bugün

sevdiği entry'ler

zihinde bilinir dilde ifade edilemez olarak varlık

(bkz: geç oldu artık yat istersen)

müslüman dünyası neden birlik olamıyor

Idarecileri kendilerinden olmadigi icin.

yalan tarihi provokatörü piçler

müslüman türk ün ciddiye almaması gerektiği piçlerdir. yahudinin yazdığı tarih ve batı nın uydurma masalları ile milleti kandırmaya çalışırlar. bunlar doğrudan bu işi yapan piçler de olacağı gibi kafası basmadığı veya işine gelmediği için ortalığı bulandırmaya kalkan zavallılardır.

osmanlı ülkesinin ve insanlarınının karalamayla gönüllerden silinemediği ispatlanmıştır. mezhebi ve meşrebi bozukların çamur atması işe yaramayacaktır yani. eğleneceklerdir kendilerince. nereye kadar?

şeriat gelirse 4 karıyla birden çakışacak olmak

1000 yıllık müslüman türk tarihinde olmayan durum. ve islam tüm insanlara indirilmiştir en nadir hadiseleri de değerlendirir. bu durumun da şartları vardır. boş bir söylem efendim.

Şeriat la alakası yoktur insanın kafasının içindedir o. O senin adam olmadığından kaynaklanan bir durumdur şeriat izin verebilir ama sen adam olup yapmayabilirsin. Ancak amaç islamı karalamak olan bir dönemde yaşadığımız için insanlar şeriata sadece bu açıdan bakmakta ve bu durum üzerinden islamiyete hakarette bulunmaktadır.

ne kadar cahilsiniz. dört tane kadınla evlenmek farz değildir bir kerre. böyle bir mecburiyet yoktur. bu hem erkek, hem de kadınlar için çok büyük sorumluluk ister. zira hem dünyada, hem ahirette büyük vebali vardır. bu çok istisnai bir durumdur. zannetmiyorum ki 14 asırdır 4 tane hanımla evlenenlerin sayısı çoktur. tam tersine, tek eşlilik tercih edilir. bu bir ruhsattır, azimet değildir. yani 4 tane hanımla evlenmek her babayiğidin harcı olmadığı gibi, bunu kabul edebilecek kadın sayısı da bence yok denecek kadar azdır. bunu durumu müsait olanlar yapabilir ama özellikle asrımızda bunu yapabilmek imkansıza yakın gibidir. millet acından ölüyor, iki gün sonra evlenen boşanıyor. bir avratla anlaşamayan erkek yahut tek erkeğe tahammül edemeyen kadın, nasıl olacak da bunu yapabilecek? velev ki aldığı para erkeğin çok yüksek maaş olsa bile! ayrıca dört kadının da istemesi lazım bunu. birisi istemediği zaman, olmaz dediği zaman o evlilik olmaz. olmaz, olmaz!

kemalist solcu evliliğinden doğan çocuk

Tupcuye, sucuya baba diyecek çocuktur. Ismi çadırcan dır.

başladığı gibi bitsin

ahmet selim gündoğan'ın seslendirdiği müthiş şarkı.

sözleri;

Başladığı gibi bitsin
Şarkıların dilinde
Bitecekti nasıl olsa
Bitecekti günün birinde

Bırak mektuplar kalsın
Resimlerin duvarda
Ucu yanmış duruyor
Kalbimin kenarında

Sen olma beni öldüren,
Sen olma mumları söndüren
Baharda başımı döndüren
Gözlerinle bakma, bakma

Acılarım tütüyor
Şiirlerin üstünde
Gözlerin geziniyor
Şarkıların içinde

Bırak mektuplar kalsın
Resimlerin duvarda
Ucu yanmış duruyor
Kalbimin kenarında

Sen olma beni öldüren,
Baharda başımı döndüren
Gözlerinle bakma, bakma

Sen olma beni öldüren
Baharda başımı döndüren
Gözlerinle bakma, bakma.

kova burcu erkeği

akıllı, zeki, pratik, bağımsızlığına aşırı düşkündür. bir kişiye bağlanması zordur. bu erkeğin sevgilisi onu kesinlikle sık boğaz etmemelidir. aksi halde tamamıyla kaybedebilir.

cizre deki yaralıların yiyecek içeceği kalmaması

Bursa'da cağ kestirdim yiyorum şu an. inşallah buraya bakarlar;

görsel

kelimeyi çok tekrar edince anlamsızlaşması

kelimenin çok tekrar edilmesi ile kelimenin insana anlamsız gelmesi durumudur.

kelimeyi çok tekrar edince anlamsızlaşması

yıllardır düşündüğüm şey. dile getirdiğimde genelde mantıklı bulunmadı.
örneğin defalarca kez kimse diyin. sonra kelimenin yazılışına bakın, "yanlış yazdım herhalde" bile diyebilirsiniz.
her zaman olmuyor.