bugün

entry'ler (46)

sözlük yazarlarının itirafları

Genel bir heyecan kaybedimlenmesi yaşıyorum.

esat oktay yıldıran

Kafasını dağıtmak için otobüs yolculuğuna çıkan kişi.*

sözlük yazarlarının aldıkları iltifatlar

Bıyık bıraktım, story attım alevler, çok yakışmış mesajları geldi. Genelde sesimi beğendiklerini söylerler.

Bana seni seviyorum bile diyemeyen kişi, biriyle flörtleşirken “aşık mı oldum büyü mi yaptılar acaba” diye twit atıyor. Hayat çok garip, çok acımasız.

Birkaç gündür çok sıkılıyorum. Aklıma canımı sıkan şeyler geliyor. Bundan kurtulmak için zamana ihtiyacım var ama ben hızlıca toparlanmak istiyorum.

mesaj kutumun yanıyor olması

Benim yanmıyor çünkğ sözlüğe az giriyorum ve aşk hayatım hakkında ağlıyorum.

lionel messi

Dünya kupasını kazandı diye ödülü almıştır, abartmayın aw. Zaten bu son aldığı ödüldür, bundan sonra almaz, belki bu sezon sonu futbolu bile bırakabilir.

türk erkekleri

Maldır (ben), hiç olmayacak insanlara, olmayacak değer verir, sonra pişman olur.

görsel

horace and pete

“just accept the fact that love is rare and it probably won’t happen to you, ever.”

Hayatı, aile ilişkilerini, romantik ilişkileri, arkadaşlık ilişkilerini, söylenen ve söylenmeyen şeylerin karşıdakine ne düşündürdüğünü çok iyi anlatan dizi. Dokuzuncu bölüme hayran kaldım.

Hastane sahnesinde anlatılan hastalık değil de sanki bir ilişkide görmezden gelinen sorunların nasıl ortaya çıkıp iki tarafı da mahvettiğini göstermekti sanki. inanılmaz bir bölümdü.

evlenmemek için bir neden söyle

Çok sevseniz de, ilgi gösterseniz de, onun sorunlarını aşması için yanında olsanız da, bitiyor. Yani bitmekle de kalmıyor siz ne kadar çabalarsanız çabalayın yetmiyor... bu yüzden ilişkilere, evliliğe çok anlam yüklemeyin. Nasıl istiyorsanız öyle yaşayın.

Not: evlenmedim ama ciddi düşündüğüm insanlar tarafından hüsrana uğradım.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Sözlükteki eski entryleri okudum, kendimi tuhaf hissettim. YAni o zamanki heyecan, mutluluk, yaşanan birtakım şeyler o kadar masum geldi ki, sanki tüm yaşananların üzerinden yüzyıllar geçmiş de, şimdi boktan ve kimseye güvenilmeyen bir çağa girmişiz gibi... çok ilginç.

en sevdiğiniz film

(bkz: raw)

her gece onun fotoğrafına baktıktan sonra yatmak

Gereksiz romantiklik...

Aşksal manada bimbitiğim. Birine karşı ilgisiz, umursamaz tavır takınıyorum, olmuyor. Umursayıp ilgiye, sevgiye boğuyorum, olmuyor. Bu kadar deneyip de yanıldığım, doğru düzgün dikiş tutturamadığım bi bu konu var aq.

Yine not: en uzun ilişkim 11 ay sürdü, o da burdan tanıştığım biriydi aq. Yani yanlış yapıyorum diye düşünüp değişmeme rağmen olmuyor. Türkolarda sorun var... ve erkek dostlarıma bir tavsiye: 30 plus, solcu, kürt kadınlarla hayat cennet. 30 plus olmayıp, solcu ve kürt olursa da olur... bu tavsiyeme uyun, bana teşekkür edeceksiniz.

Bizim hayatımız tekrardan ibaret. Her zaman başladığımız yere döneriz, tekrar deneriz, aynı şeyleri yaşarız. Hayatın bizimle taşak geçiş biçimi bu.

2 ekim 2022 beşiktaş fenerbahçe maçı

Fenerbahçe ilk yarıda geriye düşse bile (sanmıyorum ama), ikinci yarı bjknin oyuncu değişiklikleri ve yorgunluğundan dolayı skoru eşitler hatta öne geçer. Yani bjklilerin kazanırız demelerine bakmayın, fenerbahçe her türlü avantajlı durumda.

nejat işler

görsel

irreversible

Yrrak gibi bir film. Analize, eleştiriye gerek yok çünkü herhangi bir şey anlatmıyor. Ha belki filmin başında kafası ezilen adamın hali rahatsız ederken, kafasının neden ezildiğini öğrenince rahatsızlık hissinin yok olması incelenebilir. Onun dışında incelenecek ve yazılacak bir şeyi yok.

Gaspar noe, sen de bir gün yargılanacaksın, köpek.

bas zafere amuğa goyim

%1.5 yüksek oran, bunların alacağı oy en fazla %0.22 perinçek oyudur. Twitterda, ekşide japon ümitin gündem olmasına bakmayın. Yarısı paralı troll, diğer yarısı da beyni olmayan seçmen ve 15 16 yaşındaki veletler...

günün nudesi

“Nudesi”.