bugün

entry'ler (65)

yavuz sultan selime fahri doktora verilmesi

istanbul trafiğini azaltan yeni 3. köprü nedeniyle bir üniversitenin yapabileceği tören. kuvvetle muhtemel üniversitenin adını ilk defa bu törenle duyacağız.

corrado giaquinto

italyan rokoko ressamı. 18. yyda yaşadı. Romada sebastiano concanın yanında yetişti.

günün 13 saati ders çalışmak

final zamanlarında yetmez ama evet.

dominique bertinotti

Fransa`nin aileden sorumlu devlet bakanı, siyasetci. bir ara paris valiliği yapmıştır.

pctv

bilgisayar, televizyon kırması bir teknoloji.

micrommata virescens

zehirli, psikopat bir örümcek türü. ülkemizde de yaşar. zehirli bir ağ atar avının üzerine.

eski sevgilinin doğum gününü kutlamaması

yeni sevgilinin doğum gününü kutlamaması kadar koymaz adama.

makine mühendisliğinde okuyan dişi olmak

ağzında t cetveli ile dolaşmayı gerektirir, zor iştir, diş bir an evvel mezun olsun diye beklersin de 7-8 sene sürer, makine bu boru mu?

ben kallender

yeni internet fenomenimiz. birkaç gün ben ile idare eder, sonra ben kallenderi mahirin yanına yollarız.

mahir ne oldu sahi?

konserde önünüze geçen uzun boylu adam

arkanıza geçen kısa boylu adamdan daha masumdur.

hicaz demiryolu

abdulhamiti doktor yapmış projedir.

ikinci abdülhamid

dr ikinci abdulhamit olmuştur. karabük üniversitesi kendisine fahri doktora vermiştir.

ayda 80 bin türk lirası kazanmak

ayda parayı harcayabilecek yer olmadığindan bir işe yaramaz, ancak dünyaya döndükten sonra biriktirilmiş paralarla ortamlara akilabilinir.

hayatta insanın en ağırına giden şeyler

halter.

aynı anda üç erkeği idare eden kız

en sonunda bu üçlüden biriyle evlenecek ve de sonuç olarak üçün birini alacaktır.

vincent stochove

fransız gezgin. Voyage du Levant adlı eserinde 1630lu yıllarda Türkiye'ye yaptığı gezileri anlatır.

ferenc szekeres

macar maraton koşucusu. 1979 ve 1981 olmak üzere 2 kez amsterdam maratonunu kazanmıştır.

mantık hatası

sözlükte sıklıkla çeşitli konularda başlık olarak açılan popüler bir konu.

g20

sanıldığı gibi üye devlet sayısı 20 değildir. avrupa birliği komple g20'ye dahil olduğundan g20ye dahil ülke sayısı 43tür. DÜnya ekonomisinin de %85'ini g20 ülkeleri kontrol eder.

prezervatif hap ve spirale rağmen doğan bebek

doğuştan gelen yeteneklerini kullanarak bu günlere gelmiştir. (bkz: David Copperfield)