bugün

entry'ler (360)

saldafest

Salda Gölü konum olarak yakın coğrafyada yaşamayan insanların pek bilmedikleri fakat gören insanlarda aşırı derecede haz bırakan süper ötesi dogal güzelliktir. Festivalin tarihi nisan başı olması bence cok uygun değildir çünkü Salda Gölü nisan ayında dahi oldukça serindir. Çadır falan öyle soğuğu kesmez. Katılımcıların bu duruma hazırlıklı gitmelerini tavsiye ederim.

kutsal olmayan meslek

öğretmen,doktor,şoför,pilot,asker... hepsine bi kulp takıp kutsal sayıyoruz da bu kutsal olmayan meslekler nedir bilinmez ya da neye göre ayrılır kutsal ya da kutsal değil diye.

gülşen suna

Harika bir sese sahip olan ve aynı zamanda istanbul\'da müzik öğretmenliği yapan sanatçı.
(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=9vfFR8WrTso)

hugoya telefonla katılmış efsane nesil

o nesil zamanında telekomun telefonundan çekti şimdi internetinden çekiyor.

marmaray

en güzeli dolduracaksın boğazı ne marmaray derdi, ne yeni köprü derdi, ne boğazlar sorunu ne de kanal istanbul ohh mis gibi.

en samimiyetsiz laflar

-ben de...

insanın bencil bir varlık olması

insanların duygularını ve düşüncelerini kendi bencillikleri üstüne oturtmasıdır.insan sevdiğini kırmak istemez mesela ama bu onu sevdiği ya da onun üzüleceği için değildir, kendi oluşan durumdan dolayı üzüleceği içindir.Bir yakınının ölmesini istemez, bu da onları çok sevdiği için değildir, öldüklerinde kendi üzüleceği içindir aslında.

kadın

crysis'de ki yaratıkların bile ne olduğunu anladık üç aşağı beş yukarı ama bunlar başka.

kafası bira şişesine benzeyen çocuk

çok bira içen kişinin doğacak çocuğunun alacağı kafa şeklidir.

unutulmaz dizi replikleri

-sosyal alkoliğim ben sevim.

baldızın kız kardeşine aşık olmak

diğer baldıza aşık olma durumudur.

restorasyonlu türk filmleri

gelişen teknolojiyle birlikte bozulmaya yüz tutmuş film kayıtlarının yüksek teknolojiyle dijital olarak arşivlenmesidir fakat alışık olduğumuz beyaz çizgili,renkleri soluk o türk filmlerinin tadını nedense bu dijital versiyonları verememektedir.

1 haziran 2013 sosyal medya engeli

engelleme ttnet tarafından uygulanmaktadır, mobil servis sağlayıcılarda şu an sıkıntı yoktur.
Not:ttnet sözde bakım olduğu konusunda açıklama yapmış, kaynak:Sözcü

en aklı başında deli

her deli fıkrasının sonunda etraftan aranıp bulunan fıkrayı bitiren kişilerdir.

iki tuborg 250 gram tuzlu fıstık

250 gram fıstık iki biraya fazla gelir.

ezel

bugün karşıma çıktığında peh dedirtmiştir insana.Bunu zamanında izleyebilenlerden olarak şanlı görüyorum kendimi.

yaran facebook iletileri

"eskiden çocuklar, ''baba beni leylekler mi getirdi?'' derken, şimdiki çocuklar ''baba leyleği de mi siktin yaa?'' diyorlar.. yeni nesil çok sağlam geliyor aga"

2010 lu yılların modasına etki eden şeyler

2020 ve 2030 lu yıllarda daha uzak bir perspektiften bakılınca daha da net belirginleşecek etmenlerdir.

16 mart 2013 gökhan zan ın cezasının ertelenmesi

kurallar her zaman insanların en iyi şekilde yaşaması için yeniden düzenlenebilir, uygulanabilir, ortada ortak kanaat olarak bir kural aykırılı yok veya kural tersine işleyen bir yargıya gidiyorsa düzenlenebilir fakat bu herkesin çıkarına olmalıdır yani belirli kişi veya topluluklara yönelik olmamalıdır. Bir galatasaraylı olarak federasyondan utanıyorum çünkü bu olayı sadece bir kesimi idare etmek için çıkarttığı için. Her zaman her takıma yapılan bu ve benzeri durumlarda böyle ertelemeleri kullansa ve tarafsız olsaydı o zaman sadece saygı duyar ve mutlu olurdum.

32 bit vs 64 bit

3 gb ram\'e 48 bitlik windows üretmeyi akıl edememişlerdir.
(bkz: microsoft)