bugün

entry'ler (121)

sevgiyi göstermenin yolları

Binbir türlü yolu vardır aslında.ama asla her fırsatta seni seviyorum demek değildir bunun yolu.fedakârlık bence en güvenilir gösterme biçimi.hem karşıdaki için hem seven için.birinin senin için herhangi bir şeyinden vazgeçmesi büyük olay bence.

26 şubat 2014 galatasaray chelsea fc maçı

Çetin geçecek maç. Chelsea gol yememek için geldi onlar beraberliğe de razı olacaktır çünkü evlerinde kazanacaklarına eminler. Bol gollü olacağını düşünmüyorum chelsea çok iyi kapanacaktır. Cimbomun işi zor ama yıldızların yıldızlığını gösterme günüdür. Saldır galatasaray.

5 şubat 2014 tokatspor galatasaray maçı

Yeni transferlerin umut verdiği karşılaşma.

galatasaray

Puan farkı 7 olmasına rağmen birilerinin deli gibi korktuğu takım. Korkmayın oğlum bu kadar 7 puan var daha. Öyle ki yok efendim şikeymiş de bilmem neymiş de.ulan neredeyse Fenerbahçe'nin literature soktuğu bu kelimeyi galatasaray için kullanmaktan hiç mi imtina etmiyorsunuz hemde hiçbir ceza almamışken. Neyse bu hafta gümbür gümbür gelen takım. Böyle devam edilirse 4 . yıldız neden olmasın?

trt 1

Leyla ile mecnun'u harcadığı için hepimiz tepkiliyiz ona tamam.

Ama cidden 103 bölüm boyunca fazla reyting almayan ama internet fenomeni olmuş bir dizinin arkasında durmuş kanaldır. Özel kanalların hiçbiri bu dizinin arkasında bu kadar bölüm boyunca durmazdı. Bkz ben de özledim. Doğruya doğru trt'nin bu dizi üzerinde emeği çoktur.nankorluk etmeyin. Kaldırılış biçimi çirkindi ona laf yok zaten.

12 years a slave

Gereksiz uzatıldığını düşündüğüm film. Evet güzel filmdi denebilir ama içimin kıyıldığını söyleyebilirim. Özellikle bir sahne vardı Solomon'un ağaca asıldığı dakikalarca parmak uçlarında durmaya çalıştığı kimsenin elinden bir şey gelmediği o kadar uzatılmış ki sahne inanılmaz rahatsız edici zaten sinema salonunda yeeeeeeterrrrr diye bağırmamak için zor tuttum kendimi.onun dışında zaman algısını da yok eden bir film olmuş. 12 yıl diyorlar ama filmde bu hiçbir şekilde size aksettirilmiyor.içimi cız ettiren dünyayı ne de çok ağlatmışsınız zalimler dediğim sahneler boldu.

Ama bana geçen seneki Django'yu hatırlattı aynı tema.orada filme Leonardo di caprio'yu iliştirmişlerdi burada da brad Pitt. Oscar alacağı kesin gibi zaten.

söylemesi zevk veren ingilizce sözler

Just kidding.

sözlük yazarlarının kendilerine öğütleri

Mutlu olmak için en azından çabala. Sahip olmadıklarına kaçırdığın fırsatlara üzülmeyi kes. Geçen zamanı geri getiremezsin. Geçmiş geçmişte kalır ne yaparsan yap o artık bambaşka bir zaman dilimi. içinde bulunduğun anı sev kıymetini bil. Seni gerçekten sevenleri sen de sev. Seni asla sevmeyecek olanların peşinen gitme. Gerçeklerle yaşa daha az hayal kur.

mehmet ali birand

Gideli 1 yıl olan.

