bugün

entry'ler (109)

sözlük yazarlarının itirafları

Ela Seni çok Seviyorum... Umarım ateşim sönmez de ilelebet severiz birbirimizi

ölümü düşününce her şeyin boş gelmesi

gerçekten gene hatırladım gene hortlattım ...

sevgilinin eskisi kadar sevmediğini hissetmek

sebebini bir türlü anlayamadığım sevgilim tarafından bana söylenmiş durumdur.nbu duyulduktan sonra ne yapılabileceği tarafıma bilinememektedir.

sevgilinin eskisi kadar sevmediğini hissetmek

kız arkadaşımın son 1 haftadır bana sürekli "senin beni sevdiğini artık hissedemiyorum" demesi ile onu aslında daha da çok sevdiğimi anlamayıp tam tersine hiç sevmediğimi nereden çıkarttığını anlayamadığım durum.bi çözümü var mıdır acaba nasıl hissettirebilirim ki daha ne yapayım.

türkiye nin müslüman ülke olmasını kabullenememek

Son birkaç yıldır Elhamdülillah yöneticilerimiz ve hükümetimizin de halkımızın da laik olmadığı malumdur.Ne güzeldir.Laiklik haramdır.
Türkiye müslüman ülkedir hem de tüm müslüman ülkeleri de diğer dinlere mensup ülkeler de bilir ki Türkiye Cumhuriyeti Tüm Müslüman ülkelerin Önderi ve Örneğidir.

(bkz: 2012)malum kıyamet filminin izlenmesi ile daha da coştum an itibari ile.
Üstelik dün de rüyamda kıyamet gününü gördüm o yüzden bu filmi izledim.harbi harbi bu sene kıyamet kopabilir.

Şu an okunan Yatsı Ezanı da bu tefekkürümü iyice tetikler.

Ciddi manada günlerce aylarca hatta yıllarca düşünülse içinden çıkılamayacak ve sürekli korku veren bir durumdur artık bende.

bir anda nereye gittiği bilinmeyen ruh gider,soğuk ve morarmış bir beden,habersiz duyamaz konuşamaz...
soğuyk topraklar altında böcekler yılanlar tarafından yenilmeye bırakılır.
Sonra....
Sonrası nedir bilinmez ama dünyada bu düüşünülünce iş içinden çıkılamaz hal alır.
Zira ne yaparsak yapalım kabirde Azap çekecekmişim gibi gelir.
Çünkü günah işlememek imkansızdır.Hele de gündelik düştüğümüz günahlar ama büyüklüğünün farkında olmadığımız günahlar.Ne mi?
iftira,Gıybet,yalan,hile,kumar,içki,sigara,israf,küfür,kalp kırmak,kavga münakaşa,
En ufağı bile ne büyük hgünah farkedilmez de:
-Alo aradım açmadın nerdeydin
-Şey bi iş vardı yaw...

Aile ile olan ilişkilerde çok çok büyük günahlarla yüklenmişizdir:
-Oğluuummm hadi kalk yemeğe
-Hayır bi dakka geliyorum
-Ama hadi oğlum
-Ya bi dakika
-hadi az kaldı bak iftara
-Ya kes bee öfff suusun beee ... Burada Kes be-öff-Yeter Gibi isyan kelimeleri ve sesi yükselterek konuşmak zaten bize belki de cehenneme gidebilmemiz için yeterli günahı yükler.
Bilemem işimiz çok zor...

Sadece ibadet halletmiyor herşeyi...
Kul hakkı,komşu hakkı,dedikodular,küfürler,sapıklıklar,sırnaşmalar,yiyişmeler,kahkahalar,zalimlikler,yalanlar,iftiralar,tütün alkol esrarlar,torpiller,kavgalar,ispiyonlar...
Hepimizin hayatında bir nebze var bunlardan...
Bunlar ne olacak bilemiyorum.Bunlar

an itibariyle sözlükteki kimsenin ölümü düşünmediği ya da akıllarına bile getirmek istemedikleri vakadır.
Zira herkes günahkar olduğu için Kabir azabından da haberdar olduğu için çok feci korkmakta.

kronikvasifsiz

Çok özlenen bir türlü özlem de giderilemeyen özkardeşten dahi ötedir.

