bugün

entry'ler (126)

trypophobia

Delik korkusu. Bir nesne ya da canli uzerinde va rolan deliklerin goruntusunden duyulan rahatsizliktir. Hele bu delikler deforme, iclerinde degisik nesneler barindirircasina goruntuler sergiliyor ise tryphophobia'nin doruk noktalarinin yasanmasina sebebiyet verebilir.

`http://i.ytimg.com/vi/CvJYOfvaCbA/maxresdefault.jpg`

eski sevgiliyi özlemek

akabinde erkeklerin iletisime gecme isini uygulamaya koyabildigi, kadınların oturup karsı taraftan beklentilere girmekten oteye gidemedigi durumunun sebebidir.

ankara

sürekli överlerdi gelmeden evvel, geldim görüyorum ne boktan şehirsin lan ankara. başkentsin birde ha? yok artık.
insanların tuhaf ciddiyeti, kıroları ve buz gibi havası ile uzak durulası şehirdir. o odtü, ankamall, cepa ve kent park cok bile size angaralılar. kasmayın bosuna ihtiyacınız olan daha öncelikli seyler var lutfen yani.

sonunda hassiktir denilen filmler

(bkz: Kick-ass)

erkek azmasın diye kadının örtünmeye zorunlu oluşu

Kapanmak her ne kadar islam dinine has bir kural olarak gosterilse de aslinda temelinde yatan gercek. Karisini zorla kapatanlarin buyuk bir geneli kendileri baska kadinlara baktiklari icin, baskalarinin da kendilerininkine bakar diye bunu yapiyorlar. Kadinlara evde bir kole cariye gozuyle bakan bircok islamcilarin kafalarinda benimsedikleri ve mantikli olduguna inandiklari yegane islami kurallardan birisidir. Kapanmayi kadini şanlandıran birsey olarak nitelendirseler de bir kadinin kapandigi zaman cekici olan tum unsurlarinin gizlenmesi bu gercegi acik bir sekilde anlasilir kiliyor.

(biliyorum tatlim bu hosunuza gitmedi, ama kendinizi baska gerekcelerle teselli etseniz de bu bir egrcek)

deniz baykal ın seks kaçamağı

inanamadigim olaydir. turkiyeden uzakta olmanin verdigi bilgi mahrumiyetinin tavan yapmasidir. halen daha gercek mi degilmi kesin bir yazi goremedim hakkinda bu olayin. isin garip yani da ben kendim sahsen videoyu gormedim, su an okulda oldugum icin de youtube'a giris yapamiyorum, aksama bi sekidle gormem lazim eve varinca (mavi donmudur 65 midir artik neyse) adamin yaptigi aciklamalarda surekli bir komplo lafi var ama videoyu direk olarak yalanlar nitelikte birsey yok, belki de uslubunu korumaya calisiyordur bilemiyecem gari. uzuldum yazik lan omrunu siyasete vermis bir insanin basina gelebilecek en beter sey olsa gerek.

eminem

m&m draje cikolatalarin ne zaman ismini duysam aklima gelen sarkici,

emine erdoğan ın güzelliği

guzellik anlayisinin surekli eksi birsey yiyormus gibi bir surat, insanlarla goz goze geldiginde sanki tiksinirmis alay edermis gibi bakan bir gulumseme, kundaklanmis bebekler gibi tuhaf tuhaf kiyafet giymek olarak algilandigini gosteren kelimeler toplulugu.

üniversiteyi bitirmek

is bulunamadigi surece bir anlami olmayan hadise.

türkiye de yaşamaktan nefret etme sebepleri

insanlarin surekli bir isin kolay yolunu aramaya calismasi, islerine gelmedimi bir seyi rahatlikla yapmamalari, surekli birseylere bahane uydurmalari, kaytarmalari ve hayati anlamsiz anlarda ciddiye almalari gerektiginde sallamamalari, gelenek ve goreneklerin cinsiyetciligi ve yas ayrimciligini artirmasi, yasli birini makyajli giyimli kusamli ya da spor yaparken gorunce dalga malzemesi yapmalari (moruk, azmis, olup gitcen zaten otursana evinde vs.) insanlarin aralarinda attiklari kaziklari, yaptiklari kaytarmalari ballandira ballandira anlatarak geyik yapmalari, bir kisi dusuncelerini acikca belli ettimi o kisinin amacini dikakt cekme, artistlik yapma olarak yorumlamalari, dedikodu yapmalari yaymalari on yargili davranislari, sosyal statuyu genellikle dis gorunusun, giyilen kiyafetlerin cesitliligi ve markalarin belirlemesi, insanlarin hava atmaya acayip merakli olmasi ve bunu belli etmemeye calismasi, turk kurt, turk yunan, turk ermeni sorunu, avrupadaki turklerin yaptiklari medeniyetsiz hareketlerle yedigimiz geri kalmis damgasi, insanlarin yeniliklere acik olmamasi, diger ulkelerin ustunlugunu overek cok bilmis gorunum sergilemeye calislmasi, her iki cinsinde birbirine karsi olan yaklasiminda gizli imalarin mesajlarin tavirlarin olmasi, insanlarin yazisirken farkli yuz yuze konusurken farkli karakteristik ozelliklere burunmeleri, insanlarin spora egzersize meraklarinin olmamasi, yolda degisik birsey gorduklerinde etraflarina toplanmalari tip tip uzun uzun gozunun icine bakmalari, saci uzun ya da boyali veya dik olan bir erkegi uzaktan goren arkadas gruplarinin goz gore gore gulup dalga gecmeleri hatta o kisiye seslenmeleri sozle tacizde bulunmalari, siyasi ayriliklar ve egoist davranislarla kendi siyasi yonunu savunup digerlerini kabaca elestirmeleri, kizlarin erkeklere " ay ne bicim erkeksin" "biraz erkek ol bee" " korkak ya ben bile yapabildim bide erkek olcak" gibi sozleri, erkeklerin de kizlarin arkasindan " olum o kasar lan benim arkadas becermis onu" demeleri. say say bitmez.

