bugün

entry'ler (379)

her sahada varız

Trt Spor podcast kanalında dinlediğim programdır. Sporun bir çok dalında bilgiçlik taslamadan samimi bir sohbet havasında geçen programın üç sunucusu bulunuyor.

20 temmuz 2020 htc servis rezaleti

Sözlük dışından bir ulaşan bir arkadaşımın ricası üzerine, yazdıklarını aşağıda paylaşıyorum.

N11’de Monster Notebook mağazasından aldığım sanal gerçeklik gözlüğünün (Htc Vive Cosmos) birkaç ay sonra ağrızalanması üzerine gözlüğü Monster Notebook servisine götürmemle başlayan süreç.
Önce gözlüğün garantisinin Monster Notebook sorumluluğunda olmadığını öğrendim. Servisteki arkadaşlar beni Ouno Service diye bir yere yönlendirdi. Kızılay AVM’deki Ouno Service’e gittiğimde “Biz HTC ile çalışmıyoruz ve sadece cep telefonu arızalarına bakıyoruz” şeklinde bir uğurlama cümlesi ile yoluma devam ettim. Elimdeki yaklaşık 10 bin liralık ürünün garanti hakkını nasıl kullanacağımı bilmeden eve döndüm. Linkedin üzerinden Htc Bölge Müdürü ve Htc Pazarlama Müdürü’ne derdimi anlattım. Her ikisi de dönüş yaptılar. Htc Bölge Müdürü, teknik servis sorumluluğunun Ouno Service’te olduğunu ifade ederek beni Ouno Service’ten biriyle ilişkilendirdi. Gözlüğün kontrolünü ve bakımını yaptırmak için cihazı Ouno Service’in merkez şubesine göndermem gerekiyormuş. Cihaz Ouno Service’e ulaştıktan sonra yaklaşık 10 gün içinde arızalı parçanın değiştirildiği bilgisiyle birlikte elime ulaştı. Ancak gönderdiğim kablo aynı şekilde elime ulaştı. Dedikleri gibi arızalı kabloyu değiştirmiş olmalarının bir yolu var; daha arızalı bir kablo ile değiştirmek. Çünkü cihazı gönderirken fark etmediğim bir kaç yerde daha kırılma olduğunu fark ettim.
Şikayetvar sitesinde firma ile ilgili şikayetleri araştırırken bir cihazı 3 kere aynı arıza ile servise gönderip 3 kere aynı arıza ile teslim alan bir tüketicinin şikayetini okudum. Ouno Service şuan benden cihazı tüm ekipmanları ile birlikte tekrar istanbul’a kargolamamı istiyor. Cihazın kargoda hasar görmesinden ve Ouno Service’in sorumsuzca davranarak süreci uzatmasından korktuğum için cihazı tekrar göndermek istemiyorum.
Bu gözlüğü satın almadan kısa bir süre önce Kızılay’da telefoncular çarşısından garantisi olmayan sıfır cep telefonu aldım. Hani şu “Bizim sözümüz senettir” garantili ürünlerden. Ne büyük kargo şirketleri ne de bu kadar büyük bir markanın Türkiye distribütörlüğünü teslim ettiği marka ve teknik servisi mahallemdeki işportacıdan daha güvenilir geliyor.

dizidergi

Geçenlerde tesadüfen gördüğüm cep telefonu uygulaması ile dijital dergi arası yeni bir kafa.Dizilerle ilgili ilginç tüyolar ve fena olmayan yazılar var.Böyle işler çeşitlendirilmeli...

devlet bahçelinin klasik otomobil koleksiyonu

1982 model Mercedes, 1987 model Volvo ve Buick marka arabaları bulunan Bahçeli’nin dördüncü klasik arabası ise 43 yaşında bir Ford Taunus'tur.

sultanahmet dolmabahçe arası 185tl yazan taksi

Taksimetresi özerk çalışan taksidir,kafasına göre yazar.

ahmet davutoğlu nun alnından öptüğü çocuk

alın yazısı yerine dudak izi taşıyan çocuktur.

onur recep kıvrak

ingiliz,Alman ya da Fransız olsaydı muhtemelen R.Madrid,Manchester gibi üst düzey avrupa kulüplerinin herhangi birinde oynayacağına şüphe etmediğim yetenekli kalecilerimizden.

olcay şahanın gol sevinci

iyi çocuk enerjik çocuk lakin gol sevinçlerine dikkat edilmesi gereken çocuktur.Gol atsa da yüzümüz gülse dediğimiz sakaladam.

aşiret ve ağa konulu dizilerden gına gelmesi

Özcan Deniz,Yavuz Bingöl ikilisi yaşadıkça bitmeyecek zulümdür.

türk ordusu

Cephe savaşlarının bitmesiyle birlikte 21.yüzyılın endüstriyel ve kimyasal savaşlarında şansı olmayan profesyonellikten uzak malum er kalabalığıdır.

evli olup alyans takmayan erkek

evsiz olup alyans takan erkek kadar dramatiktir.

pop müzik

Serdar Ortaç'ın nefes almaya başladığı andan itibaren Türkiyedeki faaliyetlerini sonlandırmıştır.

lisedeki arka sıra tayfası

Kendilerine görünmezlik yeteneği bahşedilmiş zannetmektedirler.

hiçbir burca mensup olmayan kişi

erol büyükburçluk mertebesine erişmiş kişidir.

heyecanın rengi

patlıcan morudur.

türkiyenin küçük suriyeye dönüşmesi

Ardı arkası kesilmeyen göçler sonucu olası durumdur.

sıcak çikolata

soğuk içmeyiniz.

evlenmiyceği halde bir erkekle sevgili olan kız

sevgili olamayacağı halde evlendirilen kızdan daha mutludur.

atatürk şimdiki ankara yı görse ne derdi

500 bin olarak öngörülen nüfusun 5-6 milyon olduğunu görünce başkenti kayseri yapmadığı güne lanet edecektir.

otobüs camlarındaki yağlı kafa izi

Kar tanesine benzer,soğuk kış günlerinde yol arkadaşlığı eder.