bugün

entry'ler (82)

san marino ya sözlük olarak maç teklif etmek

(bkz: maç var dediler geldik)
şimdi herkes diyecek ben şöyle oynarım şöyle gol atarım, ama herkes forvet olursa olmaz la, ben defans oynarım bak beni de alın.
tanımsı:olsa ne güzel olur dedirten durum.

aşık oldum

arkadaşlar şuan mutluluktan uçuyorum, biraz uzun yazacağım, sabrınız için teşekkürler.
arkadaşıma kitaplık lazımmış, facebook'ta üniversitenin öğrenci grubu sayfasına ilan verdirtti bana. neyse 2 tane kız bana döndü, 25 ve 30 tl diyerekten ama biri bunu derken gülümsüyordu. sonra 25 tl diyeni aradım önce 20ye olmaz mı dedim olur dedi güldü filan o da. sonra evi uzak geldi, vazgeçtim dedim.
sonra 30 tl diyene döndüm, en başta profilinde resmi yoktu. bana mesaj attıktan sonra değiştirmiş herhalde. baktım resim biraz küçük ama güzeldi kız beğendim, yanında da küçük çocuklar vardı. mesajlaşmaya başladık faceden. her mesajında bana göz kırpıyordu, ulan dedim bu kız niye böyle yapıyor acaba dedim. kızdım kendime herhalde satmaya çalışıyor diye düşündüm. sonra kitaplığın resmini istedim gönderdi. arkadaş beğenmedi almam bunu dedi, al oğlum filan dedim bari bir görseydik dedim, aslında ben kızı görmek istesem de.
sonra kıza bugün görüşebileceğimizi söyledim, olur bana uygun filan dedi o da son sınıfmış benim gibi. işte az önce oradaydım la, yalnizligibulanadam olarak az önce sevdiğim kızın yanından geldim girdim buraya yazıyorum.
annesi de vardı yanında, anlamadığım şekilde annesi kaç kardeş olduğumu nereli olduğumu filan sordu. ama birşey dikkatimi çekti kız direk gözlerimin içine bakıyordu, sonra beni bir alev aldı, kulaklarım yanıyor hala.
baya bir sohbet ettik, kız bana bakmaya devam ediyordu ve ben evden çıkarken annesi içeri döndüğünde o kapıda 2 dakika boyunca bakıştım onunla, ne güzeldi be. of ulan of.

kumandayı dize vurarak çalıştırmak

--aynstayn mod on--
belki vurunca pilin içinde, dipte kalan çözeltiler de tepkimeye girebiliyordur.
--aynstayn mod off--

yaniyosunfuatabi

nickini okuyunca gece gece gülmeme sebep olan nesildaş yazar. hoşgelmiş.

hitlerin zekası

üst geçit, alt geçidi bulan adam. demiş ki mühendislerine: "benim tanklarım ülkemin bir ucundan bir ucuna halkımı rahatsız etmeden gidebilmeli.". tek hatası rusya'ya bir ay geç saldırması olmuş, büyük zeka sahibi insan. beğenirsin beğenmezsin ama adam zeki aga saygı duyarız.

hannibal

romayı bilmem kaç kez yendikten sonra roma'nın dibine gelip ancak kuşatma silahı olmadığı için kartaca'dan yardım isteyen ve bu yardımı alamayan büyük komutan. ordusu çok eğitimli paralı askerlerden oluşmuş ve yepyeni savaş taktikleriyle romayı ezmiştir ama onu yenen scipius africanus olmuştur. o da hannibal'i hannibal'ın taktiyleriyle yenmiştir.
yani kartalı vuran kendi tüyünden yapılmış oktur.

tarihteki en başarılı hükümdarlar

1.dünya savasında yıkılmış bir almanya alıp onu dünya'ya kafa tutar hale getiren (bkz: adolf hitler)
dağınık moğol boylarını birleştirip devasa bir imparatorluk kuran (bkz: cengiz han)
kutsal toprakları haçlılara karşı başarıyla savunan ve kudüs'ü alan (bkz: selahaddin eyyubi)
ve son olarak cumhuriyetimizi kuran, yok olmanın eşiğindeki milletimizin silkelenip ayağa kalkmasını sağlayan (bkz: mustafa kemal atatürk)
yanlız şunu belirtmek isterim ki lidersiz millet, milletsiz lider olmaz, siz anlayın onu.

kimi raikkönen

keşke daha büyük bir takımla anlaşsaydı dedirten fastest lap'cı pilot. efsanevi bir şampiyonluğu vardır.

başka erkeğin sakso çektirdiği kızla evlenmek

ben nasıl bir kıza bu durumu yapmıyorsam, karşımdakinin de öyle olmasını isterim ve bunda haklı olduğumu da düşünüyorum. ama ben her haltı yiyeyim ama evleneceğim kız bakire olsun, tertemiz olsun dersem bunda bir yanlışlık yok mu!
edit(tanım):yukardaki duruma göre değişir ya hak yerini bulmuştur, öbür türlü de aynı gerçi la.

naked man

işe yarama oranı %66 yani 2/3'tür. o bu değil de çok güzel bölümdü.*

venedik şehiri

ünlü düşmesinden haberi olmayan yazarın affedersin ama sıçtığı başlık.
bu şehri düşündükçe sabahları annemin "git ekmek al" dediğinde hiç üşenmiyorum, hiç değilse kayıkla ekmek almaya gitmiyoruz diye, ama romantik şehir olarak kabul edersek tamam.

20 kasım 2011 gaziantepspor manisaspor maçı

isaac promise'dan iyi bir performans bekliyorum. gol de yemişiz ama tuttuğum 2.takım olan aynı zamanda memleketimin takımına başarılar dilediğim maç. keşke hikmet karaman ayrılmasaydı ya.

yalnizligibulanadam

--spoiler--
bugün benim doğum günüm
hem sarhoşum hem yastayım
--spoiler--

uyeadi

sanki uyu hadi der gibi nicki olan yazar, hoşgeldiniz efem.

türkçedeki en güzel kelime

(bkz: zıbarmak)

cılız erkek kilolu bayan ikilisi

pozitif negatif ilişkisi.

1 80 boyundaki kızın sevgilisinin jokey olması

bizim köyde ata jokey biner üstadım denilip geçilmesi gerekir.

efendi çocukların sürekli reddedilmesi

aa bu benim lan.
sonra klişe olarak "sen daha iyilerine layıksın" lafını da yedim. ben daha iyilerine layık olduğumu kabul ettim diyelim ama ben seninle olmak istiyorum, senin de kendinden daha iyi birini bulmuş olurdun di mi? yok değilsem niye söylüyorsun böyle ya! sevmiyorum de yeminlen daha az acıtırdı.
tamam şimdi sakinim.

aç kalmak alçalmaktan hayırlıdır

+:köpek -:kurt
kurt kasabaya iner, acıkmıştır.zincire bağlı besili bir köpekle karşılaşır.
+:kurt kardeş, bir deri bir kemik kalmışsın. gel efendimin hizmetine gir o sana bakar.
kurt bir süre düşünür, karnı guruldar filan.
-:aç kalırım ama özgürlüğümden vazgeçmem.

bir sana bir de bana

şarkısını bilmem ama bana abimle bir şey yiyeceğimiz zaman yaptığımız "kardeş payı"nı hatırlattı.