bugün

entry'ler (38)

21 yüzyılda hala küfür etmeyen hatun

istisnaları da olmakla birlikte, genelde küfür eden ama çaktırmayan tiplerdir. bu tip hatun kişileri yurt, ev vs. samimi ortamlarda tanıdığınızda neye uğradığınızı şaşırırsınız, en basit ifadeyi bile küfürleştirerek modern meditasyonun sınırlarını zorlarlar. ama kendi tabirleriyle "insan içine çıkınca" birden değişiverirler ki bunu gözlemlemek çok acıdır. üç beş karşı cins kırıntısının bulunduğu ortama girer girmez, sanki hayatında hiç küfür duymamış masum temiz kız moduna geçerler ki oyunculuk da mükemmeldir. hatta bir bayan olarak siz, argo ifade kullandığınızda direkt pazarlamacı rolüne girip, "a-aa çok ayıp, ben hiç küfür etmem karşıcinscan, beni leylekler getirdi zaten, evlenilecek kızım." gibi kıyaslamalı ifadelerle kendini pazarlar. uzak durulmasını şiddetle tavsiye ettiğim tiplerdir.

tramvayda sarkıntılığa 12 5 yıl hapis

çok iyi olmuş çok da güzel iyi olmuş karardır. şeref yoksunu abazan istismarcıların, bir taraflarına sahip olamayan hayvanların dizginlenmesi ve evcilleştirilmesi için daha ağır cezalara ihtiyaç olsa da, bu adımın caydırıcı olmasını ümit ediyorum.

sütlü kahve

beyazıt kampüsündeki mekanların umumu amele stayla olduğu için konseptten kazandığını düşündüğüm kafedir. bana göre tek artısı tavanı yüksek olduğu için duman altı olmaması. ama tikilerin uğrak mekanı olduğuna göre, muhakkak üç beş yakışıklı garsonu vardır.

28 ekim 2010 beşiktaş mersin idmanyurdu maçı

ilerde torun torbalarımızın göğsünü kabartacak bir zafer olacaktır. bu maç unutulmayacak, asırlar boyu anlatılacak, yeni nesillerin içinde bugünün gururu filizlenecektir. 28 ekim de resmi tatil kapsamına girecek. 29 ekim ile birleştirip, biraz da devamsızlık kullanıp koskoca bir tatil elde edecek olan öğrenci ve memur kesimi, kabileler halinde mersin idman yurdunu seçeceklerdir.

not: boka cunyırs'lıyım.

aileden ayrı eve çıkacaklara tavsiyeler

"kira artı masraflar fena binecek, en iyisi ben bir kişi daha bulayım, acımızı paylaşalım" düşüncesiyle bir yere varamayacağını bil. aç susuz yat, ama tek başına ol. yemek ve temizlik için kız arkadaşlarına sakın yaslama, mümkünse onları evinden uzak tut, çünkü bilmiyorsun ki kızlar erkeklerden daha pis ve gamsız oluyorlar. başını sokacak bir yerin olması için tut evini, yemeği falan dışardan ye, daha hesaplı olur ciddiyim, çünkü bilmiyorsun ki evdeki hesap asla çarşıya uymaz. eve az gel ki az kirlensin. kendine mukayet ol, anangile selam söyle.

sözlük yazarlarının hayalleri

bir hayalimin olması.

ilkokul esprileri

-sana enginin selamı vaar!
-hangi engin şey?!?
-pezevengin ehicis ehicis eki eki ehuhue...

hayırlı olsun diyerek kelime oyunu yapanlar

(bkz: hayır kelimesi sesteş olmasa nolurdu sorunsalı)

sevgiliye orospu muamelesi yapmak

erkeklerin genelde yaptığı şeydir. mesela başka bir erkek arkadaşınla herhangi bir yere gittiğinde ve hatta konuştuğunda bile suratını asıp trip atar ya da imalı laflar eder. utanmadan açık açık dile getirenler de vardır "ne yaptığınız belli değil o.O" tavrını. ayıptır yahu. "sana güveniyorum ama x e güvenmiyorum" olayı da zıkkımdır, inanın tatmin edici bir açıklama değildir. egonu tatmin edip kendince birşeyleri sağlama alırken sevdiceğini kırıp dökersin ey gafil, hiç akletmiyor musun hı sorarım sana?

blok geldi faul dedi

her duyduğumda "bravooğğh bravooğğh" ile birlikte beni benden alan dünya şampiyonası reklamından bir kesittir.

saç dökülmesi

arkadaşımın muhteşem bir formülle kurtulduğu rahatsızlıktır. o formül de şudur sayın sözlük halkı:

1 ampül bepanthen
1 ampül evigen
1 ampül bemiks
1 tatlı kaşığı badem yağı
1 tatlı kaşığı zeytinyağı
1 yumurta sarısı

karıştırılıp özellikle saç diplerine sürülmelidir. en az 1 haftalık aralıklarla ve en az 4 kere yapılmalıdır. 1 saate yakın bekletilmelidir. gerçekten işe yaradığı test edilip onaylanmıştır.

(bkz: işte o formül)

niye lan sözlükte kimse yok

bayram hasebiyle sözlüğün tenhalaşması neticesinde muhtelif yazarların sarfedeceği isyan cümlesidir.

elmayı çekirdekleriyle birlikte yemek

bizzat uyguladığım eylemdir. yıllardır sapı ve kurdu dahil bütün hatlarıyla elma yerim ve şunu söyleyebilirim ki oldukça pratiktir. çöp çıkartmadığım için yaşadığım rahatlığı kelimelere dökemem o derece. yiyiniz efendiler.

çok az kişinin keşfedebildiği şiirler

kesinlikle alper gencer şiirleridir. enfeslerdir. onur ünlü vasıtasıyla duyurulmaya çalışılmaktadır.

facebook kültürü

"beğenilmeden paylaşılmaz" bu kültürün değişmez töresidir.

pazardan alınan pijama

genelde beş liradır ve üzerinde iki adet göz tasviri vardır, yer yer buruna da rastlanabilir. öğrenciler arkadaşlarının evlerine ne olur ne olmaz kalırım düşüncesiyle bırakmak için alırlar.

supernatural

hem akustik versiyonu hem de orijinal haliyle insanı uçuran flyleaf parçasıdır. laceyin o kelimeleri yutması, ağzında gevelemesi vs. şarkıya acayip yakışmıştır. dinlensindir.

araf

üzerinde hayli kafa yorulası bir kavramdır. bundandır ki birçok esere tema olmuştur, birçok sanatçıya ilham vermiştir. en güzel örnekleriyse; mor ve ötesi grubunun masumiyetin ziyan olmaz albümündeki araf adlı parçası ve elif şafak'ın aynı isimli kitabıdır. üzerinde bir müddet kafa patlatıldığında sıyırma olasılığı yüksektir.

merve boluğur

türk dizi tarihinin en çakmalarından daha çakma olan iki dizisinin de başrolünde yer alan güzel hatundur. bu kadarı bir tesadüf olabilir mi sizce? hep bunlar amerikanın israilin oyunları.

(bkz: acemi cadı)-> (bkz: sabrina)
(bkz: küçük sırlar)-> (bkz: gossip girl)

çok az kişinin keşfedebildiği şarkılar

yasmin levy, dorian, natalie imbruglia ve daha nicelerinin yeterli ilgiyi görememeleri, kendilerini üst tutamamış olmaları sonucu araya kaynayan şarkılardır.