bugün

entry'ler (175)

mavelane

Üniversiteden 3 arkadaşımın taze girişimi. Yabancı bir site ortaklığıyla lüks alışverişte yeni bir yol sloganıyla çıktılar. Site cidden olmuş, ama eksikleri yok değil. Şimdilik ürün sayısı az ama her ay yeni bir lüks tasarım ürünü diyorlar. ilk ürünleri tişört ve cidden vaat ettikleri kalitede yapmışlar, özellikle paket olayı bayağı iyi.
Takip etmek lazım.

http://www.mavelane.com
http://www.facebook.com/mavelane
http://www.twitter.com/mavelanecom

mavelane com

(bkz: mavelane)

baba ben bu akşam vermelere gidiyorum

(bkz: ünsüzlerin son sözleri)

renault fluence

güzide forumumuzda herkesin garajında birer adet porsche panamera s, audi r8 ve mercedes sls bulunduğu için bu aracı beğenmemeleri normal. ama misal benim gibi öğrenci adam için cidden fazlasıyla güzel bir araba.
cebimde 30.000 lira para vardı, araştırdım baktım gittim fluence denemeye.

araba bi defa kocaman, güzel duruyor, koltuklar geniş, ben 1,85 adamım öyle her koltukta rahat edemem açıkçası. Fluence 4 koltuğa 1,85 adam alacak kadar rahat ve geniş, arka orta da diğer bütün arabalarda olduğu gibi 1,75 insanı rahat alıyor. devasa bir bagajı var, atlıyorum yazlığa gidiyorum, market alışverişi yapıyorum, iş için kullanıyorum.

vites geçişleri olsun, motorun genel performansı olsun verdiğiniz paraya fazlasıyla değiyor. 130'dan sonrası güven vermiyor kabul, ama ben 170i rahat görüyorum ve çok şükür şu ana kadar ölmedim.

sonra kullanımı keyifli, direksiyon tam tadında sertlikte yüksek hızlarda, düşük hızlarda yumuşacık. yol tutuşu iyi. frenler yeterli.

ve her türlü temizi bulununca alınası bir araç.

5 yıl artı aykut kocaman ın istediği kadar

(bkz: çıkarmadan beş)

bir erkeğin susma sebebi

midesi yanıyordur, sinirden içi titriyordur.
dokunma.

babanın garip huyları

rahmetli beni çok severdi, severdi de burnumdaki sümükle anlaşamazdı pek.
kayseri'deydik hiç unutmam, almancı bir ev sahibimiz vardı. lanet adamın evinin öyle bir banyosu vardı ki arkadaş, kıçım donardı çok afedersin. ne zaman burnum aksa, peder zorla götürür, burnumu temizleyene kadar ordan çıkarmazdı beni.
bir kaç ay sonra, hasta oldu. doktora gittik, 13 gün ömrü var dediler. kansermiş.
190 boyunda adam 45 kiloya düşer mi arkadaş, düşüyomuş.
13 gün sonra, kaybettik babamı.
yemin ediyorum bir sene sümüklü gezdim.
banyoya girmeye cesaretim olmadı.
ağlamadım hiç, ama hep sümüklü oldum.
gelsin bir kere daha, beni zorla o banyoya soksun, kıçım yine donsun.
yeter ki dönsün bir kere daha.
dönmedi.
kader miydi, yoksa hatalarının bedeli miydi bilmiyorum.
gitti dağ gibi adam ve ben tam bir sene sümüklü gezdim.
dönmedi.

sözlük yazarlarının itirafları

burnumu karıştırıp, sümüklerimi odanın dört bir tarafına bölgemi işaretlemek için sürdüm. pişman değilim.

aşk

çok güzeldir.
uyanınca mesela, ilk onu aramak gelir aklına. Telefona yönelirsin, o çoktan günaydın yazmıştır.
öğlen olur dersten çıkar yanına koşarsın, tavuk ızgara ilk kez bu kadar güzel gelir. Gerçi yemek pek umrumda değildir, karşında gözlerine, tam gözlerinin içine bakan bir çift göz olunca.
akşam zaten onsuz olmaz, çekemezsin, sabredemezsin alabildiğince siyah ve bir o kadar soğuk kış akşamına.
gece yanında uyumak istersin, ya da aslında o uyurken hareketinden rahatsız olmasın diye uyumamak.
seyredersin onu gece boyu, koklarsın ama yine hareket etmeden.
seversin çok, evini unutur, annenin yemeklerini özlemezsin hiç.
seversin çok, kendini unutur, önceki hayatın nerede geçmiş hatırlamazsın bile.
aşk, gerçekten çok güzeldir.

ferrari kullanmak

(bkz: kaynım bana kaydı)

sözlük yazarlarının yaşadığı şehirler

adıyaman'da yaşıyorum, adım samuel.

sözlük yazarlarının öğrenim gördüğü üniversiteler

adıyaman üniversitesinde okuyorum, adım samuel, yerli sitiv cabs olacam.

çikolata yiyip romantik komedi izleyen kız

yanında ömrümü geçirebileceğim insandır ama rica ediyorum çok yemesin.

kar sebebiyle eğitime ara veren üniversiteler

koç üniversitesi.

(bkz: mutluluktan ölüyoz)

yarin gel

(#17912301) pkk'lıyı teröristi sevmez.

belediye otobüsüne sırt çantasıyla binen öküz

oturarak seyahat eden bazı öküzlere çantası çarpan varlıktır.

duymak için can atılan cümleler

az önce öleceksin.

necmettin erbakan

acık sozlu durust tam bagımsızlık yanlısı sıyonıst dusmanı ıcı dısı bır ınsan.Bugun basbakan gibi yanardonerlı olmayan acık sozlu islamcı.

kızları kıro yapan detaylar

kufurdur bakımsızlıktır cehalettır kadınlar medenıtetı temsıl eder her turlu medenıyetsızlık kıroluktur kızlarda.

evden kaçan kızlar sokakta yatabilsin derneği

kızlar kasar olcaksanız sızı korucak bir yer var demektir.