bugün

entry'ler (23)

dayanamıyorum

Bu kadar unutmaya mecbur kalmaya dayanamıyorum. içim yana yana numarasını silmeye, ses kayıtlarını silmeye, mesajları silmeye ve en önemliside fotoğraflarını silmeye mecbur kalmaya dayanamıyorum.

Mecburiyetten nefret ediyorum, bu bir nevi ölüm gibi birşey. ölmeye mecbur kalmaktan nefret ediyorum.

Elveda mesajını silmeye kıyamamaktan nefret ediyorum.

Sözlük, en önemliside ben yarın onun mesajını olmadan uyanıcam çok zor olacak o yüzden uyumicam ama yüreğimin içi çok ağrıyor..

severek ayrılmak

Şartlar el vermiyor sözlük. kemiklerim acıyor, canım gereğinden fazla yanıyor. iki insan birbirine bu kadar çok aşıkken nasıl ayrılır demeyin, oluyor. Hatta öldüre öldüre oluyor.

Sabah uyanıyorsun tam Günaydın yazmış atıyorsun birden aklına geliyor ve sen o 8 harfi 80 kere öle öle siliyorsun.

Sözlük içim çok yanıyor.

kürtlerle arkadaşlıkları ve evlilikleri bitirelim

IRKÇILIĞA LÜZUM YOK!

mutsuzluk

Mutsuzluk.
Koskoca bir hayal kırıklığı,
Koskoca bir yalan yığını
ve
Koskoca bir çift mavi göz.
Gökyüzü istediğinde sana hem gökyüzü hem deniz olan kıyısında uyuya kaldığın deniz. Onun gözleri.
Ağladığın zaman gözyaşlarını omzunda sildiğin adamın gözleri. Aslında silemezsin, dokunamazsın ne dokunabilir nede konuşamazsın sadece uzaktan bakarsın. Uzaktan dokunursun, uzaktan konuşursun yüreğiyle, uzaktan bakarsın gözlerine
ve yine uzaktan
silersin gözlerini omzunda.

geçmişi özlemek

geçmişimi özlemiyorum sözlük. ben geçmişimden nefret ediyorum, bugün geçmişte bırakmam gereken şeyle yüzleştim. artık dayanamıyorum. geçmişe bakıp güzel günler görmeme mi yanayım yoksa dünya sandığımız yerde insan olmamssına mı?

alper ayyıldız

içimdeki ben'in bana anlatamadıklarını anlatan adam. ben'in bana olan tercümanı.

ben bu yazıyı sana yazdım

ben sana yâr dedimde, demez olaydım.

menzil cemaati

cemaat değil târikat. Mensup olduğum târikattır kendileri.

imkansıza takılıp kalmak

umutsuzca beklemektir. o güzel yüzü aklına düştükçe efkarlanmak, güzel gözlerini gördükçe canın yanmasıdır. ve imkansız olduğunu bile bile hayal kurmaktır. hiç bir zaman gel diyememektir, iöe gömmektir. derinliklerinde saklayıp içini açamamaktır.

sensizlik dün gibi

Dün gece farkettim ben bunu. Sensiz olmam dün gibi, geçti ama acısı hâlâ yüreğimde. Bugün yakınken yarın ve ondan sonra ki öbür yarınlarda daha da uzaklaşacak. Her ne kadar da uzaklaşsa bu anıları/hatıraları silmeye yardımcı olmayacak. |Yarınların dünleri gibi özlüyorum seni.|

çay

dertlere, kederlere, anılara eşlik eden tek yoldaş.
her ne kadar da soğursa soğusun yine eski samimiyetini bulur.

kurulan kürdistan hayalleri

boş eylemdir. boşuna beyin yorulur. imkansiz olaydir. zaaaaaa. sacma sapan hayal kuracaginiza calisin vataniniza hayirli evlat olun dedirtecek eylemdir.

yanlızlık dünyam rengarek

mutluyum dediğim anda vur banaaağğğ.

ortada kaldığını farketmek

(bkz: simdikihalim)
hüzündür.
kalbinizi buruklaştırır, sizi bir nebzede olsa yakar.
ortada kaldığınızı fark ettiğinizde daha çok ortada kalırsınız. Ağlarsınız sessizce geceler boyu, kimse duymaz sesinizi.
Bırak sesinizi duymayı yardım eden de olmaz.

suriyeliler dindar ailelerin evine yerleştirilsin

memnun olurum. bu durumun dindarlik veya hristiyanlık ile hicbir alakasi yoktur. insanliktir bu. insan olmak zordur zorlaniyorsunuz fazla kasilmayin. Allah'ın izniyle onlarda güzel günler görecek.

ümit besen dinleyen kız

onlardan biride benim. ta kendim. çok güzel bir durumdur. çayın son yudumunu içtikten sonra masaya sadece çay fincanını değil gözyaşınıda bırakmaktır.

tek bir arkadaşı olmayan insan

benim.
sadece bir tane arkadaşım var onu haricinde okulda çarşıda avm de hep yanlızımdır. insanlar cool göründüğümü söyler ama ben pek inanmam. kendime acıyıp 'ne haldeyim ben' diye düşünüp çokca odanın bir kenarında ağlaya kaldığım durumdur.

aşık olunası bayanın göz rengi sizce ne olmalıdır

bu sorunun cevabını hep merak etmişimdir. bir kız olarak bence aşık olunası bir bayanın gözü yeşil veya koyu kahve/siyah olmalıdır.

fetö türkiye ye gelirse neler olur

büyük ihtimal onu öldürmek için kuyruğa girilir. haklı olaraktan.

en büyük yalan

babaya onu sevdiğini söylemek.
çok acı bir durumdur. bunun neden böyle olduğunu bilinir ama bilinmemezlikten gelinir. akla geldikçe ağlanan ve anneye sarılması gerektiren durumdur.