entry'ler (210)

fahişe gibi giyinip taciz edilince ağlayan kadın

nasil yani, kadınlar giydiklerine ya da giymediklerine göre mi taciz ediliyormuş, hmm peki bu ufak aydınlatmadan sonra akıllarda şu soru; cocuklar, hayvanlar, damacanalar vb tacizden korunmak için nasıl giyinmeli?

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Tarkan in yolla sarkisi, canım istediği için değil de ders zili olarak dinlemek ayrı bir tat, dışarda duyunca aniden gelen şimdi hangi sınıfa dersim vardı kargasasi, çok güzel ya.

ilk aşk

kalbi sakat bırakan şey değil miydi ya o ?

nasıl hissediyorsun

yorgun, uykusuz ve mudurden gereksiz yere fırça yemiş gibi, üstelik sabah daha kargalar kahvaltıya oturmadan işe gitmeye mecbur hissediyorum, nasıl ki sevgiliye giden yollar sevgiliyse öyle de yerimde duramıyorum, öyle heyecanlıyım ki ne zaman sabah olacak da ne zaman kavusacagim çiçeklerime, yok be yazarken anladım ki umutsuz vaka değilmişim meger, işine aşık olunca gerisi çok da önemli değilmiş.

türk tipi müslüman

birçok dini görevi yerine getirmeyip, ama benim kalbim temiz diyen tiptir.

kadınlara yakışmayan şeyler

en en en birinci sırada kendilerini beğendirmek için takındıkları o mini minnoş aptalca tavirlar, ses tonunu gereksiz inceltip olur olmaz kiritmalar, bonus olarak da yine herkes gibi olup popüler olma çabası altında takip ettikleri moda, ya bı düşünelim madem moda bu kadar onemli, biz neden bunu altı ayda bir değiştiriyoruz.Kendimiz olsak, ruhumuzu yasasak, yansitsak ya, işte o zaman dünya daha bir guzellesecek.

rüyada ingilizce dialog

özellikle ingilizce bölüm okuyanların başına sıkça gelebilecek portakal çiçeği kokusu tadinda bir durum.

bir bakışı var

altı yıl oldu hala unutamadığım, arkadaş olarak sevildigimi duymama, dahası sevgime teşekkürler edilmesine rağmen unutamadığım bakışı...

bir insana değer vermek

o insanın ayakları altina yıldızları sermektir, dünyanın en güzel kokan çiçeklerinden bir buket yapmak, en güzel melodilerini fisildamak, en güzeli de ona kalbini en saf haliyle sunmaktır, tabi anlayana.

cehennemlik meslekler

bizzat içinde bulunduğum için rahatlıkla söyleyebilirim ki öğretmenlik, işini layikiyla yapanlara bir sözüm yok ama büyük bir çoğunluk ders saatini doldurmak için dakika sayıyor, kendi ideolojilerini çocuklara dayatip kendi gibi düşünmeyeni disliyor, ha bir de velilere sorun yaşayıp bunu öğrencilere yansıtıp öğrencileri notla tehdit ediyor, kendi egosu için öğrencileri asagilayip ezikliyor, vesselam ki çok zor bir meslek ve bilgi, iletisim, sabır dışında en saglamindan vicdan gerektiren bir meslek, layıkıyla yapanlara selam olsun.

sevilmemeye alışmak

tam sevilmeye gerçeğine alışmışken uykudaki umudun bogurerek hortlamasi, sil baştan.

üniversite diplomasının kullanım alanları

nihale olarak gayet başarılı aslında, bir de formasyon belgesi olunca daha da iyi iş görüyor hatta, tecrübeyle sabit kesin bilgi.

her şeyi fazlasıyla anlamak bir hastalıktır

boşuna mı demişler "ignorance is bliss", bu sese kulak verelim.

günaydın demeyen insanların hayırlı cumalar yarışı

normal hayatta suratı beş karış gezip de ama sıra sosyal medyada fotoğraf paylaşmaya gelince otuz iki diş gülüp ha bir de altına , felsefeden, edebiyattan alıntılar yapıp( tabiki kaynak göstermeden) kendi öz guvensizligini fotoğraf altına gelen begenilerle kamufle edip kendini bir şey sanan insanimsi canlılarla kafa kafaya yarışır.

renkli gözlü erkek çekiciliği

rengi, bakışı, cilvesi de bir yere kadar, durust, samimi olsun kalbini yansitsin gozler, yoksa mavisi de bir kahvesi de, elası da.

seni seviyorum diyene teşekkür etmek

ben seni arkadaş olarak görüyor, seviyorumun bir başka söylenişi. Kelimeler değişse de duygunun yakiciligi hep ayni, geçmiş olsun.

hayatta mutluluk veren küçük şeyler

kuş kokusu, net.Hele bir de kokusunda sevdiceginizin sesi sakliysa.

sözlük yazarlarının itirafları

sevgiliye giden yollar sevgili derken sevgiliyi çoktan unutmuşum, şimdi tek umudum, sığınağım yollar.

seni seviyoruma verilmesi gereken cevap

nerenle seviyorsun ?

çok fazla hayal kurmak

gerçeklerimizden, hayatımızdan ne kadar bıkmış olduğumuzu gösteren ilk başlarda masum bir kaçamak gibi gelse de zamanla tehlikelı bir hal alacak olan sığınış.