bugün

recep tayyip erdoğan

adım adım değil koşar adım iktidara giden, halkın %50'sinin teveccühünü kazanmış siyasi lider. rakiplerinden farklıdır hem de çok farklıdır. kısaca listeleyecek olursak:

- halkı türk, kürt, alevi, sünni, sağcı, solcu diye ayırmaz. "hepimiz bu milletin evlatlarıyız" diyen yegane lider.
- diğer parti liderleri gibi yalancı değildir. dobradır. açık açık düşündüğünü söyler.
- darbeci generalleri içeriye tıkan tek başbakan. bu yönüyle de gelmiş geçmiş tüm başbakanlardan ayrılır.
- proje üretir, ürettiği projeleri hayata geçirir. meydanlarda atıp tutup sonra da söylediğini unutmaz.
- ssk'yı batırıp hazineye 10 milyar dolar zarar takmamıştır.
- iski skandalına imza atmamıştır. iski'de chp'lilerce hüpletilen 2 milyar dolara rağmen istanbul belediye başkanlığında su sorununu kökten halletmiştir
- 2001 krizinde görev alan ekibin içinde değildir.
- imf'ye dünyanın en borçlu ülkesini almış, imf'ye kafa tutan "kredi mredi istemiyoruz hadi başka kapıya" diyebilmiştir.
- 22 yılda bitirilemeyen bolu dağı tünelini 4 yılda bitirmiştir.
- yapılamaz denilen milli tank, yerli atak helikopter, gelişmiş iha projelerini hayata geçirmiştir.
- israil'e ihalesiz verilen siparişleri iptal etmiş yıllık 4 milyar dolarlık israil'e peşkeş çekilen parayı yerli savunma firmalarına aktarmıştır.
- hayal mahsulü zannnedilen boğaz altı tüp geçiş projesini bitirmek üzeredir.
- 2001 krizinde chp ( o zamanki dsp)-mhp-anap koalisyonunun içini boşalttığı hazinede 2011 yılı itibariyle 260 milyar dolar biriktirebilmiştir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar