bugün

entry'ler (373)

sakalı kesmeden önce şekil vermek

zaman zaman yaptığım eylemdir. zararı yoktur kötü olsa bile zaten keseceksin ama bazen yakışıyor bir müddet öyle geziyorsun. bir de bu eylemle asıl tarzını aramış oluyorsun.

19 mayıs atatürk ü anma gençlik ve spor bayramı

artık sosyal internet sitelerinden kutlanan bayramlardan sadece bir tanesidir. milletimizin daha önemli işleri vardır milli bayramlara gitmemek için. veya uykuyu bayrama yeğlerler.

sakalı kesince kendini çıplak hissetmek

yaşadığım durumdur. sakal ayrı ya. cidden.

minibüsü durdurup saat kaç diye sormak

''saat kaçmaz ki'' cevabını alsa hak eder.

bayrağı indiren orospu çocuğuna 14 yıl hapis

14 yıl sonra çıkıp bir daha indirir o zaman bayrağı.

yazarların hep ceplerinde bulundurdukları şeyler

sağ cepte telefon, sol cepte para, ceketin sol cebinde de bıçak. e malum devrimiz iyi devir değil, önlemimizi almak lazım. bu arada ceket yoksa bıçağı sol cebe koyarım, parayı da koyacak yer buluruz elbet.

milli törenler

son zamanlarda ehemmiyet gösterilmemesine yandığım törenlerdir. en millliyetçiyim diye geçinen insan bile törene saygı göstermiyor. milli törenlere saygı göstermeyen insanlar, canını çekinmeden bu yurda bağışlayan kahramanlarımıza en ufak saygısı bile olmayan insanlardır. ne yazık ki son zamanlarda bu saygısızlık giderek artmaktadır. insanlar sadece kendini düşünür olmaktadır. örneği liselerde var; milli bir tören yapılıyor, öğrenciler teneffüste gibi birbirleriyle konuşup, gülüşüyorlar. hatta sırf ders kaynıyor diye milli törenleri sevenler var. sadece bu yüzden sevenler var. bu mu milliyetçilik? sabah uykusunu bölmemek için 29 ekim cumhuriyet bayramı'na gitmeyenler var. bu ne duyarsızlık? bu millet böyle insanlara sahip oldukça istediği yere gelemez. bir ülkenin kalkınmasında en önemli etken o ülkenin fertleridir. geçmişimizi bilerek hareket etmeli, vatan sevgisini ve saygısını her zaman yüreğimizde taşımalıyız. bu milleti yüceltecek olan bizleriz! daha milli törenlerine saygı göstermeyen bir milletin kalkınmasından nasıl söz edilebilir ki? ne mutlu türk'üm diyene!

herkese kardeşim diyen o çocuk

içten söylüyorsa harbi çocuktur amma ve lakin korkaklıktan veya yalakalıktan söylüyorsa en gereksiz tiplerdendir. ben konuya dinden girip de hepimiz ademdeniz falan demeyeceğim. bir insana kardeşim demek çok güzel bir şeydir aslında. çünkü aynı yurdun aynı ataların çocuklarıyız dahası var mı?

gecenin şarkısı

ahmet kaya- yüreğim kanıyor.

i love atatürk becouse

he is incredible.

ben bu yazıyı ona yazdım

ne vardı biraz daha yaşasan? belki değerli yurdumuz bu hale gelmeyecekti. biliyorum erken ayrıldın bu dünyadan ama yapacak çok işler vardı be büyük lider.

sevdiğin kızı en yakın dostunun da sevmesi

düşündüre düşündüre bir hal eder adamı. kıza sevdiğini söylesen dostu kaybedeceksin, sevdiğini söylemesen sevdiğin kız gidecek. bir kız için bir dostu kaybedemezsin ama sevgi işte rahat bırakır mı insanı? zaman lazımdır ama sabır nerede? diyelim ki kızı tercih ettin. ilişkinin ne kadar süreceği belli değil. kızdan ayrılırsın, dost çoktan gitmiştir bile. bu arada dostun haberi yoktur senin sevdiğinden. söylesen bir türlü söylemesen bir türlü. hiç riske girmeden ufak ufak yol almak lazımdır aslında. ama kolay kolay yapmazsın. bir an düşünürsün neden o bırakmıyor kızı da ben bırakıyorum diye. durursun. sonra yine düşünürsün. çünkü yol aslında çıkmaz bir yoldur. veya sana öyle geliyordur. belki de çok güçlü bir iraden olmadığı için çıkmaz gibi geliyordur sana. ''amaaaan'' diyemezsin. ama demelisin. işte aşk meşk işleri hep böyledir. en iyisi kimseye gönlünü kaptırmayacaksın arkadaş. stres yapar stres.

gecenin şarkısı

onur akın- yağmur yüreklim.

suphi altındöken

osmaniye t tipi cezaevine yerleştirildiğini haber aldığım piçtir.

özgecanın katillerinin mhpli olduğu gerceği

katil katildir, siyasi görüşü kimseyi ilgilendirmez. ayrıca mhp liler hakkında yapılan çirkin ve yanlış genellemenin de ne amaçla yapıldığını anlayamadım. sanki diğer görüşteki insanlar sütten çıkmış ak kaşık. neyse artık. burada önemli olan konu insanlıktır. sonuçta vahşice işlenmiş bir cinayet vardır. olayın insanlık tarafıyla ilgilenen zihniyet olduğu gibi, siyası tarafıyla ilgilenen zihniyet de var. ama önemli olan konunun insanlık tarafıdır.

anal sex yaparken domates kabuğu çıkması

azdırır.

atatürk e laf atılması

çok rahatsız olduğum ve sinirlendiğim durumdur. yok atatürk dinsiz, yok atatürk mason, yok atatürk ingiliz ajanı...
o kadar çok iftira var ki... belge gösterseler içim yanmayacak. ya adam türkiye cumhuriyetini kurmuş vermiş elinize. daha ne yapsın? nerede var böyle bir devrim?
not: meyve veren ağaç taşlanır.

uludağ sözlük aşık atışması

yani sen bi gaysin
ya bi git ne saçma şeysin
ya kızsın ya erkeksin
erkeksen halkalı şekersin.

konu bir anda dine döndü
bundan sonra takma adın döndü
ben suyum sen ateş yaklaşınca söndün
yazdıklarımdan bir şey anlamayan kördür.

ne garip bir şey siki olan sikiyor
kim bilir nerelerde kimlere veriyor
ama elizabethi hatuna yeğliyor
hiçbiri de ben ne yapıyorum demiyor.