bugün

serkan aykut

Türk liglerine gelmiş en büyük golcülerden biriydi, Aslında GSde de ilk sezonunda kötü bir sezon geçirmemiş yanlış hatırlamıyorsam 20ye yakın gol atmıştır. Samsun'da bir idol olmasının yanı sıra GS'de o idollüğünü devam ettirememesinin nedeni GS'nin 10 yıla yakındır süre gelen beceriksiz yönetim ve teknik direktör anlayışının ürünüdür ki bu 2001den sonra GSde formdan düşmesiyle de gözlenebilir, yoksa jardelin varlığı yokluğu çok da önemli değildir, şans verildiği zaman gerektiği şekilde gerekeni yapmış ve değerini göstermiş futbolcudur, Jardel kadar büyük bir golcü olmasa da büyük bir golcüdür ki Jardel'i bile harcayan o mal yönetim ve kulubün serkan'ı da harcaması anormal değildir.

Uzun lafın kısası Türkiyedeki yönetim anlayışına kurban verilmiş onlarca yetenekten biriydi,o ve onun gibiler kurban verilmeseydi yıllar yılı Milli takıma da Hizmet edecekti, böylece hem miyadını doldurmuş Hakan şükür ve türevlerinden gerektiği zaman kurtulacaktık hem de arada katılamadığımız kupalara katılabilecektik.

GS'de jardel ile Serkan'ın yanyana oynadıklarında da ne kadar rahat olduklarına dair bir gol gösterelim.

http://www.youtube.com/watch?v=-gGUL1qd9a0