bugün

entry'ler (12)

sözlükteki türk kültürünü aşağılama çabası

Biz Türk üz ve biz bile böyle bir düşünceye sahip olursak kültürümüzü aşağılarsak başkalarının bize, kültürümüze saygı göstermesini bekleyemeyiz. Sonuna kadar arkasında durmalıyız ki bize uzanan eller uzanmaya cesaret bile edemesin.

sözlükte küfretmek tamamen yasaklanmalıdır

Sonuçta bu sözlüğü bir çok insan üye oluyor ya da olmaya çalışıyor ve buraya bu kadar ilginin olmasının sebebi de tabi ki de seviyeli, düzgün olmasıdır. O yüzden herkes kesinlikle yazdıklarına dikkat etmeli.

sessizlik

Sessizlik varsa yalnızlık da vardır. bu iki kavram bir olunca kişinin kendisini çözümlediği bir an olur. Kendisiyle kavga ettiği, kendisini onurlandırdığı ya da kendisini yerle bir ettiği andır. Yani çok objektif bir andır. Sessizlik ve beraberinde getirdikleri güzeldir.

ruhumustang

ilkokuldan beri tanıdığım ve hala hayatımda olan bebeğim. Vazgeçilmez bir insan olduğu kesin. Söylenecek çok şey olmakla birlikte en başta vazgeçilmez sıfatı tam da ona ait. Eşi benzeri yok buna eminim. Çok çok tatlı birisi. Hem çok tatlı hem de çok akıllı. Ben onu çok seviyorum. iyi ki hayatımda.

dünyayı kurtarmanız gerekse nereden başlardınız

Dünya sadece içinde yaşayan topluluğun değişmesi ile ileri ya da geri gidebilir. Bunu dışında dünya da insanlar dışında var olan şeyler zaten sabittir. insan yönetir. O yüzden kesinlikle insanların değişmesi sağlanmalı.

oğlunun adını recep tayyip koyan baba

Silik bir kişiysen adını da koysan, estetik yaptırıp Tayyip'e de benzesen hiçbir şey farketmez. Çünkü bunu yapan baba ya Tayyip'e bayılıyordur ya da dikkat çekmeye çalışıyordur. eğer dikkat çekmeye çalışıyorsa ki bu büyük bir ihtimal. Amacı sadece istediklerini yaptırabilmektir. Ama dediğim gibi hiçbir işe yaramaz. Yardım edecekse bunun için insanların bir şey yapmasına gerek kalmadan o yardım yapılır Tayyip tarafından.

hayata olumlu bakmak için öneriler

Bu hayata bir kere geliyoruz ve bu hayatta biz ne kadar çabalasak da kötü olaylar, canımızı sıkan olaylar mutlaka olacak. Bunun için bir kere yaşayacağımız bu hayatın kötü anlarından sadece ders alıp, hayatımıza kaldığımız yerden devam etmeliyiz. Bir kere verilmiş bize bu hayat. Kıymetini bilmeliyiz ve bize sunulan bu güzelliğin tadını çıkarmalıyız.

terk edilmiş kızın intikam alma yolları

intikam diye bir şey yoktur ya. Sonuçta yaşanmışlıklar oluyor. Terk eden kişi zaten bu yaşanmışlıklara saygısızlık etmiş ve terk etmiş. Kız da intikam derdine düşerse onca yaşanan güzel günler nereye gitti o zaman?

babanın horlamasıyla kendini güvende hissetmek

Babamızın varlığı bile evladına bir güven, bir huzur verir. Horlaması da uykudayken de hayatta olduğunu hissettirir ki buda paha biçilemez bir mutluluk bir evlat için.

erzincan üniversitesi

Öncelikle lise gibi bir yer olduğu kesin. Ayrıca da 'üniversite hayatı' kavramı Erzincan da gerçekleşmesi zor bir kavram.

yalnız olduğunu anladığın an

sadece ve sadece oturup yalnızlığımın verdiği huzuru, mutluluğu yaşamanın tadına varırım. belki de beni ben yapan şeyin yalnızlığım olduğunu düşündüğümden.

şu anda yapılmak istenen şeyler

Aslında şu an sadece tertemiz bir havuzun içinde olmak isterdim . Beni benden alıp kafama üşüşen tüm kötü düşüncelerden arındırmak ve havuzdan çıktığımda kocaman bir huzurun bütün bedenimi kaplamasını ...