bugün

entry'ler (117)

kadınların aşık olduklarında yaptıkları hatalar

Güveniyorsun.
Buraya kadar normal.
Sonra anlıyorsun ki fazla güvenmişsin.

Güvenin ortası yoktur derler. Bence de öyle.
Ama temkinli olmak güven duymamak değil.

sözlük yazarlarının itirafları

Bir insana kendime haksizlik yapacak kadar güvenmem sanırdım ve bunun aptallik olduğunu düşünürdüm.

Bu aptalligi ben de yaptim.

sınıf öğretmenliği

bu sene 6152 kontenjan verilmiş olup en çok atamayı alan branş olmuştur.
sebepsiz yere mutlu oldum çok. zira her yıl farklı çok çok farklı bir tablo oluşabiliyor. ama hala şaşırıyorum nasıl bu kadar çok alım yapılabildi 4+4+4 fena vurmuştu çünkü.
neyse seneye de böyle olursa kontenjan çok güzel olur. inşallah amin.

20 yaşındaki erkek 15 yaşındaki kız ilişkisi

bu tür erkekler genelde lise önünde avlanmayı bekleyen tipler oluyor. niyet önemli hacıt.

sözlük yazarlarının itirafları

ne düşündüğünden, nasıl hissettiğinden bana ne ki.
neden umursuyorum ki. bilmiyorum.

konusurken eliyle agzini kapatmak

gülerken ağız kapamanın bir üst leveli. gülerken olanı anlarım büyük ihtimal insanları görüntü kirliliğinden korumak da; bu konuşurken olanı kesinlikle normal bir davranış değil.

osuruk geçirmeyen külot

(bkz: ateşle yaklaşma)

makyaj

hepsini anladım da o göz kapağının üzerine sürdükleri göz farı denilen garip şeyi anlamadım. ciddi ciddi güzel göründüklerini düşünüyorlar lan. bir tek bülent ersoy'a yakıştırıyorum. *

sınıf öğretmenliği

akıbetini çok merak ettiğim bölüm. ben bu bölüme yaklaşık 440 puanla girmiştim. başka bölümlere yerleşebilecekken ben bu bölümü seçtim.
zira o zamanlar her yıl 4000'den aşağı ataması olmuyordu sınıf öğretmenliğinin.
geleceği de parlak görünüyordu. akıllı bir tercih gibi görünüyordu yani.
şimdilerde haline bakacak olursak 300 puanın altına düşmüş taban puanı.
yazık yemin ediyorum.
kendi halime mi üzüleyim öğretmenliğin bu derece değersizleştirilmesine mi?

lys matematik için öneriler

takıldığınız sorulara en fazla 2 dakikanızı ayırın. sorularınızı bitirin ve çözemediklerinize tekrar dönün.

colin kazım richards

"burada formanıza hristiyan bir isim yazdıramıyorsunuz. bu yüzden bana kazım kazım diyorlar."

türkiye için demiş bunu.

hay yalanını seveyim.

fenerbahçe nin tek başına savaşması

işte ben buna gülerim. hatırlattırmayın şimdi bana mecnun odyakmaz'ı, ilhan cavcav'ı ibrahim akın'ı. ve daha niceleri.

daha fazlası için fenerbahçe başlığına uğrayabilirsiniz.

dünyanın en güzel yemeği

sulu köfte.

felipe melo de carvalho

tahkimin 4 maç ceza vermesi hiçbir yönden adil değil. neden? emsali cezaya bir bakalım :

-meireles tükürdü mü tükürmedi mi tam olarak net değil. ama unutulan, unutturulmaya çalışılan kısım; meireles'in sadece tükürmüyor.
hakeme gay işareti yapması, hakeme çemkirmesi, taraftarları tahrik etmesi vs. üstelik bunları bir müsabaka hakemine yapıyor bir oyuncuya değil.

ve meireles 4 maç ceza alıyor.

şimdi bir de melo'ya bakalım:

-melo kendisine faul yapılınca gereksiz yere tepki gösteriyor. beşiktaşlı futbolcular üstüne yürüyor ve bjkli topçular tükürdü diyerek hakeme koşuyorlar.
yine tükürdü mü tükürmedi mi net değil olay. ama onun dışında melo'nun tahrik edici,kışkırtıcı hakeme veya futbolculara herhangi bir hareketi yok.

bu iki olay, eylem aynı mı şimdi?

galatasaray

yöneticisi, sporcusu, taraftarıyla ülkemiz futboluna fazla bir kalitede.
en azından kötü günlerimizi de iyi günlerimizi de ayarında, dozunda yaşıyoruz be.

her yıl 4 milyon cep telefonunun çöpe atılması

yarısı tuvalete düşüyordur.

cristiano ronaldo nun meireles e arka çıkması

ronaldo ya da meireles'in telefonu teknik takibe alınmış dedirten.
üstlerine böcek takılmış da olabilir.

breaking bad

yeni bölümlerini, pandaların bambu ağacındaki yaprakların çıkmasını beklediği gibi beklemekteyim.
neyse walt'a diyeceklerim var.

--spoiler--

5. sezon itibariyle walt iyice sevilmez, çekilmez adamın teki oldu, skyler'a bile hak vermeye başladım artık.
her şey ailem için ayağına yatıp egonu tatmin etmeye çalışıyorsun. oğlun gibi sevdiğin jesse'nin sevdiklerinin bir bir ortadan kaldırıyorsun.
dalaverelerle patronlarının ayağını kaydıryorsun.

bunlara eyvallah dedik ama: mike reyizi öldürmeyecektin be w.w.
neyse hank'ten çok şey bekliyorum ettiğini bulursun umarım.

--spoiler--

sınav kötü geçti diyen ama tam not alan arkadaş

her daim çevremde bulunan insanoğlu tipi. hiç uzaklaşamadım lan böylelerinden.
ben de çoğu zaman o kadar da kötü değildi deyip aralarındaki en düşük notu alan olmuşumdur.

kendilerince totem yapıyorlar galiba.

halis özkahya

bu adam niye yalan rapor yazıp intihara girişsin?
bana tek bir mantıklı sebep söyleyin. iyi yönettiği bir maçta neden gerçek olmayan şeyleri rapor etsin ?

başarı elde etmek için her yolu mübah sayanlarca hunharca eleştirilen hakem.