bugün

entry'ler (142)

öss

adı anılmaması gereken üç harflilerden en ipnesidir. *

tool

neden çaylak olduğumu merak eden yazardır.**

götüne playboy dövmesi yapan kadın

dövme yapacak başka yeri kalmamış mı diye sorulacak kadındır.

pm

psiko manyak deli, sıyırmış anlamına gelen kelimeler bütününün kısaltmasıdır.

her şeye muhalefet olan insan

her şeye muhalefet kampüs gençliğini tanımlayan söz öbeği.

sözlük yarın vizem var beni çalıştır

sözlükten kopamama ve fakat vizeye de çalışmak isteme halinden kaynaklanan ikilem sonucu kurulacak ütopik hayaller bütünüdür.

sözlük canım sıkılıyor beni eğlendir

eğlendir susam eğlendiiiirrr.. gibi saçma bir söz öbeğinden farkı olmayan emir cümlesidir.

hiç görülmeyen birine aşık olmak

şizofreniye bağlamaktır, hayal etmek ve kurulan hayallere inanmak sonucu ortaya çıkan etkileşimdir, aşka dönüşmesi muhtemel olup nadiren görülen durumdur.

öss ye 2 ay kala çalışmayı bırakmak

son iki aya kadar da çalışmamış ya da etkili çalışamamış olan öğrencinin umudunu kesme durumudur.

utandıran çocukluk anıları

6 yaş bitmek üzere, henüz okul mokul yok. görmemişin bi kardeşi olur, ee ablalık bu, her gün de abla olunmuyo ki. yeni doğan kardeşe ziyaretler oluyor, hediyeler getiren yakınlar, komşular vs.. üst komşunun kızı da kanki tabi, sokak arkadaşı. gene sokakta bir gün muhtelif oyunlar oynanırken, nerden aklına geliyosa o sırada, annesinin aldığı hediyeyi anlatmaya başlıyor bu kanki. sonra da beni gaza getiriyor, hadi gel alalım hediyeyi size götürelim.. nasolsa bize alınmış ya hediye, hemen el koyacam ben de. gidip komşunun zili çalınır. kurulan cümle şu, annem, kardeşime aldığınız hediyeyi istiyoo, ben alıp götürebilir miyim teyzee.. tabi komşunun böyle bi beklentisi olmadığı için şaşıraraktan hediyeyi elime tutuşturdu. eve gidince ve annem elimdeki hediyeyi sorunca, ben de herşeyi anlatıncaa annemin bağırma sesiyle apartman titredi ve tabi suçluluğumun sebebini anladığımda o rezillik hissinin bana neler yaşattığını anlatamam.. anlatsam bile anlaşılamaz.. anlaşılsa bile başkasına aktarılamaz..

h1n1

domuz girbinin tıbbi tabiridir. *****

çimlere uzanıp kitap okumak

hava bozuksa, yapılmaması önerilen davranımdır.

kusmasını önlemek için arkadaşın boğazını sıkmak

arkadaşın boğazı haddinden fazla sıkılırsa cinayetle sonuçlanacak ve şakayı kakaya çevirecek, tadında bırakılırsa kusmanın azaltılabileceği faideli bir davranıştır.

gecee

okunuşu itibariyle **, her gördüğümde bana nev in şarkısını hatırlatan ** yazar nickidir.

80 yaşındaki adamla birlikte olan 18 yaşındaki kız

para için değilse bile, başka bir menfaat peşinde olduğu muhakkak olan kızdır.

matkapla diz kapağı delmek

bir mazoşistin bir sadistten, kendisine yapılmasını isteyebileceği eylemdir.

dindar görünmek için yapılması gerekenler

beş vakit camiye gidilmeli, oruç tutulmalı, zekat verilmeli, hacca gidilmeli.. bunları yapmaya şeytanı engel olmuyosa zaten, saydıklarımızı yaparaktan olduğu gibi görünmeyen bu insan en kısa sürede göründüğü gibi olmaya başlar, gerçekten dindar olur çıkar. * *

doga ile felsefe iliskisi

felsefenin, arkhe dediğimiz evrenin kaynağının ne olduğu sorusuna cevap araması ve doğayla bağlantı kurmaya başlamasıdır.

güzellik öznel midir nesnel midir sorunsalı

abartılı bi güzellik varsa ortada, genel geçer bir güzelliktir bu, nesnel sayılır.
sonuçta güzellik nedir? algısı haz veren şeydir. kimin haz alacağı belli olmaz diyorsak, güzellik öznel olmalı. ama herkesin haz alabileceği güzellikler de mevcuttur belki.

dinimizi öğrenmek için okunması gereken kitaplar

islam tarihi ansiklopedileri, hadis kitapları *, ve tabi ki kuran-ı kerim.