bugün

entry'ler (679)

serdar ortaç denince akla gelen ilk şey

parmak arasi terlik.

türk olmasaydınız hangi milletten olmak isterdiniz

tum dunya benimken neden bir milleti seceyim diye cevap verecegim sorudur. herhangi bir ulkede dogdugu icin o ulkeyi benimsemis olmanin getirdigi olumlu tek bir sey yok iken bunun pesinden kosmak da yoklugun pesinden kosmaktir. ufkunuzu genisletin, bir yere baglanmayin. nerede mutluysaniz oradasiniz.

ne yapıyorsun sorusu

"iyiyim" cevabı verilen anlamını yitirmiş sorudur

cehenneme gideceğini bile bile ateist olmak

Cehenneme gidecegini bilen insan atesit degildir, ateist olan insan icin cehennem zaten yoktur diyerek curutulecek sozcuk obegi.

kasımda aşk başkadır

ramazan müslümanlar için neyse, kasım aşıklar için odur.

sanat için veririm diyen bakire kız

hastalıklı beyinlerin düşüneceği kızdır. sanat için veririm diyecek bir kız yoktur, hadi diyelim ki var, bakire değildir. bakire olup vermek kelimesini bu kadar rahat kullanan birini görmek zordur kaldı ki kullandı, o kız kalın sıçar.

ayrılmak istiyorum diyen kıza etme eyleme demek

kızın isteğine saygı göstermemektir. ama dönüp dolaşıp "ben tekrar birlikte olmak istiyorum" derse bir nah çekebilirsiniz. o yüzden gitmek isteyen zaten gider, gelmek isteyenin gelip gelmeyeceğini siz belirlersiniz. etsin, eylesin.

vegan erkeklerin ibne olması

doğru kelimelerin kullanılmamasından dolayı yanlış önermedir. veganlığı "et yemiyor kardeşim bunlar" diyecek kadar biliyorsa bir insan, bu konu hakkında yorum yapmamalı ki bunu dusunen ya da soyleyen her ne kadar dar fikirlerin ve sığ düşüncelerin çoğunlukta olduğu despot yapıyı benimsemiş bir topluluk içinden çıkmış bir birey dahi olsa "sana ne lan yarrak?" diye sorarlar adama.

tiyatroya gitmeyi entellik sayan kitle

bu toplumda sanat icin yapilan seylerin aslinda tiraj amacli oldugunu bilen ve bunun getirisi olarak toplumun "entel" olarak adlandırdığı "tiyatroya giden" kitledir. öyle ki tiyatro, müzik, film, bale, opera vb. sanatlari icra edenlerin ve bunlarla birlikte kendini geliştirenlerin ve ufkunu genişletenlerin entellik çabası olmadığı, entelliğin bunları yaparak oluştuğunu varsayarsak, sokrates'in de dediği gibi insanlar sevdiği için sevilen insan sevilendir, sevilen insan olduğu için insanlar sevilenleri sevmez. sen ona entel dediğin için o adam entel değil o adam entel olduğu için sen ona entel diyorsun, hem de toplum olarak.

ilk aşkı unutulur mu sorunsalı

Aşkın ilki sonu olmaz diyerek konuyu kapatıyorum.

sözlük yazarlarının itirafları

çok yalnızım be sözlük. çevremdeki herkese rağmen, yatağımdaki kokuların sürekli değişmesine rağmen, sofraya koyduğum fazladan bir kaç tabağa rağmen. insan tek başınalığı öğrenmeyedursun. tek başına halletmenin heyecanını, zevkini yaşayınca kimseye izin vermiyorsun ya; işte öyle bir şey.

david lynch filmi izleyip ımm iyi film diyen insan

Lynch filmelerini tek seferde anladigini ve elestirebildigini iddia eden insandir. Uzak durulmasi gerekendir. Entelektuel hayatinizi baslamadan bitirmeye yemin etmistir adeta.

çok şaapma ya

Teselli amaÇlı soylenen, ukala bir söyleyişle gülücüklere yol aÇan deyim, deyiş. O yüzden Çok şaapmayın ya hallederiz.

sözlük yazarlarından aforizmalar

sahip olduğun tek şey zaman ve sahip olduğunu düşündüğün şeyler, sana sahip olana ait.

şırnak ve hakkari sonsuza dek türk toprağıdır

şırnak ve hakkari; milyonlarca yıldızın, gezegenin, sistemin bulunduğu evrenin sikinde olmayan bi noktadır. nokta bile değil. sınırlarınızı kaldırın. bütüne bakmayı öğrenin. insan türkiye de doğduğu için türk olur, bu sadece bi sıfattır. kürt de. senin yapman gereken insanı düşünmek (senin insan olduğunu varsayarak). dünyan küçük kaldıkça, beynin sınırlarını aşamayacak. o yüzden yok şu, yok bu diye ömrünüzü sikmeyin. anasını siktiğimin yerinde ölüm doğal karşılanır oldu. nefes almanın tadını çıkarın. yakında sizin yerinize onlar nefes alacak. bilin istedim.

islam ın şartları

1,2,3,4,5.

cinlere inanmak

üç harfli demenize gerek kalmayanlara inanmaktır. şayet onu da öğrendiler. üzgünüm.

cinlere inanmak

farklı boyuttaki varlıkların olduğuna inanmaktır. hepsini görmüş gibi net rakam vermek var bi de.
"geçen in cin top oynuyoruz, onsekiz bin kişi falanız. nasıl içkiliyim. baktım yiyişiyoruz."

774 tl lik asgari ücreti beğenmemek

haktır. hukuktur. bir aile adam akıllı ısınmak istediğinde bu paranın yarısını doğalgaza veriyorsa, bırak beğenmemeyi at suratına tükürüp. bu insan ne yiyecek, ne giyecek? senin asgari ücretin açlık sınırının altında olmayacak kardeşim. herkes duayla karnını doyuramıyor.

sevgiliyle sevişmek

sevgiliyle sevişmemekten iyidir. lakin sevgiliyle sevişmek, adı sevgili olduğu için özeldir. fiziksel anlamda diğer sevişmelerden farksızdır. duygusal anlamda da... neyse siktir et.