bugün

entry'ler (76)

burberrys classic

burberry nin 1995 ten beri piyasada olan müthiş parfümü. ten kokusu gibi durur oldukça hafif ve uyumludur. (en azından benim için)

tayyip i üzmek allah ı üzmektir

bu tür şeylere inanabilen birinin allah ı gerçekten "üzen" kişi olması gibi bir ironidir.

kardan turbanli kadin yapmak

mazallah biri kardan adamın kafasını görür ve tahrik olurda gitti kardan adamın sahibinin namusu!
hatta kollarıda örtülmeli, kardan adam fazla kırıtıyorsa çarşafa kapatılmalıdır aksi takdirde ailenin namusu gider, kardan adamı eritmek bile gerekebilir.

evrim teorisine kanit gosterilebilecek insanlar

(bkz: george bush)

tutkunun nefrete donusmesi

(bkz: Anne Boleyn ve VIII Henry)

90 larda çocuk olmak

apartmandaki teyzelerin siz alasınız diye koyduğu şirinler kitabını aşırdığınızı düşünüp muzurluk yaptığınızı düşünmek, top oynarken evinizin camını kırmak, arkadaşları gizliden eve toplayıp power rangers ve pokemon izlemek,bahçede kutu kutu pense oynamak, sokakta ordan oraya koşup çocuk olduğunuzu ciğerlerinizde hissedebilmektir.
son çocuklardır aslında 90 çocukları, sonrasında çocukluğu barbie li çantaların içinde kimin ruju daha güzel yarışı yapmak olduğunu sanan yeni nesiller türemiştir, çocukluk denen yüz binlerce yıllık devirde kapanmaya yüz tutmuştur.

şeker ahmet paşa

bir kadın olan annesi onu 9 ay karnında taşıdıktan ve bu dünyaya getirdikten sonra kendini hangi biçimde kadınlardan üstün gördüğünü merak ettiğim yazardır. 21. yy la ve sözlüğe hoşgelmiş.

hayattan nefret etmek

hayatın çok istediğin çok sevdiğin birkaç şeyi almasıyla başlar her şey, düzelicek düzelicek diyip durursun ve bir şeyi çok bağlanırsın çok kesin bir şeye ve hayat kahpeliğini tekrar gösterir ve imkansız görünen bir şekilde onu da elinizden alır bağlanıcak şeyler yetmez artık aldığınız nefesler o kadar değerli olmaz artık gülümesemeniz bile içten içe mutlu değildir hayat artk sizin için sadece bi zorunluluktur ve hayata olan kırgınlığınız giderek nefrete dönümüştür.

arkasından rahmet okunası hristiyanlar

her dine saygılı ve insanları dinlerine göre kalıplaşmış bir şekilde değerlendirmeyen hoşgörülü hristiyandır.

rte nin dunyaya kazandirdiklari

laik bir devletin türbanlı başbakan eşi ve first lady si.

tek cümlelik aşk tanımlamaları

aşkın tanımı olmaz.

yabanci kadin orospudur

bir ülkenin yarısından fazlası buna inanıp sokaklarda "ama o kaşındı" gibi cümlelerle sırf yazlık kıyafet giydiği için kızları taciz etme hakkını kendinde görüyorsa o zaman "o ülkenin erkekleri kırodur" genellemesi maalesef daha doğru bir önerme olur.

araba üzerine yazılan yazılar

hatalı değilsem bile arayabilirsin güzelim

tereyağlı iskenderle diyet kola içen kız

büyük ihtimalle madem bu kadar kalori alcam bari şundan biraz kısıyım diyen kızdır.

otobüste kendine yer verilmeyince trip atan kadın

dersaneden dönerken arkadaşıma direkt olarak "sen kalk ordan ben oturcam" diyerek beni dumur eden arkadaşında ben senden yorgunum teyze diyerek inadına yer vermediği kadının türüdür.

i ll be there for you

rembrandts ın dostluk kokan şarkısıdır.

2 eylul

yıllar önce ilk nefesimi aldığım gündür.

elestiriye kapali insan

büyük ihtimalle herkesi eleştirmeyi seven ve kendini mükemmel sanan insan çeşididir.

aklini kullanan gerizekali

aklını kullanmayan dahiden daha başarılı olması muhtemel kişidir.

türban takmadan cennete gitmek

eğer tanrı saçımızdaki kılları örtmemiz için yarattıysa ve biz bunları öretmediğimiz için sapık varlıklar tahrik oluyorsa ve bu onun değil benim suçumsa ben cennete girmek istemiyorum ki sanırım tanrı şu anda türban takmayan kızlardan tahrik olan ve kendilerini %100 haklı bulan ve cennete gideceklerine inanan zavallılara cehennemin en sıcak köşesinde yer hazırlıyordur.