bugün

entry'ler (16)

kızların espri yapamaması

Genelleme yapılmaması gereken bir konudur. Aynı zamanda espri yapamayan kızlar gerçekten en çekilmez kız tipidir.

karaktersizlerden kaçarken asosyal olmak

"Karaktersizlerle birlikte sosyal olmaktansa asosyal olmayı yeğlerim." diye düşünülmesi sonucu ortaya çıkan bir durum. Ben de dahilim bu duruma.

evde gözlük takıp dışarda takmayan insan

Gözlüklü insan psikolojisi bir başkadır tabi.

kardo

Kuzey Güney dizisinde Ali(Rıza Kocaoğlu) ve Kuzey(Kıvanç Tatlıtuğ) arasında bir hitap şeklidir. Ben ilk olarak orada duymuştum.

ilk aşkı özlemek

insan ilk aşık olduğunda, kaç yaşında olursa olsun o aşk hep "çocukluk" aşkıdır derim hep. Yanındayken ne yapacağını, ne diyeceğini hiç bilemezsin. Masum bi' çocuk gibidir yani ilk aşk. Hayatın her evresinde özlenilesidir. O masumiyet, o ilk kalp çarpıntısı asla unutulmaz.

faşist

Küçükken anlamını bilmediğim ve "sadist" kelimesi ile fazlaca karıştırdığım bir kelime idi.

manuel fernandes

Beşiktaş'ın en mükemmel 3 oyuncusundan birisidir. Sevilesi bi' insandır.

bizim okul

Klişeleşmiş lise dizisi formatı. Çok bayat...

evlenecek kadın ve erkek arasındaki yaş farkı

Kadının erkekten 4 yaş küçük olması ideal olanıdır. Kesinlikle aynı yaşta olmamalılar bence.

leyla ile mecnun u bu kadar fenomen yapan şey

Oyuncuların çok sıcak, çok samimi ve içten olmalarının yanı sıra dizinin senaryosunu yazan Burak Aksak'ın da katkısı azımsanamaz. Gelmiş geçmiş en iyi absürt komedi dizisidir.

pazarda pazarlık yapan anne

Israra dayanamayıp gönülsüz bir şekilde söylenilen fiyata razı olan pazarcının içinden ettiği küfürlere, beddualara maruz kalan annedir. Çok da sevimli olduğunu söyleyemeyiz tabii ki.

erdal bakkal

Hayatımda gördüğüm en şen bakkaldır kendisi. Diziye de tüm karakterlere de ayrı ayrı aşığım.

erkeklerin birer salak olduğu gerçeği

Aslında olmayan bir gerçektir.
Her erkek bir olmaz, genelleme yapmak yanlış bence.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

Haklıydın hep sen, acılar bedava.
Mecburduk hep uzaktan bakmaya...
Çok yorgunum ben, eski bir saat gibi.
Hırpalandım, istanbul gibi...
*
Oyunun en güzel yerinde zil çalınca üzülürdük ya, öyleyim...

(Emre Aydın - Gülümse Şimdi)

ikizler burcu erkeği

En belirgin huyu kararsızlık olan, sevimsiz erkektir.

aşık olunası erkek

Zaman zaman esprili; nadiren romantik olan, sürekli "aşkım, balım, böceğim" şeklinde hitaplarda bulunmayan ve sevdiğini çok sık söylemeyen fakat bunu deli gibi kıskanarak hissettirebilen erkektir. Aynı zamanda inatçı, kararlı, otoriter ve zeki olması da diğer özellikleridir.