bugün

entry'ler (189)

hazır giyim vs el işi

ben bazen aldığım kapşonluları sıfır kol yapıyorum. bunu yaparken emek harcıyorum. kesmek için makas, ipi kaçmasın diye iğne iplik kullanıyorum. şimdi bu hangi sınıfa giriyor sorusunu akla getiren karşılaştırma.

yengeç burcu

(bkz: iyi insanlar)

yazarların şu an dinlediği şarkılar

red hot chili peppers - californication.

http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk&list=RDH2jCbXiEQI4&index=27

cansız manken gibi durma akımı

pazar günü kadıköyde galatasarayli taraftar ve futbolcuların başarıyla gerçekleştirdikleri eylem.

her gün işe gitmek

eğer sevdiğiniz kişi veya kişiler iş yerinde ise uçarcasına canı gönülden yapılan eylem.

fenerbahçe

2014 sezonunda saraylara gidip göt yalamış ve bunun neticesinde o sezonu melonun bütün piçliklerine rağmen şampiyon olana kadar kırmızı kart yememiş. şampiyon olduktan sonra bu şikenin örtbas edilmesi için göstermelik bi kırmızı kart yiyen. yıllarca fetö sayesinde şampiyon olan Türkiye'ye şikeyi getiren malum takım taraftarları tarafından şikeyle suçlanan ama dik duruşundan hiçbir taviz vermeyen ve bu atılan çamurlara rağmen şike kumpasından alnının akıyla çıkan güzel ülkemin güzel takımı. sami yenin kapanışını toki arenanın açılışını yapan kumpas yapılmamış olsa malum takımlara 20 yıl fark atmış olan. yer aldığı tüm kulvarlarda ülkenin en büyüğü.

çocuğa cinsel istismara 15 yıl hapis cezası

suçu bilinirse içerde o kadar yasayabilir mi sorusunu akla getirir. malum mahkumların bir kısmı zaten namus meselesi yüzünden yatmaktadır.

yalnızlıkla sevgili olmak

elimle kendi elimi tutuyorum yan yana yürüyormuşum gibi kendimle

demiş olayı özetlemiştir sevgili cahit zarifoğlu.

beş senelik sevgiliden ayrılmak

koyar tabi yani öyle olmalı. * beş sene sabredebilmiştir dilekolaydır.

yazar nicklerinin tersten okunuşu

relsesnelegnetpid.

sözlük yazarlarının itirafları

milli takımın başında fatih terim olduğu için ve formsuz olduğu halde sürekli selçuk inanı ilk 11'e aldığı için formda bi alperi kadroya almayıp onun 1/4 ü etmeyen olcayı aldığı için içimden milli takımı desteklemek gelmiyor.

uludağ sözlük yengeç burçlu yazarlar birliği

büyük iskender ile aynı gün doğmuşumdur. tabi yıl farkı vardır arada .

(bkz: 20 temmuz)

ilkokulda sıra örtüsünü eve götürüp yıkatan nesil

hiç yıkatmadığım ama içinde bulunduğum nesil.

(bkz: nasıl arazi oluyorsam artık)

sözlük yazarlarının itirafları

çok konuşmayan biriyim. bu yüzden çok da sıkıcı geliyorum herkese.

bir erkeğin en çaresiz olduğu an

peste rakip arkadaşın Agüero ya ara pas attığı andır. sadece gol olmasını beklersiniz.

reza zarrab ın cep telefonundan çıkan görüntüler

fikonun el pençe divan durmuş fotoğrafı olur sandığım fotoğraflar kümesi. *

20 mart 2016 galatasaray fenerbahçe maçı

her ne kadar olaylara bakarak omuz omuza izlenmeli dense de asla öyle olmaması gereken maçtır. öncelikle provokatör biri çıkıp rakip taraftarların birine vurup küfredip filan 55000 kişinin birbirine girmesine neden olabilir.

ayrıca bu omuz omuza maç izleme konusunu gündeme getiren ultraslandır ama "4 temmuzda seni sevmeyen ölsün" diye tweet atan ve bu kurşunlanma olayını tiye alan tişörtler bastıran (bkz: fenerbahçe 4 yıldız yerine kurşun izi filan) bi takımın taraftarıyla asla omuz omuza olunmaz. dile kolay 40 kişi ölebilirdi o kurşunlanma olayında. tamam patlamalarda ölenlere üzülüyoruz hepimiz ama orada ölenlerinki can da bizim 40 fenerbahçelinin canı can değil mi. ben asla galatasaraylılarla omuz omuza maç izlenmesini istemiyorum. isteyen varsa gitsin izlesin arkadaş.

futbola da değinmek istiyorum galataraylılar da biliyor ki fenerbahçe bu futbolla galatasarayı her türlü ezer. milletin barça yaptığı beşiktaşı bile 2-0 yenmişiz. şanssız olduğumzdan fark atamadık neyse. o barça mı beşiktaş mı ne onlar sahada 11 kişi iken oley oley tezahüratları eşliğinde pas yapmışız bu sene bitik galatasaray kim. haa futbolumuzla ezecek güçteyiz ama işin şans kısmı da var tabi. bursa deplasmanındaki gibi harikulade oynarız bi sürü pozisyona gireriz ama top kaleye girmez öyle 0-0 da bitebilir. o da kısmet tabi.

kaplıca

afyon veya ankara da evlilik cüzdanı olmadan girilebilen bi otel var mıdır merak ettiğim sıcak su kaynağı.

10dakikada ayakkabı alabilen kadın

elinden tutup bizim semtteki outlet mağazasına götürmek istiyorum. ünlü bi spor markası yaklaşık bir aydır sürekli ayakkabıda %50 indirim yapmakta. burada avm açılıp mağazaya girdikten sonra 3 dakika içinde bunu yapması yani ayakkabıyı alması gerekmektedir. ayakkabı numarasını doğru şekilde bilmeli. denemeden almalıdır. yoksa ayakkabının a sını alamaz. sonra da işin zor kısmına geçmelidir. 10 dakikada ayakkabı alabilen ve bu süreyi 3 dakikaya indirebilen kızımız kasada ödeme yapabilmek için minimum 90 dakika kuyrukta beklemelidir. hadi kolay gelsin.

whatsapp ı vatsap diye okuyan kız

ne diyem, mahmut mu diyem diye de sormuştur ayrıca.

whats up * dan esinlenerek isimlendirilmiş bir iletişim programını vatsap diye okumuştur. app in application ın kısaltılmış hali olduğunu bilmiyordur. cahildir. keşke ölsedir.