sabaha kadar kulak dibinde vızıldayan sivrisinek

bastan sona aksiyon yaratir gecenin korunde. genelde sabah 3 ya da 5 civarinda ortaya cikarlar. Siz rem den nreme, nrem den rem e turlarken o aralarda kulaginiza yaklasmis bulunur duyulur inn diye sesi.

Ilk anda gozler acilmaz el carsafin altindan cikartilir (malum yorgan kullanilmaz yaz oldugundan) sinek yanaga yakin diye farz edilir srank diye gecirilir tokat yanaga. Bununla birlikte baslar iskence. Uyutmaz adami ufak cocuklar gibi yaklasir seni korkuya bogar sinir eder her seferinde de bir turlu o tokata denk gelmez. En sonunda " ulan senin ebeni s*kmezsem bende" diye bir hisimla yataktan kalkilir, isiklar acilir, ele bir yastik alinir sinek aranmaya baslanir. Duvarda o bilindik sekliyle arz-i endam eden sinege ilk bir hamle yapilir fakat kacar kendisi. Goz ayirmadan gerceklestirdigi tur izlenir ve nihayet bu sefer tavandadir. Yastik tavana karpuzlama iki elle uclarindan tutularak yassi bir bicimde carptirilir. Ardindan yere dusen yastikla birlikte sinegin tavanda asili kalan kanli vucudu goze carpar. emdigi kani gorursunuz " var orospunun evladi ne de cok emmis aq" dersiniz sonra isiklari kapatir uyumaya devam edersiniz.

türkiye de bastırılmış cinselliğin dışa vurumu

erkeklerin birbirilerine el sakalari yapmalari, birbirilerine diger ulkelerdeki erkeklere oranla daha yakin olmalari, cinsel icerikli her hangi birsey oldumu topluluk icinde muhakkak siritacak hareketlerde bulunmalari, ayni sekilde kizlarin bunu abartip birbirilerine sarilip elle uzuv yoklamalari bunlara ornek gosterilecek seylerdir.

çekingenlik duygusunun altında yatan sebepler

cirkin olmak
ya da olundugunu dusunmek.

en sevdiği sanatçı ismail yk olan insan

eski arabalarini son model ses sistemiyle donatip, gicir gicir hoperlorlerin kulustur dosemelerdeki goruntusunden rahatsiz olmayan, araba kullanirken arka taraftaki hoperloru son ses acip kiz kardesiyle bu yuzden kavga eden erkeklerin cogunlugu.

awkward

Ingilizcede iki kisi arasinda gecen sohbette, onceden olmus rezil olaylari anlatirken kullanilan sozcuk. Kendisi biz turklerin " sonra geldi soyle yapti ama gorecektin cok "mal" di" der iken kullandigimiz mal kelimesiyle birebir mana ve anlamsal vurguyu tasir.

aynı evdeki erkeklerin birbirini öpmesi

- Soner, abi ben cikiyorum sinav 1'de baslayacak

- Tamamm (bu arada soner kosar gelir ve mjxxx) basarilar kanki.

- Eyvallah eksik olma kardes.

Bu ve turevleri mutemadiyen awkward sekilde devam eder hep.

işkence teknikleri

kurban bir sandalyeye oturtulur, elleri kollari baglanir. Goz kapaklari acilarak bir daha kapanamayacak sekilde yuze yapistirilir, ardindan incecik bir igne alinir ve kisinin goz bebeklerine yavasca sokulur. kurban ciglik atip agladikca siz gulersiniz (bana noluyor boyle)

evrenin başka bir evren içinde olması

olasiligi yuksektir.

arapça nın en iyi dil olduğu gerçeği

batidaki insanlarin araplara olan bakis acisiyla asiri derecede zit olabilecek sey.

earth hour

odamdaki isiklari kapatarak yapacagim eylem.