bugün

entry'ler (14)

gok yeleli bozkurt

her daim 'bazı şerefsizlere kapak' yapmak ile meşgul olan ekşi sözlük yazarı.*

zall

kendisi için ekşi sözlük'teki gök yeleli bozkurt olduğu iddiaları dönen uludağ sözlük'ün imtiyaz sahibi beyefendi.

ssg

eksi karma olayını kaldırmakla ekşi sözlükteki trollleri karmaşaya sürekleyen patron.

uludağ sözlük te yazar olmak

devlet dairesinde işlem yapmaktan daha hızlı olan eylem.*

dizilerin duyguları sömürmesi

aslında televizyon yapımlarını para kazanmak için her şeyi kullanmaya çalışmasından ileri gelen durum.

pearl harbor

abd'nin istediği kozu bulmasına sebep olmuş baskının adı.
(bkz: ikinci dünya savaşı)

suç ve ceza

edebiyat alanında kendini özgü bir yeri olan roman. bu kitabı hakkıyla okuyup da kendini raskolnikov gibi hissetmeyen bir insan yoktur diye düşünüyorum.*
özellikle betimlemelerin başarısı kitabı canlı tutuyor. ayrıca çoğu kişinin sıkıcı bulduğunu bölümlerde felsefe, politika, din vb. adına önemli vurgulamalar yapılmaktadır.
(bkz: rus edebiyatı)

yozgat

özellikle zaytung sonrası meşhur olmuş il. eğer geyik yapmak isteyen bir ergen varsa hemen bu ilin adını kullanır. hiç gidip görmedim ve dolayısıyla nasıl bir yerdir bilmem. fakat bu kadar dalga konusu olmayı hak ettiğini sanmıyorum.

cinsellik

günümüz dünyasının en etkili silahlarından biridir. nerede kullanılırsa kullanılsın her zaman etkilidir bu silah.

v for vendetta

gaza gelinmediğini sürece izlenebilecek film. olayların o kadar basit ve yolunda gideceği ve güller ve çiçekler içinde br dünyanın ütopyadan başka bir şey olmadığını film yapımcıları da çok iyi biliyor. güzel ve izlenesi film.

çalgı çengi

kaliteli bir mizah değil de sadece gülmek için bir şeyler arandığında izlenebilecek film.

belçika da çarşafa çöp poşeti hakareti

gündeme gelmek için yapılmış hakaretlerden biri.

bana balik temizlemeyi ogret

onuncu nesil yazar. daha çaylakken kendi başlığını açar.*
edit: uludağ sözlük'ün vahşi ve hormonları tavan yapmış genç erkekleri hücum botuna dönmüşler. lakin ben de sizin gibi ayakta işeyebilen* ve diğer tüm özelliklerini barındıran bir erkeğim beyler.*

nordin amrabat

galatasaray'da beklenen performansı gösterememiş futbolcu.