bugün

entry'ler (22)

kadınım

yüksek sadakat in hoş bir şarkısıdır aynı zamanda bu şarkı bana mahalledeki caminin müezzininin * ezanı do minör den okuduğunu anlamamda yardımcı olmuştur. şarkı çalmaktayken gelen ezan sesi şarkıyla inanılmaz uyum yakalamış olmakla beraber bu uyum dip sos kişisini dumurlardan dumurlara koşturmuştur.

burcu esmersoy vs banu güven

ikisi de birbirinden hoş hanım kızlardır. banunun ilginç bir albeniye sahip olmasına karşın burcu bu açığını boy, pos ve endamıyla rahatça kapatmış hatta yarışta bir adım öne bile geçmiştir. bu karşılaşmanın galibi burcu hanım kızımızdır.*

aşmış canlı performanslar

eric clapton - old love (unplugged)

friedman * ı malmsteen i almış sanki karşısına gitar öyle değil böyle çalınır demiş.

martılar

kadıköy anadolu mezunlarına verilen addır. öğrencilere de küçük martı denir.

(bkz: kadıköy anadolu lisesi)

tarihe gecemeyen adam

bakmayın öyle dediğine, tarihe geçmiştir kendisi.

aşmış canlı performanslar

parisienne walkways - gary moore

ayrıca led zeppelin in the song remains the same konseri baştan sona orgazmiktir.

türk filmlerindeki saçma olaylar

dünyayı kurtaran adam da sıkça rastlanan olaylardır. cüneyt abimiz bu filmde bir kılıcı eritip kendine eldiven ve ayakkabı yapmıştır.*

osuruk

daha masum bi versiyonu da vardır, ona da pırt denir.

fatiha suresi

her öğrenciye ilkokul veya orta okulda beyne kazıma yöntemiyle ezberletilmeye çalışılan suredir. kurtulanlar da vardır bu uygulamadan tabii.

(bkz: ben oluyorum o)

kocasına mesir macunu satın alan kadın

mutluluk çubuğu daha kalıcı bir çözüm olabilecekken mesir macunu alma gafletine düşmüş kadındır.

azrail ile girilebilecek diyaloglar

-hacı bi posta daha atsam sonra gitsek?
+biz de emir kuluyuz be canım 10dk ya gel dediler bana.
-abi 2 dakkalık işim kaldı zaten.
+iyi hadi çabuk ol...

hocaların saçma sapan esprileri

elindeki tebeşiri yere düşüren matematk hocamız * aşağıdaki repliği aynen kullanmıştır:

-çocuklar, paranızı tebeşire yatırmayın; tebeşir düşüşte.

nasıl bir zekadır nasıl da aklına gelmiştir böyle bi örnek akıl almıyo valla.

müsliman

müslim maniac ın kısaltması olabileceğini düşündüğüm kelime.*

gregor samsa

franz kafka' nın dönüşüm isimli eserinde böceğe dönüşen yalnız, terkedeilmiş, acınası, ölümü kurtuluşu olmuş karakter.

(bkz: grete samsa)

denizin buz gibi sularindan gelen imam

o imamın kıldırdığı namaz daha da bir sevap olsa gerek.*

mert özdemir

attığı sololardan blues kökenli olduğunu tahmin ettiğim gitarist. kendisi badem'de çalmaktadır, hatta babalar gibi çalmaktadır.

sansürsüz

ergen gençlerin film kapakları üstünde itinayla aradıkları kelime.american pie örnek olarak gösterilebilir bu filmlere.

(bkz: uncensored)

almancı gençler

kimi zaman ülkelerine yabancı olduklarından dolayı kendilerini dışlanmış hissedebilirler sahip çıkılmalı arkadaşlık kurulmalıdır kendileriyle.

badem

en güzel şarkılarının doğ güneş olduğunu düşündüğüm türkçe rock yapan hoş bir grup.

istanbul da sonbahar

teomanın pek bir hoş parçası. kolay çalımı açısından sahilde gitar çalıp söyleyen gençlerin * tercihi. repertuarın bitmesi halinde cankurtaran da olabilir bazen.