bugün

entry'ler (51)

artık türkiye nin de eurovision u ciddiye almaması

sonunda * diye tepki verilmesi gereken cümle.

wimbledon 2009

serena williams'ın tek bayanlarda şampiyon oluduğu *, Roger Federer'in de %99 ihtimalle Andy Roddick'i yenerek * şampiyon olup adını tekrar birinciliğe yazdıracağı grand slam
Federer'e tebrikler, beni yalancı çıkarmadığı için de teşekkürler * *

ensaio sobre a cegueira

ilgi çeken, konusu harika olan, fakat sonunun biraz aceleye getirildiğini düşündürten kitap.**

cabaret

şehir tiyatrolarında sergilenen, Mert Turak'ın performansına hayran kalınan, harika bir müzikal *

tortellini

fesleğenli-tavuklu sosuyla yemeye doyamadığım makarna. * *

giden sevgilinin ardından söylenecek şarkılar

kaybeden bir tek ben miyim
yok olan inancını neyleyim
son bir kez ağla bana
gözyaşın sulara karışsın

bana bana hep bana
ayrılıklar hep bana
gidenlerin ardından
bakakalmak hep bana
bakakalmak hep bana * *

rafael nadal

o kadar kasa rağmen hızlı servis atamayan tenisçi, 200km/h hızı bile bulamıyor çoğu zaman * * *

dünyanın son günü

ilginç kelimesi o günü anlatmaya yetmeyecektir sanırım, düşünün bir günlerden cuma ve güneş tersten doğmuş, uyanınca bunu farkediyorsunuz, doktorun şu kadar ömrünüz kaldı demesi gibi birşey, ölmeye saatler kalmış, korku dolu bir bekleyiş. Büyük ihtimalle harkes ibadet ve hakkını helal etme telaşına düşecektir. * * * *

mersa

bugün doğum günü olan yazardır, iyiki doğmuştur *

petit beurre

kakaolu pudingle harika bir tatlı haline gelen, küçükken üstüne nutella ya da fındık kreması sürerek yediğim bisküvi.

sabah kahvaltısı menüsü

çay/meyve suyu, beyaz peynir, kaşar peyniri, zeytinyağı ve kekikli domates, bal, reçel, tereyağı, nutella, taze/kızarmış ekmek *

şiddetle tavsiye edilen yiyecekler

künefe
fesleğenli * makarna

dudakta sivilce çıkması

hem yüzdeki diğer bölgelere göre daha acı vericidir, hemde dudak şeklini bozma ihtimali vardır.

çocukken sahip olup büyüyünce yitirilenler

içinden geleni yapma özgürlüğü.

yalnizlik senfonisi

şarkının sertab erener&candan erçetin yorumuda ayrı bir güzeldir*

dogru cevap alinmasi zor olan sorular

boyun kaç?
kilon kaç?

ters peristaltik hareket

sonu kusmaya varan olayın tıbbi* söylenişi

tencerenin dibini sıyırmak

inanışa göre tencerenin dibini sıyıranların düğün gününde çok kar yağarmış***

zümrüt fotoğraf stüdyoları

her liseden mezun olan gencin uğradığı mekan. haftalar öncesinden randevu alınır, gidilir, önce yüze bir ton makyaj yapılır sonra fotografçı gelir şöyle dur, böyle bak * der ama o duruş şekliyle fotografçıya bakma ihtimaliniz çok düşüktür*. üstelik sizin yatarken, aynaya bakarken, alttan rüzgar verip saçlarınızı uçururken pozlarınızı çekmek isterler. bir de öyle bir fotoshop yaparlarki vay be bu ben miyim dersiniz*.

bazı yemeklerin içgüdüsel olarak yenmemesi

sakatatların tümü.