bugün

entry'ler (145)

obiwankenobi

nicksizabi'nin selamını getirdiğim yazardır kendisi.

uludağ sözlük yazarıyım benimle çıkar mısınız

merhaba nasılsınız.
uludağ sözlük yazarıyım benimle çıkar mısınız.

yazarların geç saatte uyanık olma sebepleri

yıllardır akşam 6 da işbaşı sabah 8 de paydossss. gececi olmak. gece tayfasından olmak.
sabaha kadar sözlükte takılarak sıkılmadan vakit geçirmek.

sadece entry yazıyoruz okumuyoruz

bir daha oylama yapmayacağım dedirten olaydır. saat sabahın bilmem kaçı olmuş girdiğim başlıklarda beğendiğim yada beğenmediğim entry lere oy veriyorum mecburmuyum arkadaş bir daha bende sadece okurum dedirten sinir eden mevzu.
(bkz: *)
(bkz: oylama yapmayı bilemeyen yazar)
(bkz: gece gülücük atmak günahtır yapamam diyen yazar)

30 yaş

gördünmü bak 30 oldum.
nasıl olunması gerekir bir şey diyemicem ama ben otuzumu yaşıyorum. ne kadar istemesemde o kadar büyümedim ben. sanki daha dün gibiydi benden yaşça büyük arkadaşlarımla gezmelere gittiğimizde hep yaşımı büyük söylerdim. şimdi ise tam tersi hep yaşımı küçük söylerim. çok karmaşık bir duygudur otuz olmak.
(bkz: düşündükçe koyar adama)

gizemli yazar

an itibari ile online sayısı 214 tür gizemli yazar sayısı 30 adet.
baya bir çok varmış bunlardan.

uludağ sözlük gece tayfası

sözlükteki en çok sevdiğim başlıktır. mutlaka uğranır. ve en güzel tayfadır. *

lavman seti

vay att hoşgeldin.
ya sağlıkçıdır. yada kendisine yapılan lavmanı unutamamıştır.

mini etekliye sorulacak tek soru

ateş beni çağırıyor.

2002 özel mesajı olup tek arkadaşı olmayan yazar

lan hiç arkadaşım yok vede 2 tane mesajım var.rekor bu işte...

gece eski sevgiliye mesaj atmak

aslında o kadar yürekli değilim. çok ama çok gurur yapmışımdır okadarda sevmişimdir. her ne kadar aklımda olsada birlikte olmayı istesemde yapamam arkadaş. aptalca bir gururmu desem. başka birileri ile birlikte olduğunu düşündükçe çıldırsamda hiç bir güç beni gaza getiremez. ama o bana atsa ne güzel olurdu gecenin bir vakti en güzel hediye 27 güülücük değerinde...

gece eski sevgiliye mesaj atmak

-eski sevgilim yok lan benim
+benim iki tane var birini sen al.

sessizce okumakla yetinen sözlük yazarları

okumak gerek oylamak gerek. sessiz kalmak çözüm değildir efendim.

evren oluşmadan önce ne vardı

Yanlış cevap verenler şöyle derler: Evren zaten hep vardı ve kendi kendine oluşmuştu. Yani birçok madde kendi kendine bir araya gelerek güneşi, yıldızları, dünyayı, denizleri, ağaçları, nehirleri, dağları tesadüfen oluşturmuştu.
Sizce bu çok mantıksız değil mi? Bir arkadaşınız gelip size şöyle bir şey söylese: "Ben büyük bir kutunun içine biraz toprak, biraz taş, biraz su koymuştum. Sonra birkaç sene bekledim ve bu kutunun içinden bir bilgisayar çıktı." Siz onun bu sözüne inanır mısınız? Herhalde arkadaşınızın şaka yaptığını veya yalan söylediğini düşünürsünüz.
işte evrimciler böyle açıkça yalan söylerler. Bir bilgisayar bile tesadüfler sonucunda kendi kendine oluşamaz. Önce biri bilgisayarın nasıl olacağını planlar, hangi parçaların kullanılacağını belirler. Sonra çok büyük fabrikalarda, yüzlerce işçi, mühendis, teknisyen bir araya gelirler. Çok büyük makinaları kullanarak bilgisayar yaparlar. Yani siz bir bilgisayar gördüğünüzde bunun kendi kendine orada belirmediğini bilirsiniz. Bilgisayarın akıllı birileri tarafından yapıldığı çok açıktır, değil mi?

Güneş, dünya ve diğer gezegenler bilgisayardan çok daha büyüklerdir. Öyle ise bilgisayarı yapan biri olduğuna göre, güneşi, dünyayı, ayı ve yıldızları da yaratan bir güç vardır.

Doğru cevabın ne olduğunu anladınız mı? Güneşi, dünyayı, gezegenleri, yıldızları yaradan vardır. Evrende her şey çok kusursuz ve düzenlidir.

evren oluşmadan önce ne vardı

tek başlık tek entry yalnızlıktan birbirlerini zikiyorlar.

işi düşünce arayan insan

şeyi kalkınca yerleştiricek yer arayan insan modelidir. bir tek o akıllıdır.

uykudan uyanma esnasındaki saçmalamalar

hiç unutmam, unutamamda annemin beni uyandırmasıyla el hareketi yapmam* aynı anda olmuştur hemde aaaallllll diyerek. baştan bende şaşırdım rüyamda kime yapıyordum hatırlamıyorum ama anneme denk geldi. annemde şok oldu sonradan ikimizde güldük. *

uludağ sözlük ikinci geleneksel konyaaltı zirvesi

allah muhabbetinizi arttırsın derim imkanım olsa ben bile gelirdim. ne güzel bir zirvedir yazar katılmak ister kıskanır yahuu. *

gökten ne yağmasını istersiniz

am - göt - meme
ama bize ne düşer acaba. olsun önemli diil yinede güzel bi ortam yaparız.
(#10468223)ne düşerse düşsün. *

uludağ sözlük gece tayfası

bu gece erkenden ayrıldığım sevilen ortamdır. bütün tayfaya iyi geceler.