bugün

artık galatasaraylı değilim

galatasaray'ın türlü başarıları, o efsane kadroyu geride bıraktığını gören, jübilesi yapılmamış onca futbolcuyu, en son da, beyinlerinden zoru olduklarını düşündüğüm birtakım galatasaray taraftarının, ahlaksız ve utanmazca ve de görgüsüzce başbakan'a yaptıkları rezalet eylemlerinden dolayı artık her insaf sahibi galatasaraylı'nın, insaf ederek ve de empati yaparak bu fanatizmden vazgeçmesi ile söyleyebilecekleri bir söylemdir. hepimiz bilmekteyiz ki, gerçek anlamda takımdan vazgeçmeyecek kimse, sadece gözümüzden düştü iyice takım, bu son olay da bardağı taşıran son damla olmuştur.

hıncal uluç'un söyleminden farklı olarak bu bizzat bana ait olan bir söylemdir. haklıyımdır.
birisi bana bir neden söylesin ulan, birisi bana güzel bir neden söylesin ki şu içler acısı takımı tutayım, destekleyeyim, tutmaya devam edeyim...

son 3 senedir ne lig ne kupa ne de avrupa'da bir başarı elde ettin mi? yok..
son 3 sene ne amına koyim? lig ne lan? avrupa'da bir başarın var mı? yok..
uefa'yı kazandın, süper kupanı da kazandın sonra ne bok oldu? şampiyonlar liginde çeyrek final oynamayı kendine bir övünç kaynağı olarak düşündün, düşündün de devamı nerede? avunalım mı bu başarılarınla? hadi lan ordan!..
sikim böyle işin amına koyim, seni uefa-süper kupaya taşıyanlara daha bir jübile yapmadın ulan?

böyle taraftar olmaz olsun lan! en karaktersiz taraftar, takımına en güvenmeyen taraftar da bizde, en çabuk satan da bizde. lanet olsun lan! harbi. ne zaman yenildik, o zaman kıymetten düştük, ne zaman yendik, o zaman "cimbom booooommmm" olduk...

bir maç kaybedildi, yönetim istifa denildi.
bu karaktersiz taraftar "o" taraftar olamaz.

en son da aynı malum taraftar, beyinsizler ordusu gitti, *birisini yuhaladı!
lan yuhaladı lan! bu kadar iğrenç bir şey olabilir mi? ayıp denen bir şey var olm!..
fenerli diye mi? başbakan diye mi? ne diye?..
orada atatürk yuhalansa ben görürdüm bu özgürlük, yuhalama hakkımız vardır diyenleri.
şimdi eksiye abanın lan!..

edit: takım tutmayı din olarak gören yavşaklara diyecek sözüm yok. umurumda değil lan takım tutmak.

edit 2: olm.. bir de galatasaraylılık filan öğretmeye kalkanlar oldu..
ulan ben şampiyonlar ligi maçları için, yurtdışında zaman ileride diye gece kalkıp mahmur gözler ile maç izlemiş adamım. uefa kupasını izlerken gözyaşı dökmüş adamım, lan siz kimsiniz de bana neyin ne olduğunu öğretiyorsunuz. okumaya yeltendiğiniz belli, ki ne anladığınızdan ben şüpheliyim...