bugün

entry'ler (27)

konuşan bardak

dini terimleri ticaret olarak kullanan zihniyetin ürünü.

regaib kandili

her nekadar gecenin önemini anlamayan dangalaklar olsada, tüm islam alemine hayırlar getirmesini istediğim gece.

ahmet kaya

kürt milliyetçisi kişilik, ailecek sevmiyoruz.

cübbeli ahmet hoca

çamur at izi kalsın derlerya, o misal cübbeliyi beş dakikalık sohbetlerini dinleyip, sanki kendileri çok büyük alim de eleştiren götoşlarla dolu, adam zaten hafız yanında yüzlerce hadis biliyor sen daha bir ihlas suresini okumaktan acizsin.
sağcı yada solcusun osun yada busun ama bu adamın dikkatli dinlediğinizde ayet ve hadis çizgisi dışında bana göre böle gibi fetvalar vermez.

türkcell ile sıcak temas

uzun zamandır böyle yarılasıya gülmemiştim, gerçek olma iltimali yüksek duruyor, lakin fake ise bile çok süper.

nasrettin

muhafazakar milliyetçi.

fiat lux

cahillik zor bilmeyenleri egitmek, yardımcı olmak lazım dışlanmış hissetmesin garip.

hz muhammed in görüşme için sadaka istemesi

bu arkadaşın penceresinden bakarsak gerçekler acıdır bal tatlıdır öyleyse bal gerçek değildir de denebilir sadece gülüyorum acaba kim cahil.

kuran ı kerim in devlet okullarında öğretilmesi

Hiristiyan ve " yahudirler" dinlerine ne kadar bağlı olduklarını flimlerinden görmek mümkündür. bu bağlamda aslımız belli dinimiz bellidir. lailklik elden gidiyor diyen dengesizlerin de gördüğü gibi laiklikde dinde biyere gitmiyor. eğitim özgürlüğü her alanda özgür olmalıdır diye düşünüyorum

fahişe gibi giyinip taciz edilince ağlayan kadın

erkek elbet nefsine hakim olacaktır amma velakin kadında namusuna sahip çıkacaktır. kıçını başını açıp gezmek namussuzlukmudur diyecek arkadaşlarada peşin cevap vermek gerekirse içine don giymeden incecik tayt giyip kıçını başını sallayarak gezmekde göreceli bir namus kavramı oluşturmaktadır.

kuran kurslarında yaş sınırının kaldırılması

Lailik ile islamiyeti yanyana değerlendiren zihniyetlerin daha bilinçi yetiştirilmesi açısında da önemli bir gelişme.

kuran kurslarında yaş sınırının kaldırılması

türk milletinin aslına dönmesi açısından güzel ve olumlu bir adım.

dengesiz

Ne yapmak istediği konusunda net fikirleri olmayan kişilik.

uçakta korkutan anons

kesin bizim pilotlardan hatta laz olabilir.

lazlar vs kürtler

olayı laz kürt olarak değerlendirmek biraz sıkıntı yaratabilir ama şerefli kürt şerefsiz kürt olarak değerlendirmek biraz daha yumuşak bir eleştiri olabilir.

zeynep ılıcalı

Parayla mal mülk ile mutluğu kıyaslayan kadın.

msi

notebook markası olarakta iddialı bir firmadır.

mercedes benz

bi abimizin herkez mercedes alır ama herkez mercedes kullanamaz dediği bir markadır. markanın 90 lı yıllarda ürettiği modelleri bizim yerli üretici dediğimiz markalar 2011 modellerinde özellik olarak yarıştırabilecek duruma gelmişlerdir.

sokakta öpüşme özgürlüğü

özgürlük adına istenen saçma isteklerden biridir.

aziz nesin

dingilin biri. bana göre fikirleri ve yazıları beş para etmeyen yönlendirilmeye müsait bir kişilik