bugün

entry'ler (52)

mutluluk

Acılarına, hüzünlerine, zorluklarına rağmen,kaygısızca ve
haykırarak "yaşıyorum" diyebilmektir.
hayatın kısacık anlarıdır mutlu yaşanan...
hem mutlu hem huzurlu olamaz ki insan...

huzur

''sevdiğim '' dediğin kişiye verebileceğin en mükemmel addır. yanında huzurluysan ''huzursun'' dersin ona . önemli olan tek şey de budur. yeter ki o 'huzur' hiç bozulmasın...

dove

7 gün kullanılması gerekli gösterilen kremdir.

şaban çalış

selçuk üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümü bölüm başkanıdır kendisi.derslerin 3 te birine kendisi ya da asistanı girmektedir. her gelen birinci sınıf öğrencilerine okuttuğu 'hayalet bilimi ve hayali kimlikler' kitabıyla tanınır.

celcus kütüphanesi

efeste bulunan ünlü kütüphane. efsaneye göre kütüphanenin yapıldığı dönemde kütüphanenin altından bir tünel geçmektedir ve bu tünelin sonu geneleve gitmektedir. dönemin zeki delikanlıları da ''kütüphaneye gidiyorum anne'' diyerek geneleve kaçmaktadırlar.

bosna hersek mahallesi

selçuk üniversitesinde okuyan her öğrencinin bildiği yerleşim mekanıdır. türkiyedeki en büyük mahalle olduğu söylenir. 80 binin üzerindeki nüfusu tek bir muhtarın idare ediyor olması da ayrı bir muallaktır.

mosafer

Şu anda dünya üzerindeki en iyi keman virtüözlerinden biri olan Farjad'ın ünlü eserlerinden biridir.

tanha

iran asıllı keman virtüözü olan farid farjadın anroozha adlı albümünden bir parçadır.

dejad gity

Eski bir Fars çalgısı olan Rebabın modern şekli olan kemana belki de tarihi bağları nedeniyle bu kadar melankolik bir anlam yükleyebilen ünlü keman virtüözü FARID FARJAD ın mükemmel eserlerinden biridir. dinlemeden ölmeyin.

cumartesi günü tv de izleyecek bir şey bulamamak

kesinlikle yanlış bir varsayımdır. saçma sapan bir çok dizi ve magazin programı görenler haklı olabilirler fakat fox tv de yayınlanan anında görüntü show cumartesi geceleri için iyi bir seçim olabilir.

stand hostesligi

fuarlarda, açılışlarda satılacak ürünü tanıtan bayan mesleğidir.genelde bu iş için güzel ve bakımlı hatunlar seçilir.hatun standın başına geçer gelen gidene satılacak ürünü tanıtır ama nafile. çünkü gelen müşterinin yarısından fazlası ürünle değil kendisiyle ilgilenmektedir. ürünle ilgilenir gibi görünür, özellikleri sorar, fiyatı sorar. götünü satsa alamayacağı kadar pahalı olsa da ''hmm iyiymiş'' tepkisiyle karizma yapmaya çalışır.

salçalı ekmek

öğrencilik günlerinde yiyecek bir şey bulunamaması ya da makarna yemek istenilmemesi sonucunda saldırılan yiyecek.hele bir de kahvaltılık margarin varsa.yaşasın yemek yemek...

yazar nicklerinden ölüm nedenlerini tayin etmek

dove7guntesti ; dove sabununu 7 gün kullanamaması sonucunda ölebilir...ya da dove sabuna basar, düşer, kafasını çarpar ve ölür...

evdeki herkesin tuvaletinin ayni anda gelmesi

''vay aq ya'' denilebilecek durumlardan biridir.diğerlerinden önce tuvalete girebilmek için her türlü şaklabanlık yapılır.yine de bir sonuç elde edilmediyse komşunun tuvaletine gidilir, tuvalet dışında bir yerlere işenir.misal altına...

dudaklar ile yapılabilecek en güzel şey

sigara içilebilir.üstelik yapılabilecek en keyifli iştir.

genco

gereksiz ve komik bir dizi karakteri...

müzeyyen senar

türk sanat müziği söyleyen zat. ''benzemez kimse ona''...

pervane

dinlenmesi gereken murat çelik şarkısı.

Ben bende değilim ki,
Ben sendeki beni sevdim,
Bana senden gelen acıyı
Gönlüme zikir eyledim...

beşinci nesil yazar

dove7guntesti = beşinci nesil yazar.

piç

Profesyonel izmir Çocuğu...