bugün

entry'ler (162)

aşık olunan erkeğin siz diye hitap etmesi

zeki mürenle müren balığı arasındaki farkı bilen insanların hiç yadırgamayacı bir incelik.

akpye oy verenlerin ak saray hakkinda ne dusunuyor

(bkz: eşeği siken osuruğuna katlanır)
(bkz: göte giren şemsiye açılmaz)

ekşi sözlük ten entry çalan zihniyet

eksi sozlukten uçurulmazdan evvel yedeklediğim entryleri, uçurulma sonrasında uludag sozluge taşımamla dahil olduğum sınıf.

1 subat 2009 eskisehirspor ibb spor maci

eskisehirsporun 4-1 kazanacağı maç*.
edit: eskişehirspor gol atmaya devam etti/ediyor.

hizli tren icin isim onerileri

2009 şubatında insanlı seferlere başlaması mümkün olmadığından düşünmek için çok erken olan isimler. hani çok sıkışılırsa takvim arkası isimlere bakılır, olur biter.

14 aralik eskisehirspor konyaspor maci

70. dakikada tarafların 10 kişi kaldığı sönük maç.
edit: toplam 90 artı 5 dakika kayıp zamana bir tane bile gol sığdıramayan tarafları canı gönülden kınıyoruz. özellikle eses kendi seyircisi önünde böyle bir sonuç almayı nasıl becerebildi anlayabilmiş değilim.

melih gökçek vs kemal kılıçdaroğlu

uğur dündarın kazanacağı bir müsabakanın tarafları. gerisi bok pusur.

fethullah gülen okulları

kaliteli eğitim yuvası.
türk halkının fedakarlık duygusuyla temelleri atılmış eğitim kurumları.ayrıca bir şahsa ait olmadıkları -olamayacakları- açıkça ortadadır.

anlamayanlar için (bkz: ayinesi istir kisinin lafa bakilmaz)

anlamak istemeyenler için (bkz: elinden bok gelmeyenin dili bok kureginden uzun olur)

anlatmak isteyener için (bkz: milletin agzi torba degil ki buzesin)

cnbc e izliyorum uykusuz okuyorum mocha içiyorum

cvde yer almaması gereken ayrıntılara örnek olabilecek bilgiler.

ayşe arman

sırasıyla;
erkeklerin bana bakması zaman zaman hoşuma gidiyor
hayır yalan söylüyorum genelde hoşuma gidiyor
yok yok bu da doğru değil çok istisnai durumlar dışında hep hoşuma gidiyor
dubaide daha az bakıyorlar diye üzülüyorum
şeklinde cümlelere sahip köşe yazarı. ayrıca kendisini nihal bengisu ile kıyaslayıp zaman gazetesinde yazı yazdırırlar mı diye de soruyor. acizane fikrimi beyan edeyim; nihal bengisunun entellektüel olarak tırnağı bile olamaz ve şükür ki zaman gazetesinde yazamaz, dubai anılarını anlatabileceği bir köşe ne yazık ki zaman gazetesinde mevcut değil, arka sayfa güzeli olmadığı gibi.

eskişehir atatürk endüstri meslek lisesi

gecenin bir yarısı yanından geçtiğim güzel bahçeli okul.

koreli ye guneyinden mi abi diye sormak

cem yılmazın vizontelede aşağı ayrancı - yukarı ayrancı muhabbetine benzer komik diyalog.

uçurtmalar

elif şafak tarafından yazılan ve teoman tarafından seslendirilecek şarkı.

En sevdiği renk mor olan kadın/ En sevdiği kelime "asi"/ En sevdiği oyun incitmek beni/ Hıncı, çocukluktan kalma bir yara izi gibi

ipleri dolaşmış uçurtmalar misali/ Ne beraber uçabildik, boşverip şu dünyayı/ Ne gidebildik kendi yolumuza/ Rüzgarda savruk, başına buyruk/ Senle ben

Zamanı, yaralarla ölçen kadın/ Geçmişiyle kavgalı/ Gündüz isyankar/ Geceleri Tanrı’ya sığınan kız çocuğu/ Kırdığı kalpleri dizmiş ipe/ Gene en büyük zararı kendine

En sevdiği ses, çocuk sesi/ Güneşli, billur, neşeli/ Oysa, yıllar var ki kendi/ Anne olmayı istememiş/ Çekip gidebilmek için bir gün/ Geride ekmek kırıntıları bırakarak/ Kuşlar yesin diye ayak izlerini/ Kalmasın ne bir sızı ne kalp yarası

Sevişirken taşkın bir nehir/ Öpüşürken kor bir alev/ Uykusunda melek gibi masum/ Bakmaya kıyamadığım/ Kaç gece göğsünde uyuduğum/ Ama beraber uyanamadığım kadın

ipleri dolaşmış uçurtmalar misali/ Ne beraber uçabildik, boşverip şu dünyayı/ Ne gidebildik kendi yolumuza/ Rüzgarda savruk, başına buyruk/ Senle ben

Her hasretten sonra/ Başka başka sevdaların kollarında/ Yemin etmişken bir daha konuşmamaya/ Gene bulup birbirimizi/ Sabahı olmayan gecelerde/ Aldatma pahasına sevdiklerimizi/ Ağlayarak seviştiğim kadın/ Senle ben ipleri dolaşmış uçurtmalar misali

ipleri dolaşmış uçurtmalar misali/ Ne beraber uçabildik, boş verip şu dünyayı/ Ne gidebildik kendi yolumuza/ Rüzgarda savruk, başına buyruk/ Senle ben

elif şafak

teomana şarkı sözü yazan romancı, köşe yazarı, iki çocuk annesi kadın. teomanla ismini aynı cümlede görmenin ve kullanmanın hüzün verdiği kişi aynı zamandazaman gazetesinde*.
(bkz: uçurtmalar)

baş parmağa yüzük takmak

görüntüye anlam yükleme meraklısı insanlar tarafından beyin loplarından ziyade popo loplarıyla yapılacak pekçok yoruma gebe hareket. ayrıca (bkz: gumus yuzuk takan erkek)

emre aydın a senden adam olmaz diyen kadın

serdar ortaçla emre aydını karıştıran dişi kişi. ikisiyle de kırıştırmış olma ihtimali de var tabi.
(bkz: ben adam olmam)

gece yururken arkadan kopek taklidi yapan erkek

ağzı burnu yerle yeksan olacak serseri.

bekar yaşayan insanların edindiği alışkanlıklar

yalnız yaşamanın birlikte getirdiği bütün keyifli faaliyetler. bekar yaşamaktan kasıt tüm aile bireylerinden ve arkadaşlardan uzak bir hayatsa tabi.
güzeldir.

sen evde yokken sevgi seni ariyorsa

(bkz: yolcu yolunda gerek)

bu sozlugun krali benim

sözlükte cumhuriyet ilan edildiği gün sürgüne gönderilecek user.