bugün

entry'ler (26)

aynı şarkıyı defalarca dinleyen kişi

savaş alanı gibi bir iş gününde kendini sadece tek bir şarkı dinlediğinde rahatlamış hissettiğinden sar başa bir daha dinle yapan kişiyim.

aşure partisi

inanlar Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Serdar inan'ın 5 Aralık'ta düzenleyeceği parti. Geleneksel ve moderni birleştirdiği partiyi Serdar inan şöyle tanımlamış: "hep beraber tüm ayrılıklarımızı aynı kazana akıtıp kaynatıp doya doya birlikte yediğimiz bir gün olacak. dosta göz kırptığımız, düşmana da sende bizlesin, biz seninle biriz diye haykırdığımız, onu da dostluğa kardeşliğe çağırdığımız bir ilk. ben farklıyım dedikçe, farklı sandığımız kardeşimiz ’ sen’ derken aslında en büyük bölücülüğü işlediğimizin hep beraber tadıldığı, sonunda bir tek cümlesi olan buluşma. ‘biz birlikte biriz.’

edit: bu partiyi twitter üzerinden organize ediyor

çirkin şey

bebeklere agucuk agucuk derken bir yandan da gülmesini sağlamak için gıdıklarken söylenen söz.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

kaytan bıyıklarını sürsem nirelerime...

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

boşver boşver arkadaş başka bulursun...

en çok para harcanan şeyler

sigara, yemek, taksi... kuaför masrafını listeye sokmak istemiyorum!

20 kasım 2011 beşiktaş galatasaray maçı

http://spor.milliyet.com.....2011/1464452/default.htm

Çarşı grubunun depreme dikkat çekmek için 65. dakikada soyunacağı maçtır.

görükle

özledim sokağını, kumrusunu özlediğim... özledim sohbetini, doorsunu özlediğim... diye iç geçirdiğim adı köy kendi anlatılmaz yaşanır yer.

cin

aman sakın adını söyleme 3 harfli de, çağırma şimdi buraya denilen, korkulası kelime(ymiş)

altın çağ

böyle projelerin hayata geçirildiği, bilginin gücünün ortaya çıktığı, birleştirici bir çağ.

http://www.youtube.com/watch?v=MT5jzSm8_7Inull

çantasında ıslak mendil taşımayan kız

rahat bir kadındır. günlük dertlerin esiri olmaz. nasılsa ihtiyaç duyduğum anda illa ki bir tane bulurum diye düşünendir. hatta bunun üzerine düşünmez, böyle gereksiz detaylara takılmayandır.

bekarlık sultanlıktır

aaa hadi evlen artık, yok mu sende bir şeyler türevi mahalle baskısına verilen en yaygın cevaptır. bazı durumlarda fakir avuntusu bile sayılabilir.

kadınları çekici yapan detaylar

anlatmak istediğini tek bir tebessümle yansıtması.

amerikan ingilizcesi vs ingiliz ingilizcesi

amerikan ingilizcesi bırak dağınık kalsındır, ingiliz ingilizcesi hizaya girmektir.

kurban bayramını köyde geçirmek

her sene köyde geçirilen bayrama söylenirken seneler sonra gidilecek bir köy kalmadığı zaman kıymeti anlaşılan, insanın içine burkan bir durumdur.

senin gibi yakışıklı birinin nasıl sevgilisi olmaz

akıllı kadınım diye geçinen bir kadının asla bir erkeğe söylememesi gereken söz.

eskisini getir yenisini götür

son zamanlarda inşaat sektöründe moda olan söz...
ilk önce inanlar inşaat çıktı eskisini getirin hayalinize taşının dedi. Hemen onu takibe sinpaş başladı. Bari farklı alternatifler ortaya atın da işe yarasın.

düzenli seks hayatı olan bekar kadın

kendine güveni olan kadındır. ne hakkında denileni önemser ne fuck buddy olmayı, ne sevgili olmayı. önemli olan canımın istediğidir der... o yaşar birileri konuşur.

serdar inan

ön yargılarla yaklaşıldığını gördüğüm ünlü iş adamıdır kendisi.
robert koleji ve itü mimarlık mezunu olmasına rağmen hala küçümsemek için müteahhit olarak anılmaya çalışılır.

reklam filmine gelen eleştiriler karşısında, tribüne adam topluyoruz asıl show bundan sonra başlayacak diyecek kadar da kendinle barışıktır.

altın çağ için 21 proje geliştirdiğini söylerken şimdilik bunların 3 tanesini açıkladığı halde gündemdeki yerini almıştır.

dikkatimi çeken bir diğer husus da twitter.com/mimarserdarinan adresinden kendisine eleştiriyle yaklaşanlar dahil herkesle sıcak bir iletişim kurmaktadır.

bursa

ilk gittiğimde bu köyde yaşanmaz dediğim,
sonrasında gözümde kasabaya terfi eden huzurlu şehir.