bugün

son okuduğu kitaplar cin ali ayşecik serisi gibi kitaplar olan bir insanın söyleyebileceği şaşırılmayacak söz.
bu cümLe iLe kitap okumamanın demet şener 'e verdiği eksikLiği görüyoruz...* *
emin ol kitaplar da senin okuyucu olarak eksikliğini hissetmiyordur, diye devam edebilecek diyaloğa giriş cümlesi.
acınarak belli oluyor zaten denilip dumur edilecek şahıs
"fazlalılığını hissediyor mu acep?" demek istediğim veciz(!). okusaydı densizliğin bir fazlalık olduğunu bilirdi mesela.
okusan hissetmen gerektiğini anlardın denilesi kişi sözü.
kitap okumamanın verdiği eksikliği gerçekten de hissetmeyen yazardır.
Kişiden kişiye değişen göreceli bir kavramdır.Okuyanı eleştirmek de yanlıştır,okumayanı eleştirmek de yanlıştır.Şahsen ben okumuyorum eksikliğini çekmiyorum çünkü geçmişte okuduğum kitaplar bana yetiyor ve şu an kitap okuyacak enerjiyi bulamıyorum.Ama okuyana da okumayana da saygım sonsuz.Tabii kitap okuyan ve okumayan birbirine saygısızlık yapmadığı sürece.Dolayısıyla yukarıdaki entry yi söyleyen insanın gerçekten de aklıyla bir sorunu vardır.
Parası ve güzelliği olduğu sürece arkadaş (demet şener hanfendileri)fena halde haklıdırlar!
- kitap okumuyorum eksikligini hissetmiyorum
- tamam ya şimdi seni tanıdım sen demet şenersin
samimice söylenmiş.yapmacıklık barındırmayan bir itiraf olmuş.ama şunu unutmamak gerekir ki kitap okumayan insan gerçekten eksikliğini hissetmez.bu okumamaların eksikliğini ancak bir gün kitap okumaya başlarsa anlayacaktır.inşallah başlar ve anlar.
bu zevatla yapılan röportajda konu nasıl buraya gelmiştir şaşırtıcıdır..

-yemek yiyor musunuz?
-hayır yemiyorum ama eksikliğinide hissetmiyorum
-su içiyor musunuz?
-hayır ne münasebet eksikliğinide hissetmem coca cola içerim ben light olanından
-kitap okuyor musunuz?
-hayır okumuyorum ama eksikliğinide hissetmiyorum benim hayatım kitap zaten
bu sözü söyleyen biri için gayet normal bir cümledir.
(bkz: dusunmuyorum oyleyse malim) *
okumayandan beklenecek olan söz...
yazarların kendi hayal dünyasından para kazanmak uğruna yazdığı kitapları okuyarak, insanların kendi eksiklikleri yada yaşadıkları tecrübeleri hiçe sayıp, başkalarının düşüncelerini okuyarak bir yere gelmeye çalışma çabasında olmayan, ayrıca kitap okuyacak kadar boş vakti bulunmayan insanın söyleyeceği söz. *
(bkz: öküzüm ama yemin kralı bende)
en son okudugum kitap lmanyak * *
bana bir cümle söyle sana kim olduğunu söyliyim dedirten cümle. ayrıca eli öpülesi mankenlere tapınma sebebi.
(bkz: bir savas malzemesi olarak kitap)
...çünkü bu eksikliği hissedecek bir beyne sahip değilim diye devam etmesini beklediğimiz cümle.
bu lafı zırvalayan sahış acınası insandır. utanıp köşeye çekilmek varken birde bunu marifet gibi anlatırlar. hayatınız boşa geçiyor farkında değilsiniz beee.
baskalarını kandırabilirsin ama kendini asla
ülkemizin içinde bulunduğu kültür yozlaşmasının en büyük nedenini açıklayan söylem. şu ülkem insanı televizyona verdiği zamanının birazını kitap okumaya ayırsaydı, şu anda yaşadığımız bilumum olumsuzlukların büyük bölümü olmazdı.
sana bakıyorum da bir şey göremiyorum diye cevap verilecek söz öbeğidir.