bugün

entry'ler (161)

her şeyin anlamsız gelmesi

Öyle bir ruh hali ki bu hiçbir şey size keyif vermez. Yediğiniz yemek, seviştiğiniz kişi, gördüğünüz yeni yerler... Gruplara katılıp yeni insanlarla tanışmanın iyi geleceğini düşünürsünüz; orada da hep aynı muhabbetler, hep aynı insanlar olduğunu fark edersiniz. Birisiyle tanıştığınızda ne yaptığını bile sormak istemezsiniz çünkü vereceği cevabı zaten biliyorsunuzdur. Yazı yazmak, sporla, resimle uğraşmak istersiniz fakat onlar bile zevk vermez. Eskiden saatlerce oynadığınız oyunlara 10 dk bile tahammül edemez olursunuz. Kendi hayatınızın da boş olduğunu ve zamanın sürekli aktığını, herhangi bir şey yapsanız da yapmasanız da durumun aynı olduğunu fark edersiniz. Fakat kafanıza intihar düşünceleri gelmez. Daha çok bir uyanma hali, tekrar uyumak ister gibi. Tanrıyı anlamaya başlarsınız, onunda nasıl hissettiğini, sizi neden siklemediğini.

Sanırım bir depresyon belirtisiymiş, ama çıkmak için çaba harcayasım bile yok.

rize deki atatürk heykelinin kaldırılması

Atatürk bir heykelden fazlasıdır. Takılmayın böyle şeylere, kalbimizden de sökemezler ya!

bir kızın en öpülesi yeri

uçuk pembe olan yerleri.

edit: kız esmerse bu söylediğim tutmayabilir. tutarsa da önce öpün sonra doktora götürün, maazallah.

tanrı

her insan bir tanrı, tanrı bir insan.

kanka

ayaktır, yemeyin.

kime sorsan hayatı boktan

yeterince dibe düştüğünde en ufak şey bile mutlu eder insanı. yıllarca tecrit altında kalan birisine basit bir şey verdiğinde dünyanın en mutlu insanı oluverir bir anda. sorun yeterince düşmemek ile ilgili. doyumsuzluk tatminsizlik ile ikiz kardeştir. Mesela şeker insanı mutlu eder, hormon salgılatır, beyni kısa süreliğine parlatır. Çocuklara verdiğinizde sevinirler mutlu olurlar. Fakat bilmediğiniz şey ise her şeker yediğinizde bir öncekine göre daha az mutlu olduğunuzdur. Düşünün şimdi yediğiniz tüm besinlerin içinde şeker olduğunu; bisküvi, çay ekmek, kola, çikolata, etin üzerine doktüğün o barbekü sos bile... sürekli şeker alıyorsunuz ama artık mutlu olamıyorsunuz. evet hayatın neden boktan olduğunu buldum sorun şekerde.

hadise

Pushup bra takmış bayan sanatçıdır.

Kadınların oyunlarına kanmayın arkadaşlar. Alt tarafı komple silikon olduğu için bu kadar dış politikaya açılmış durumda. Yoksa iç işleri sıkıntılı.

edward mordrake

Açıkçası ihtimaller üzerine konuşmak istiyorum. Edward yani kafasının arkasında yüzü olan adam hakkında.

Edwardın yaşamış olduğunu kabul edersek.

1. Edward'ın arkasındaki yüzü ağlama gülme konuşma v.s hiçbir belirti vermez fakat toplumun onda yarattığı baskı ve ona olan bakışlar yaşamını dayanılmaz hale getirip intihar etmiştir. Ve o öldükten sonra olaylar abartılıp bu noktaya getirilmiştir. (Bu konumdaki bir kişinin psikolojisinin ne kadar dayanılmaz olacağını düşünün)

2. Edward'ın yüzü ağlayıp güler. Bunun temel sebebi yüzün beyninin yalnızca bu iki noktası ile bağlantıda olmasıdır. Ya da yüz bilinçaltı tarafından yönetiliyordur. Bu notada Edward kesinlikle tek bir beyine sahiptir. Ona fısıldadığı rivayet edilen düşünceler normal insanlarda daha ortaya çıkmadan bilinçaltı tarafından engellenen düşüncelerdir. Bu noktada edwardın yüz ile ilgili kurduğu hayaller ve korkular bilinçaltını doğrudan etkiler ve bilinçaltı yüzü korktuğu şekle büründürür.

3. Edward'ın iki beyini vardır. işte bu noktada anlatılan her şey kesinlikle doğrudur. Çünkü oraya hapsolmuş bir beyin ölmek için elinden geleni yapacaktır. Hayatı boyunca kendi düşüncelerine kapalı kalmak ve geçen dünyayı yalnızca izlemek, hiç yaşamamış olmak ama her şeyin bilincinde olmak. Bundan daha büyük cehennem olabilir mi?