Bir an için soğuk topraklar altına gireceğimi düşünüyorum.
Öyle ya her fani gibi illa ki ölümü tadacağız.
SOnra ne olacak!
çok korkuyorum,korkmakla merak da ediyorum,neticede müttaki bir kul değilim,değiliz...
ne yapacağız bilmiyorum.
Bir küçücük kalp kırmanın anne babaya "öf" dahi demenin,en ufacık küfrün de sorguya dahil olduğu o sorgularda,ahirette ne yapacağız diyorum...
bir an için baya bi korkuyorum.
Sonra mı...
>Hiçbirşey,5 dakika sonra gene bilgisayar başında belki gene malayani işlerle meşgulum.
Çözüm nedir bilemedim.

komik sözlü ankara oyun havaları

"ne de güzel sallanıyor benim de maykıl cordınım" sözünü içinde bulunduran...

işlenilen en büyük günahlar

ihtilam olmak cürümsel bir zededen öte gidip alelade miryakefolan zaferinde rol oynayan ekliptik düzlem haşeratlarını raid ile misyon çizgisinde katletmeyi gerektiren bir günahtır.

gerçekten bu cürümsel ishal için aşırı derecede mağdur mahsup makul mahmum matlub mahkum ve merhumum arkadaşlar bana bir cevaz ve istikbal i kıblede tarik i cedideden bir yol beyan edin ki kurtarayım kendimi.

Nevi şahsımızu kurtarmak için kimi zaman nefsleri bilzurur kifayet ile idrar halinde teşbih ederiz,yaptığımız acaba ne kadar hayvanlığa yaraşır bi anırışı oluşturabilir ki?
yazımızın ilk nefhini cümle musaddıkalarla doldurabilen kardeşlerimizi manasının fehminde güçlük çektiği dışkısal konuları söylemeye utanıp don lastikleri içinde abdest almaya dahi tenezzül ve tenasül edememektedir,Örnekle;
Geçenlerde klor içeren bi madeni hurma ile orucumu ilginç bi şekilde bozakaldım,uzaktan görünen milliyetçi bir zebani bana afv ve senet kapılarının istikbalde dahi açıldığını söyleyince kendimi ölü gibi hiss ü zan eyleyip kadim bulgurlarımı knightta çar açmak için banladım,yaptığım basit bir kilit duası ile abdestsiz gönülleri bidayete erdirmek idi,ardından böcek türleri hakkında pek de dini olmayan rastlantılar ile moskova yı kıble seçerek insaniyetsiz 5.6 rekat oransal namazımı tamir niyetinde baskıladım,her sene aynı gün ve ayrı vakitler yaptığım bu günahsal amel ü şerriyeler için Yüce Yaradandan af Dilerim .
Ves selam

sahurdan iftara kadar uyuyan insan

(bkz: tekne orucu) (bkz: yahudi orucu).

sahurdan iftara kadar uyuyan insan

nevi şahsımın hiç yapmadığı şeydir,kuzenin ise bursada annesinin "kalk oğlum iftar vakti ezan okundu bile" demesine rağmen iftarda bile kalkmayarak bu derece tembel olmaso beni içten içe dehşete düşürdü.Güzel bir özlü söz verecek olursak: "Orucu Uykuda tutan,Sevabı RÜyada Görür" demek istiyorum.

akasya durağı sevmeyen insan

sevilmeyen Allahın belası dizi,bu kadar saçma berbat akıl ve mantık mefhumlarından bu denli yoksun olması beni değişik düşüncelere gark etiş,bunu masonların ülkemizi oyalamak için milletimizi saflaştırma ve embesilleştirme politikalarından bir bukle olarak görüyorum.