bugün

sevdiği entry'ler

ilişkide kaybolan heyecanı tekrar yakalama yolları

Etrafımdaki tüm bayanlardan duyduğum üzere; kadınlar için gizli flörtlerde bulunarak çapkınlıklar yapmakmış. *
düşünelim, sizce neden?

ilişkinin başlangıcında, hani o hepimizin cicim ayı diye adlandırdığı aylarda herşey mükemmel gider, o ilk öpüşmeler , ilk heyecanlar, birbirini tanımaya başlayan iki insanın birbirini keşfetme ve anlama süreçleri ...

zamanla birbirimize alışmaya başlarız ve zaman geçtikçe bazen iki sene olur bazen altı ay gibi kısa bir süre ilişkilerde monotonluk rüzgarları esmeye başlar.
Kadınlar için bunu bir strateji oyunu gibi oynamak erkeği asla kaybetmemenize sebeb olacaktır çünkü doğal davranarak tüm içinizdekileri söylerseniz, size dair herşeyi öğrenir ve kaçınılmaz son gelir!

Kadınlar için en mutlu oldukları dönemler flört dönemleridir çünkü birilerinin kendilerini beğendiği duygusu östrojen hormonlarında büyük bir yükselişe neden olmaktadır ki bu dönemlerde gözleri saçları parlar, gülümsemeleri bile değişir, herşeyleriyle canlanırlar.

işte herşeyin heycanını yitirdiği monotonluk dönemlerinde kadınlar kendilerini eskisi gibi hissetmemeye başlarlar, kadınlar hayatlarında değişliklikler yaparak mutlu olmaya çalışırlar, çoğu zaman saçlarını kestirirler kendilerine bakım yaparlar ama hiçbiri işe yaramaz; çünkü artık sevdiği insan için çoktan o flört dönemi bitmiş onun bu hallerine cevap verememeye başlamıştır.
Tabi akıllı bir erkek olarak ilgi ve sevginizi eksik etmezseniz , kadınınıza değer verirseniz karşınızdakinin de size kul köle olacağından şüphem yok!

işte bu dönemlerde kadınlar bazen karşılarına gelen en ufak bir iltifat kırıntısına bile büyük bir heycanla atlarlar,
neden sevgilisinden değilde başkasından derseniz artık sevgilisini elde etmiştir ve başkasının da kendisini beğenebileceğini duymaya ihtiyacı vardır.

Sonra ne mi olur, kadın biraz uzaklaşır sevgilisinden, kimi zaman ister, kimi mesafe koyar ve adam başlar bu sefer kadının kulu kölesi olmaya, ikiside birbirini gerçekten seviyorsa araya giren mesafe sonucunda kadında adamı sevdiğini anlar ve ilişki tekrar rayına oturur.

erkekler içinde böyledir aslında kadına karşı ilgisizleştikçe kadın ona ilgi duymaya onu daha çok anlamaya çalışmaya ve isteklerine cevap vermeye başlar.

hayatımızın çoğu zaman dönüm noktası haline getirdiğimiz bu aşk ilişkilerimiz malesef birer strateji oyunundan ibarettir yanlızca.

Yok ben strateji istemiyorum , insanın kendisi gibi davranması gerektiğine böyle oyunlara ihtiyacı olmadığına inanıyorum, herşey bitmişse öylece beklerim, çeker gider gerisini düşünmem diyorsanız, işte elleri klavyede gülerek kafasındaki düşünceleri aktarmaya çalışan ben gibi yalnızlığınızla baş başa kalırsınız...