bugün

beyza nın kadınları

mustafa altıokların ağır romandan beri yaptığı en iyi film.bu arada ki filmler bende hayal kırıklığı yaratmış olsada, beyzanın kadınları bence izlemeye değer.en azından bu sefer özgün olmuş.
tabi filmin eksiklikleri de var.mesela bence karakter betimlemeleri çok zayıf kalmış.çok az değinilmiş karakterlere daha çok konu üzerinde yoğunlaşılmış.ayrıca bence filmin sonunuda bildiğim için senaryoda bazı mantık aksamaları olmuş.şimdi söyleyip filmin tadını kaçırmıyım.izleyince görürsünüz.tabi bir daha izlemem gerek daha net bir şey söylemek için.oyunculuklar gerçekten mükemmele yakın olmuş.özellikle demet evgar kendisinden hiç beklemediğim bir performans göstererek beni şaşırttı.levent üzümcü ve tamer aradağlı zaten kendilerini kanıtlamış olan oyuncular.
filmde özellikle ışıklar gayet başarılı.bence yönetmenin istediği duyguyu verebilmişler.
birdee son olarak bence filmin en iyi olan şeyi yani müzikleri.gerçekten hollywood kalitesinde bir iş çıkarmışlar.kendimi bazı sahnelerde bir hollywood gerilim filmi seyrediyorum sandım.filmin müziklerini ünlü besteci fahir atakoğlu yapmış.
her ne kadar mustafa altıokların diğer filmlerini beğenmesem de niyeti bağcıyı dövmek değil üzüm yemek olan biri olarak şunu söylemeliyim ki beyzanın kadınları gerçekten başarılı bir film olmuş.umarım filmde yakaladıkları başarıyı gişedede yakalarlar.