bugün

gecenin bilinmeyen saatlerinden hiç bilinmeyen saatlerine kadar entry kasan (veya kasmaya çalışan) yazar topluluğudur. geceleri ve gecenin bir körü denilebilecek bir saat diliminde sözlük semalarında gezinen yarı mutant, yarasadan kırma manyak bunalımlı yada psikolojik sorunları olduğu belli olan tayfadır.
gece tenha tenha iyi oluyor be diyen yazardır.* sözlüğün hız farkı da gece yazmak için gerekli sebeplerdendir.
oylama daha iyi oluyor gibi düşüncelere dalan tayfadır. ulan şurda kaç kişiyiz zaten 5 dakikada bir entry giriyorlar onu da oylarlar düşüncesine hakimdir.
(bkz: dimi)
hangi ulkede olunduguna bagli olarak degiskenlik gosteren tayfadir.
an itibariyle 55 mutant kişidir.
işi gücü olmayan diyeceğim ama kendimden biliyorum boş adam/hatun/yazar değillerdir. birbirinden bağımsız, alakalı alakasız sebepleri vardır.
sözlüğü okunabilir hale getirenlerdir. saçma salak başlıkları es geçenlerdir. sevgiler saygılar efendim neandertal hocanızdan.
uyumayı sevmeyen yazar topluluğu. hep beraber hocanın ezan okumasını beklemektedirler. genelde uykuları sabah ezanı okununca gelir. ya da gelmez kişiye göre değişebilir. ertesi gün dersi olanlar için * zor bir durum olsa da o kişiler bunun üstesinden de geleceklerdir. *
öğretildiği gibi yaşamayanlardır.
geceyle gündüzü ayırdedememiş beni kabul ederse, mutlu edecek olan oluşumdur. bu ne lan ottan boktan mutlu oluyorum... gözümden kaçmış değil.
biri suyu ısıtsa da çay demlesek diyen kitle.
bir yandan da finallere kasan kimselerdir.
Gecenin geç saatlerinde bile akıllarına güzel fikirler gelen dahi yazarlardır.
aralarında latin olanlar varsa artık onlar beyazlaşmıştır, güneşsizlikten.
an itibariyle 51 kişidirler. biri bizi durdursun.*
Aklım gece 00:00' dan sonra bile canavar gibi çalışıyor cümlesinin altını tekrar geçen tayfadır.
gece gece uykusu kaçmış, eski gece kuşu yaşam formuna dönmüş yazarlar da olabilir.
(bkz: aa bu benim lan)

çalışan kesimde vardır içlerinde. plan proje bitmez geceler biter gözler biter iş bitmez.
Zaman, 12. yüzyıl, yer Anadolu'nun batısında Karacahisar, iznik, inönü Hisarı, Eskişehir, Bursa civarlarında Bizans-Selçuklu sınır boylarında bir bezirgan hanıdır. Han; Cenevizli keşişler, Tebriz kervanları, Yahudiler, Rumlar, Müslümanlar, Şovalyeler, Silahşörler, Katırcılar, gezgin sanatkarlar ve kaçak denizciler de olmak üzere herkese açıktı.

Fakat bu gün hanın farklı konukları vardır; farklı düşünceleriyle, farklı kültürleriyle, farklı din, mezhep, milliyetleri ve dilleriyle, bir ağacın birbirine benzemeyen dalları olan uludağ sözlük gece tayfası. Tarih kokan bu mekanda, bakalım gecenin konukları neler konuşacak.

neandertal hoca, "gecikmiş bir çocuk gibi, bağıra çağıra" gelir.

Gurbetten gelmişim, yorgunum hancı
Şuraya bir yatak ser yavaş yavaş
Aman aydınlığı görmesin gözüm
siyah perdeleri ger yavaş yavaş

Atıma iyi bak ışık görmesin
Sazıma iyi bak seda vermesin
Dostlar katında geldiğim bilinmesin
Bir fıçı şarabı ver yavaş yavaş

Temamız "sevinçlerimiz ve mutluluklarımız" olsun, bu gece onları paylaşalım. haha şaka lan şaka onu seda sayan konuşacak.
saflari siklastirin diyecegim yazar tayfasi.
tez yüzünden uyuyamayıp çalışan bendenizin de dahil olduğu, gecenin sessizliğini seven yazarlar topluluğudur. ben de çay isterim. *
ne yaptığını bilmez derecededir;
gündüze bir anlam katamaz, anlamsızdır,
gelmiştir işte buralara kadar,
fazla soru sormayın lütfen,
uludağ sözlük gece tayfası bulanıktır...
gün ve saat itibari ile 80 kişidir.

aralarında güzel insanlar vardır. hem de en güzelinden...
(bkz: gece çalışan yazarlar)
radyo uludağ' da yayını takip etmekte olan yazarlardır.
sabaha karşı evinde bira cips ile takılan yazarlardır.