Akşam haberi saatine yakındı kanal kanal geziyordum. Habertürk'ü açtım bir program vardı ekranın altında " son dakika" Mehmet Ali Birand vefat etti. Şaşırdım çok şaşırdım bazı insanlar vardır hani hiç ölmezmiş gibi. üzüldüm çok üzüldüm. Şimdi 1 yıl geçmiş. Fani her şey bu kadar fani... Mekanı cennet olsun.

ersun yanal

Sezon başında lige süper kupayı galatasaray' a kaptırarak başlayan ve Konyaspor yenilgisinden sonra yerden yere vurulan şimdi yerlere göklere sığdırılamayan teknik adam. Hangi maçtı hatırlamıyorum yenilgiydi Ersun Yanal basın toplantısında neredeyse doğru düzgün kelam etmemiş triplere girmişti. O gün anladım ne kadar hırslı olduğunu kaybetmeye tahammülü olmadığını ve bununla yüzleşemedigini. Eğer fenerbahçe bu sezon şampiyon olursa bu adamın hırsı sayesinde olacak.

nordin amrabat

(bkz: sınavlara son gece çalışan öğrenci)

kadıköy

Anketçiler ve broşür dağıtanlarla dolu olmasa güzel yer aslında.

hastası olunan sözler

"Zaman geçip tüm mazeretler tedavülden kalktığında kıran da kırılan da piç gibi ortada kalır. "

nehir

Oyun Atölyesi'nde sergilenen tek perdelik oyun. H aluk Bilginer için gidecekseniz gidin ya da canan Ergüder ya da Ayça Bingöl. Ama oyundan beklentiniz olmasın. Haluk Bilginer'e 637282888 kez daha hayran oldum. Hali hazirda Türkiye'nin en iyi oyuncusu. Nasıl bir adamsın be sen nasıl bir oyuncusun? Uzun yıllar daha sahnede kalsın sahnede görelim onu.

gecenin sözü

Bunu göze alabiliyo musun, finallerden geçmek için beni feda ediyosun beni beni uykunu.

hayata dair iç burkan detaylar

Gecen postaneye gittim sıra bekliyorum bi teyze geldi bir şeyler sordu yardimci olur musun diye bende bilmediğim için yardımcı olamadım neyse sıra bana geldi gişeye geçtim az önceki teyzeyi önüme aldılar gişedeki bayana ama sırada ben vardım dedim o da tamam biliyorum bayandan sonra alicam sizi diyip birkaç mimik yaptı. Bende sorun çıkarmadım.sonra başka bir bayan nasıl yani biz burada saatlerdir bekliyoruz o kadın geldi şimdi önümüze geçti bu ne rezalet vs vs vs baya yüksek sesle bağırmaya başladı bildiğin postane epey bi süre onun sesiyle hakkı hukuk adaleti savunmasıyla inledi gişedeki ve önüme geçen kadın hiç sesini çıkarmadı cevap dahi vermediler. Ve emekli öğretmen olduğunu vurgulayan kadın ısrarla bağırmaya devam etti. içimden hem hak verip hem de bu kadar bağırmaya ne gerek var diye düşündüm. Sonra bayan işlerini halletti ve çıkıp gitti. Gişedeki kadındaydi artik sira dinlerken:hanımefendi o özürlü diye cevap verdi nihayet. Sürekli buraya gelir işlemleriniz biz yapar yardımcı oluruz zihinsel özürlü diye yüksek bi tonda cevap verdi. Herkes buz kesti bir anda. Ben de öyle. Öğretmen olan kadın hala bir şeyler söylemeye devam etti aslında o da üzüldü pişman oldu ama yediremedi kendi muhtemelen ki bir şeyler söylemeye devam etti.

içim acıdı sonra birbirimizi anlamaktan aciz oluşumuza, özürlü olan bayana, sürekli Haklarımız gasp edildiği için bunu bir paronayaya dönüştürüp saldırganlaşmamıza. Her şeye o anı uzunca bi süre atamam heralde. Gişe memurunun hanımefendi o özürlü dedikten sonraki o sessizlik buz kesmişlik.

moviemax türk

Gece 23 sularında kurtlar vadisi'nin ilk bolumlerinin tekrarlarını veren kanal. Aro digiturk aro.

sözlük yazarlarının ruh halleri

ismail abinin pamuk şekerin pamuktan yapılmadığını öğrendiği anki ruh hali x 5 .

aşk acısının bittiği an

Attila ilhan şöyle anlatır o anı : insan bir akşamüstü ansızın yorulur/ tutsak ustura ağzında yaşamaktan

Öyledir. Çok çabalarsın acın geçsin diye, olmaz . ama bir akşamüstü üstelik hiçbir şey yapmamışken pat diye geçer gider o acı bi anda ansızın aniden.

hayatımın hatası

O kadar çok var ki bunlardan seçip beğenemedim şimdi içlerinden.hepsi benim bebeklerim.