bugün

entry'ler (21)

yalnız olduğunu anladığın an

Unutma ki her insan zaten hep yanlızdır. Karamsar ama gerçek! Ayrıca yalnızlık hüzünlenecek birşey değildir.Değeri bilinmelidir.Diğer insanlar tarafından hayatının sınırları zorlandığında her insan tepki veriyorsa bu yalnızlığın aslında günlük zaruri ihtiyaçlardan biri olduğu gerçeğini kanıtlar! (bkz: yalnızlık paylaşılmaz paylaşılsa yalnızlık olmaz!)

bir kadına söylenebilecek en güzel söz

'Seni dinliyorum hayatım',demeniz yeterlidir...

bu yazıyı babama yazdım

hadi baba gene yap
gene yap baba gene yap
hani bana yalan söylerdin ya baba
özgür kırlangıçlardan söz ederdin ya
çok paramız olacağından baba
işlerin iyi gideceğinden söz ederdin ya
hani en büyük sen olurdun ya baba
hani beni hep korurdun ya baba
kabus görüp uyandığımda
yanımda sen olurdun ya baba
iyi bir insan olmanın baba
çok iyi olacağından söz ederdin ya
hadi baba gene yap
gene yap baba gene yap!

24 nisan 2011 ales

Bir önceki dönem ales sınavından sonra,sınava girişte açık bayanların her yeri ellenebilirken,kapalıların başörtüsüne bile dokunmadan içeri sokulmak suretiyle daha kaç çeşit şifreye maruz kalacağımızı merakla beklediğim sınavdır. (bkz: Türkiye'de kriptoloji alanı yok diye üzülüyordum,uzmanı olacam yahu)!

natreniles

Adı Selin Ertan olabilir,olmayabilir de...Belki de sadece benim tersten okuma hastalığımın paranoyasıdır.

uzak mesafe ilişkisi yaşayacaklara tavsiyeler

Gerçekten sevebilmenin,sınırsızca sabredebilmenin,sonsuz dürüstlüğün sınandığı bir nev'i sırat köprüsüdür aslında.Yapmayın diyenlere aldırmayın,ne hissediyorsanız yaşayarak hissedin.Sonuçta dünyanın en mükemmel ilişkisi de olabilir,en büyük hayal kırıklığı da.Önemli olan geçen zamanın içindeki güzelliklerdir.Beklemek gerekir,dinlemek,sabretmek,dayanmak,zorlamak gerekir.Bazen çok uzak gelebilir sıcaklığı, ya da kokusu her sabah yanı başınızda...Herşey size bağlı aslında.Denemeye değecek en büyük risklerdendir hayatta!

nilüfer

http://fizy.com/#s/1agmge

inşallah maşallah

Prenses Süreyya'sının Adnan Oktar'a söylediği'doğru inşallah' ın daha mantıklı bir versiyonudur.

kadınları mutlu etmenin yolları

Herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünebilme yeteneğine sahip olmak.

bülent ortaçgil

sensiz olmaz!

futbol muhabbeti yapmayan erkek

Alışveriş yapmayan kız kadar tepki çekemezler,sadece futbol seven kızlar kadar ilginç olabilirler...

bay ııııııııııı

Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü efsanelerinden Ali Oktay'dır o,Ali Oktay'dır.

hayatımın aşkı

Bir kere söylenen,bir kere yaşanan ama hayat boyu yanında olsun diye beklenen,hiç kavuşamayanın da ,hep yanında olanın da özlediği,beklediği,gözlerini ayırmak istemediği kişiye söylenen en güzel sıfat.

sözlük yazarlarının bombalamak istedikleri yerler

Survivor adasını,mümkünse yarışma başlamadan ve nihat doğan oraya gitmeden!

türkiye ye damgasını vuran şarkıcılar

Nihat doğan tabi ki...

2011 in merakla beklenen filmleri

Aşk Tesadüfleri Sever!

her akşam ailesine meyve soyan baba

gördüğümde,kesinlikle kuzenim yorum yapmıştır umuduyla göz attığım , olası nicklerin kuzenime uygun olup olmadığını anlamay çalıştığım başlık,birtanecik dayımın en bayıldığım özelliklerinden biridir...
(bkz: sabah kalkıp işe gitmeden önce çocuklarına kahvaltı hazırlamak)

1989 doğumlu yazarlar

89 ile 90 arasında 5 bin yıl olduğunu zanneden insanlar topluluğu...1 yılda tüm reklamlara,dizilere,olaylara,80'lerin tüm güzelliklerine vakıf olmak hayaliyle yaşamaktadırlar.80-89 arası doğmadan da o yılları seven ,bilen,80'lerin şarkıcılarını dinleyen ,dönemle ilgili yorumlar yapabilen insana şaşkınlıkla bakarlar...diyorum ya 31 aralık 1989 gecesi uyuyup hala uyanmamışlardır ve 'geldik geldik ' efektini beklemektedirler.yine de severiz kendilerini 89 olmasaydı 90 ne yapardı:)

gecenin tek şarkılık özeti

ti amo dove sei andato, amore mio, amore mio

i remember when i saw your face
you caught me smiling, i had to look away
and i could not resist the promise of your kiss
now, dream is all i do, of paradise and you

chorus
i wanna be where the sun is shining
amore mio
i wanna have you there beside me
amore mio
now these lazy summer days
they seem so far away
but wherever you may go
ti amo

i remember sunsets on fire
endless nigth of passion
burning with desire
i close my eyes and i can see your smile
sky is clear, the ocean blue
i'm in paradise with you

chorus

take me back where the magic is
let me hold you in my arms
under the stars
rainy days and lonely nights
only darkness there's no light
without you in my life

ti amo

yalnızlık

hiç duymadığın sesleri duyabilmeye başlamaktır... (bkz: farkına varmak)