bugün

entry'ler (15)

üşengeçlikten doğan ilginç davranışlar

yolda yürürken uzaktan görülen bir tanıdıkla konuşmaya üşenildiğinden dolayı yolun karşı tarafına geçmek ya da yön değiştirmek, onunla konuşmamak için yapılabilecek her şeyi yapmak.

soğuk suyla duş almak

eğer su gerçekten soğuksa yaz sıcağında insanı üşütendir.

aynı evi paylaşan kız ve erkek öğrenci

kontenjan sadece 2 kişilik olduğundan dikkatli olunmalıdır. tabi o malum 3. bebek kişisi bulunursa adı öğrenci evi olmayacaktır.

en iyi film serileri

back to future serisi bunların kesinlikle arasındadır fikrimce.

hacca gideceklere tavsiyeler

Kabe görüldüğü gibi edilen dua kabul olurmuş. benden söylemesi.

ders çalışmamak için yapılan anlamsız hareketler

durduk yere acıkmak, canının neyi çektiğini düşünmek, hedefe kilitlenmek, önündeki birkaç saati ona ulaşmaya çalışarak geçirmek, yiyeceği bulmak, saldırmak, tıka basa doymak, " şuan beynim sindirime çalışıyo abi odaklanamam" demek , uykunun gelmesi vb. gibi gelişen hareketler silsilesi...

gece uyanıp 5 bardak su içmek

ardından her ihtimale karşı tuvalete gitmek makbuldur. bu yaşta birşey olursa hoş karşılanmayabilir.

otobüste yaşanan dumur olaylar

gece yapılan otobüs yolculuğunda telefondan kulaklıkla son seste müzik dinlerken bir anda kulaklığın çıkması. ardından sessizliğin yırtılması, uyuyanların uyanması, küfürler, bakışlar...

sözlük yazarlarının itirafları

hep müzisyen ya da yönetmen olmak istedim.

acun ılıcalı yı sevmek

içimden gelmeyen bu eylem, acun sözlük' ü görünce imkansız hale gelmiştir.

kısa saç

banyo yapma üşengeçliğini ortadan kaldırır. uğraştırmaz.

okuma yazması olmayan birine kitap hediye etmek

gitar çalmayı bilmeyen birine gitar hediye etmekle eşdeğerdir.

türk filmlerini izlememe nedenleri

daha kaliteli olan amerikan filmlerinin varlığı.

bu saatte yapılabilecek en iyi şey

muhtemelen televizyonun karşısında uyuyakalmaktır.

sözlük yazarlarının itirafları

onu asla elde edemeyeceğimi en başından beri biliyodum sözlük. onunla arkadaş olmadan önce aşık oldum ona. içimde bir gram umut yoktu. sabrettim. zaman geçti. yaklaştım. bana sonsuz derecede güvendiği bir arkadaşlık mertebesine ulaştık. en yakın arkadaşı olmuştum artık. bana sevgililerini, ondan hoşlananları, hoşlandıklarını anlattı. hep dinledim. ona aşık olduğumu itiraf edemedim hiçbir zaman. çünkü, şaşırtıcı derecede talibi vardı. onlardan bıkmış gibiydi. bende onlardan biri olmak istemedim. hep onunla olmayı istedim. onunla olmak beni mutlu etmekle beraber acı da çektirdi. o bana hiçbir zaman sahip olamayacağım şeyi hatırlatıyordu. kendisini. şimdi ayrıldık. biliyorum sözlük. kopacağız, birbirimizi unutacağız. onu istiyorum. sadece onu...