Fakat bu olasılığı kabul edebilmemiz için Edward'ın resminin de yanlış çizildiğini kabul etmemiz gerekmektedir. Çünkü iki adet beyin iki katı yer demektir. Kafatasının normalin çok üstünde olması beklenir. Diğer yüzün ufak bir beyni olsa dahi kafası normalden çok daha büyük olmalıdır. Burada edwardın normal zekada olduğunu kabul ediyorum. Sonuçta doktorlara beni bundan kurtarın diyebilecek ölçüde zekası yerinde.

Benim çıkarımlarım bunlar, kendinize en yakın olanı seçin.

keşke denen durumlar

içinde keşke geçen yaşanmışlık veya düşüncelerdir. Genellikle bir olayın sonradan farkına varılmasıyla oluşur.

Keşke topum inşaata kaçmasaydı.

helga lovekaty

Vucuttaki yağ oranının düşüklüğüne göre memeleri şaşırtıcı derecede büyük ve güzel. Silikona da benzemiyor. Kukusu tek kusuru. Kızdan soğudum o denli.

Edit: şu pozu olayın bittiği nokta. görsel

doğal afetlerin nedenleri

topuklu ayakkabı, g-string ve kırmızı ruj.

sevdiğini söylemek

gerek yoktur, lakin hareketler her şeyi anlatır.

suriyeli mülteciler

Sayın başbakanımızın başımıza bela yaptığı, aynı durumda biz olsak ülkeye sokmak bir yana sınıra yaklaştırmayacakları, tek kelime Türkçe bilmeden dilencilik yapan insan benzeri topluluktur.

Böyle söylüyorum diye beni vicdansız atfetsinler, fakat biz kendi sorunlarımızı çözdük mü ki başkalarına el açıyoruz? Bizim ülkemizde işsizlik ve tüm sorunlar aşıldı mı ki 600 bin fakiri davet ediyoruz? Bu ülkenin onlar için cennet olduğu şüphesiz. Verilen haklarda asla geriye alınamaz. Sonuç olarak; 600 bin, gereksiz, işe yaramaz, dahası bizim olanaklarımızı sömüren insanlar bu ülkeye gitmemek üzere demir atmıştır.

Benim kürt topluğunda en bayıldığım özellik ise şudur; açlıktan ağızları kokmasına, en ufak paraları olmamasına hatta ve hatta giyecek donları dahi olmamasına karşın; hepsinin en az 2 3* çocuğu vardır. Çocukları bu dünya'ya sefalet çekmeleri için mi getiriyorsunuz?! Yanında çocuğuyla dilenen suriyelilere tek kuruş veren o çocukları da hayatları boyunca dilenci olmaya, sefalet çekmeye bir adım daha yaklaştırmış olur. illa yardım etmek isteyen vicdanlı dostlarım ise; para vermek yerine yemek verin.

en iyi dizi müzikleri

True Blood. dizi fena değil ama müzik efsane.

edit: http://youtu.be/EjooosDIFgQ

abd den fındık ithal etmek

basitçe; türk fındığı daha değerlidir.

above and beyond

bu ne yetenek, bu ne incelik, bu ne kusursuzluk...

Albinoni - Adagio suna bile süper bir remix yapmışlardır.

http://grooveshark.com/s/...Beyond+Remix/4k70X3?src=5

rihanna

Lady gaga nın meydanı boş bırakmasından sonra, piyasada neredeyse tekel olmuş, olağanüstü sese sahip bir sanatçıdır.

eskiden nefret ederdim kendisinden, müzik dışında saçma sapan şeylerin içinde olurdu hep. Sonunda kesin kararı vermiş ve gönüllerde taht kurmuştur.

peki ya gezi direnişi olmasaydı

(bkz: şimdi reklamlar)

türkiye den müslüman kardeşlere giden 2 milyar usd

olmayan paradır.

hearthstone

çıkmasını dört gözle beklediğim, diablo 3 deki kısmı başarısızlıktan sonra gözümden düşmüş olan blizzard'ı kedine getirebileceğine inandığım müthiş tatlı grafiklere ve süper bir oynanabilirliğe sahip blizzard oyunudur.

ayrıca free to play dir. fakat blizzard üçretsiz olarak günahını vermiceğinden ötürü bu konuda ciddi şüphelerim yok değildir.

merakla bekliyoruz bakalım.

http://us.battle.net/hearthstone/en/