bugün

dengesi olmayan.
uzak durulmasi gereken insan. bir gun oyledir bir gun boyle, felegini sasirtir insana. bir de bunlarin ben dengesizim beni boyle kabul et diyeni vardir ki, bi siktir git deyip uzaklasilmalidir ortamdan.
terazi burcu insanlarına yapıştırılan yafta...
dengesine hakim olamayan, olmadık yerlerde olmadık şeyler yapan
beklenmedik zamanlarda inişli cikisli hareket yapan kimse
"bir dediğin,bir dediğini;bir yaptığın,bir yaptığını tutmuyor"eleştirisiyle bol bol karşılaşan ve yapılmaması gereken hareketleri,yapılmayacak yerlerde yapan insanlara takılan lakap.
hal ve haraketlerinde herhangibir uyum olmayan, olmadık yerde olmadık şeyler yapan kimselere verilen isim..
bir insana yada olaya bakis acisi "bilincsiz" olarak degiskenlik gosteren insan.
egitim sistemi, adelet sistemi, yonetici pozisyonunda ki varlık, ben denen varlık, insan eli degen her yer, lestigi patlak car.
bu sene ünlü olması beklenen tshirt ön baskısı.
mıknatıs gibi çeken bir şey. mazoşizm sonucu sanırım, dengesiz insan adamı çekiyor ayaklar hep ona doğru gidiyor.
acıkmam ama doymam.
acıkırım ama doymam.
doymam da acıkırım da.
acıkmam ama doyarım
doyarım ama acıkırım.
acıkırım da doymam.
doyarım da acıkmam da.
doymasam da acıkırım.
doysam da acıkırım.
acıkmasam da doyarım.
Ayakta denge sağlayamayan şahıslara da denebilir.
genelde soylediklerinde tutarsizlik olanlar icin kullanilan sifattir.
cogu zaman ortamin icine ederler, kolay kolay sevilmezler. bazense haksizca kullanilan sifattir. birilerine bir sifat kullanirken oncelikle insan aynayi kendine cevirmesini bilmeli. ortamin icine ettikleri zamani unutup sadece o an'a gore degerlendirirler. insan o zaman seni ciddiye alir mi be kardesim?
bir dediği bir dediğini tutmayan, karşısında ne yapacağınızı şaşırdığınız, değişik insan tipleridir. onları da severiz.
ince bir tahta üzerinde yürüyemeyen insanlar bu gruba girer kanımca. bir de ilkokulda tek ayak üzerinde duramazdım, beden eğitimi öğretmenim söylerdi. ah hocam gel de gör beni... * *
eğer aşık olduysanız sizi süründürecek kişi.
kararı kararına sözü sözüne uymayan insan.
kendi kendini kandırmaya çalışır, içindeki acıyı yok saymaya hatta bazen yaşanılanları yaşanmamış saymaya ama beceremez. yaşanılanlar sahne sahne kare kare gözünün önünden geçer yıkmak ister silmek ister geçmişi tek bir anı bile, başaramaz. çünkü zaman geri alınamaz.dengesi yitmiş aklı uçmuş, kalbi bölük pörçük içinde derin bir yarık. kimse yardım edemez. kendinden başka.
kesinlikle ve kesinlikle mervenin sıfatıdır.
(bkz: merve yi tavla)
(bkz: adı merve olanlar alınmasın)
(bkz: beyaz etli prens)
gün doğar ölmek istersin, bitiremem ben bu günü dersin. mutsuzluk olur suratının teması. işe gitmek zorundasın, okula gitmek zorundasın, bir şey yapmak zorundasın. evinden, odandan çıkmak istemezsin. depresyondasın. ama anlamadığın bir şekilde mutluluk çoğalır birden içinde. kelebekler çıkıyordur sanki kozalarından karnınızın tam ortasında. kısa sürer tabii o coşkunluk, kelebeğin ömrü gibi. neden böyle dediğinizde, bir bakmışsınız, müziğin kontrolünde hayatınız. sonra müziği kapatırsınız, ölürsünüz. ölümü yaşamaktansa acı çekerim daha iyi deyip kendinizi alıkoyamadan dalarsınız o acıklı müziklerin içine. sonra müziğin kontrolünde olan duygularınız sanırken müziği seçenin kim olduğunu anlayamazsınız. bir denge yoktur işte. yoktur. var mıdır? yoktur. kitaplar boğazınızı sıkar, nefes veremezsiniz. karbondioksitle boğulur, uykuya dalarsınız. kıpırdayamazsınız, uyuşursunuz. sonra kalkar şınav çekersiniz. dengesizsiniz işte. uyuşup uyuşup açılmak huzur verir. bazen de vermez. asıl dengesizlik de budur işte. gerçek bu işte niye anlamıyorlar deyip, iki kelamı bir araya getiremeden düşman kesilirsiniz savunduğunuza. turgut uyar'ın şiirini okur ağlarsınız. kimi zaman gülersiniz. kimi zaman kıkırdar..çoğu zaman susarsınız.
yay burcu insanının kişisel olarak en temel özelliğidir.
misal; ağladığını görürsünüz ya uzaktan ''dur bir gideyim yanına'' dersiniz. ulaştığınızda yanına bir bakarsınız ki kahkahalara boğulmuştur. işte öyle hızlı oluşan bir dengesizliktir bu.
(bkz: yay burcu erkeği)
Ne yapmak istediği konusunda net fikirleri olmayan kişilik.
umursamayın bunları. birgün size çok sevgi dolu yaklaşır ertesi gün suratınıza bakmaz. seviyorsanız hayatınızı b.k eder. nefret edin hatta yok edin bunları.
edit: yapabiliyosanız!