bugün

romanya

-Her yeri elektrik teli kaplı ülkedir. iki direk arasında +20 kablo bulunmaktadır.
Hatta bazıları tepenizden çapraz falan geçer çok ilginçtir yani.
-Yemekleri kötüdür. Yemeğin yanında ekmek bile paralıdır, yemek sipariş edecekseniz büyük porsiyon seçin lakin insanı ancak o doyurur.
-Paraları Lei * TLnin yarısı değerindedir.
-Acayip ucuz bir ülke. Barda bira 1 eurodur, ha sarhoş eder mi? yok. Orasıda ayrıdır. Tavsiyem vodka falan içmeniz.(3 euro falan) (bkz: make it two!)
-Kızları güzel değil erkekleri yakışıklı değil.( (bkz: neee)
-Taksicileri üçkağıtcıdır ama Türkler yemez: P (bkz: sen giderken ben)
-Ülkeyi terk etmişler: D
-Barları fena değil..hani..:P
-Mcdonaldsda tuvalet ücretlidir...
-Kimse ingilizce bilmez.
-Türk inşaat şirketleri orda iyi iş yapıyor.
-Sokakta alkol almak yasaktır.
-Sabah böğürtlen çayı içmek midenizi bulandırıyorsa Türk çayı götürün yanınızda.

Şu sebeple gidin diycem ama bulamadım.

Edit: Adina bakmaya lüzum görmedigim bir yazar iyi gözlemlemedigimi söyleyip, burada yazdiklarimin cok da farkli bir portre cizmemis.

-Craiova'daki mcdonalds ve Bükres'teki mcdonalds paraliydi, neden yalan söyleyeyim sevgili yazar?
-Türkiye'de ve bircok ülkede de sokakta alkol yasak ama ha sanki bizde yasak diye polis gelip seni hapse mi atiyor? Burda hic mi görmüyorsun sevgili yazar? Ama kanun bu? Napcaz?
-Romanyalarin genel olarak yardimsever olduklari bir gercek ,fakat bence do you know english derken size türkce cevap vercek birini bulmaniz olasi.
-Kizlari da güzel degil iste. Celimsiz, kisa, cirkin, cocuga benziyor ama sevimli falan degil. Ben Inna gibi hatunlar görcem diye bekle sen. Nerdee...
-Bir de arkadasimin oradaki 2 aylik tüm masraflari Viyana'daki en ucuz yurtta bir aylik iki kisilik oda ücretinden azdir, lakin cekilmez.