bugün

entry'ler (8)

sözlük yazarlarının kitap tavsiyeleri

1. paolo bacigalupi - kurma kiz
2. william ryan - hırsız
3. adini hatırlamadığım 2 yazar - isimler kitabı

yüzü güzel olsun huyu önemli değil diyen erkek

Huyu da yüzü de güzel olsun diyen doyumsuz erkeklere göre beyin olarak biraz daha geride olan - ve ne güzeldir ki içinde bulunmadığım - halka açık her yerde görebileceğiniz yaratıkların ufak bir kısmıdır.

insanlar nasıl uyuyabiliyor

Sadece temel 1-2 derdim olmasına rağmen aynı sebepten dolayı önce 5-10 gün uyuyamama, ardından sonsuzluğa giden bir uyuyamama / istemli uyumama hastalığına kapılıp günde 2-3 saat uyuyan birisi olup, ülkenin anasını belleyen adamların binlerce ruhu - benim daha kalbime 1 ruh bile sürükleyemeyişime rağmen - kaosa sürükleyip, nasıl rahat rahat uyuduklarını merak ettiğim bi konu.

sabah oldu

sabah oldu ben hala shell'e gidip sigara almaya üşeniyorum.

kartonla sigara almak

Eskişehir'deki djarum - black satışının kaldırılmasına karşın izmir içinde bulunduğum - vize haftası aile görmeye diye gidip haftanın her akşamı dışarı çıkıp, anne zaten gündüz sizleyim görmem gereken arkadaşlarım da mevcut biliyosun..Elimden geldiğince hepinize zaman ayırmaya çalışıyorum - zaman diliminde kalkıştığım ve 1-2 günde 2-3 dal içmeme sebep olan o tatlı eylem olur kendileri.

bir diziyi kaliteli yapan unsurlar

Film / dizi izleyici gözünde süreçten geçmeli.
1. izleyicinin %80-90 lık bi kısmını 3-5 bölüm ilerledikten sonra elemeli. Yani diziyi izleyen ufak bi kesim olmalı ki rat uğruna dizinin anasını bellemesinler.

2. Oyuncular ne kadar iyi / kötü oynarsa oynasın iş yönetmende bitiyor. diziyi izledikten sonra insanlarda beyin bıncıklaması görülmeli ki insanlar dizinin iyi / kötü yanları hakkında ilk etapta yorum yapamasınlar. Önce bi ölçüp tartsınlar kendi beyinlerinde.. Sonra çıkmaza girip kendi aralarında tartışsınlar.

3. Müziklerin 300.000.000 izleme yapmış olanlarının içinden değil, 300.000 (ortalama) satmış albümlerin içinden seçilmesi gerekiyor.

Sonuç: 3-5 tane yapın da izleyelim.

sözlük yazarlarının nicklerinin anlamı

Tokmak ci = Tokmakçı

1. (bkz: Arkadaş Filmi)
1.a. Arabaya bin.. tokmakla, arabadan in.. tokmakla ( açık ve net )

2. (bkz: Sword of justice)
2.a. Kötülerin dostu, iyilerin düşmanı olan sayın yargıçlarımıza ithafen yaratılmıştır.
2.a.1. Bu işleyişten pek hoşlanılmadığı için; ya iyi / kötü kavramını değiştirmek için,

ya da yargıçları değiştirmek için yaratılmıştır.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

I can hear the devil call my name

"HOPELEEEEEES" - I'm falling down

"FIIIIIIIIIIIIIILTY" - I can't wake up. I can not hold on, i will not let go.

"WORTHLEEEES" - It's over now

"GUUIIIIIIIIILTY" - There's no way out ! I can not hold on, i will not let go.

(bkz: Breaking Benjamin)