne oluyor laaaaaan diye defalarca sesli bir şekilde tepki vermek zorunda kaldık tedirginlik içinde... hatta sonlarına doğru bir yerlerde, hayatımda ilk kez bir kitabı okurken gözlerimden su aktı... kitabı bir kenara bırakıp sakinleşmek için iki tane sigara içtim... sakinleştim de... en azından okumaya devam edebildim...kitap bitti ama etkisi bitecek mi üzerimde onu bilmiyorum. kinyas ve kayranın hikayesi hayat arkadaşlarım olacak sanırım bundan sonra kan kardeşlerim olacaklar...(arkayı dörtledik hadi hayırlısı... ) abidjan, liberyalılar,gözyaşı, aids, kan, kaos, yazmak, dövme, uzun saç, okyanus dalgalarının sesi, david bowie, orospular raks edecekler ben yaşadıkça beynimde. bazı hikayeler içinde gerçeğin azgın dişlerini taşır. siz okudukça ısırılırsınız iz bırakılmadan bedeninize. havlunun içine konulan bir sabunla dövülmüş gibi, denizin dibinde yanarak ölmüş gibi, buzdan mermiler ile vurulmuş gibi... utanmaz hakan günday !!! beşyüz küsür sayfanın içine yıkımın resmini çizip bırakmak 23 yaşındaki bir adama hiç yakışmış mı ? ha piç ? hayatı zargana yapıp içerek, gecenin sonuna yolculuk yapmak için miydi tüm bunlar ? ulaştın mı sonuna ? değdi mi peki ? ya kinyas ? ya kayra ? ya biz ? ne yapacağız hiç düşündün mü ? tokat atmak ve sıkıca sarılmak ile ilgili bir kitap bu, ölünceye kadar koşmak ile ilgili, okyanuslar kadar ağlamakla ilgili, silah zoru ile yazmakla ilgili, kan ile ilgili, sebepsiz sevgi duymalarla ilgili ve hiç de alakası yok aynı zamanda hiç biri ile... herşey var bu kitapta yahut hiç birşey yok ... siz bileceksiniz okursanız ya da bilemeyeceksiniz okumazsanız...okursanız, ben kinyas bunları yazdım diyecek, ben kayra bunları düşündüm diyecek, ben hakan hepinizi çok seviyorum diyecek ve siz ne derseniz deyin ama bir daha asla, ben hayattan ne alacağımı çok iyi biliyorum diyemeyeceksiniz... asla ...
--spoiler--