bugün

entry'ler (89)

kızların yay burcu erkekleri sevmeme nedenleri

bir yay burcu bayanı olarak ben bile sevmiyorum lan. işin komik tarafı hemen hemen benzer özelliklere sahip olsakta yay burcunun en belirgin özelliği olan özgürlük tutkusu, bağlı kalamama, kaçıp gitme isteği gibi duygular onlarda daha baskın sanırım. hep bir ayaklari kapıdadır her an kaçıp gidicek gibi durur. bundan dolayi da karşısındakine fazla vermezler. ee bir bayanda güven ister herşeyden önce. netlik ister iskikrar ister olmayinca da bu burcun er kişisi pek sevilmiyor haliyle. genelleme yapmak cok doğru olmasada etrafimdaki 'ben dahil' birçok kız arkadaşim, yay burcu erkekleriyle hep ayni sorunlari yaşadilar istisnasiz hemde. o yüzden çevremdeki bir çok kişi yay burcu diyince bi durur. önce saydirir sonra 'ay sende yaydin dimi canim' diyip toparlmaya calışır. velhasil kelam gerçekten zordur bir burçtur yay. çok iyi dost olur, etrafinda birçok insan görmek mümkündür, sohbeti güzeldir, eğlendirir, destek olur ama sevgili olmaz. illa yay burcu istiyorsan etrafinda ne bilim kankan olsun, haci de pampa de tamamen kişisel tercihine birakiyorum yani ama sevgili cık.. hee acayip şansli da bir burçtur onu da belirtmeden geçemicem :)

sadece futbolseverlerin anlayabileceği terimler

ver kaç

kanatlardan baskı

çilek bu favorim. :)

bir de terim değil ama, river plate deyince akla boca juniors gelmesi.

çok aşırı bir futbol sever değilim ama bilinçaltimda yer etmiş işte. sanırım iki erkek kardeşe sahip olmanın sonucu.

25 yaş sendromu

20 den sonra iki yılda bir yaş attığım için, girmeme iki sene daha olduğunu düşündüğüm sendrom.

şimdi en son iki sene önce 22 isem bu demek oluyor ki bu sene 23 üm. ..ımm acaba geçen sene mi 23 tüm? yoksa hala 22 miyim? bi dakikaa o zaman bu hesaba göre 24 olamalıyım ama 25 den gün de alıyor olabilirim emin değilim?

en iyisi iki sene daha bekliyim sendrom için, aceleye gerek yok.

30 03 2014 saatin kaç olduğu sorunsalı

seçim nedeniyle saatlerin ileri alınmasının pazar gecesine ertelenmesiyle oluşan durum.

evde ki duvar saatinize bakın doğru olan o. yada kol saatinize.

an itibarı ile saatlerin 1 saat ileri alınması

şimdi durum şöyle sevgili sözlük yazarlari. normalde bugün saatler ileri alınıcakti ama seçimler nedeniyle karışıklık olmasin diye pazar gecesi ileri alınıcak ama biz otomatik olarak ileri alan akıllı telefonlarların azizliğine uğradık alniyacağınız. yani evde ki duvar saatiniz doğru olan. telefonlarınıza bakıp yanılmayın.

koskoca imparatorluğun ismini osman koyan zihniyet

beş yaşında ki çocukla ayni zihniyete sahip yazar beyanidir efenim.

ayni tespiti yeni okula başlayan alt komşu cocuğu da yapmıştır. tekrar yazıyorum beş yaşında

- anne osmanlı impayotoyluğu vayda niye mehmetli yok kiii? ehe ehe niyee osman diyolay anne diye sormuş, çok tomik bence ehe ehe diye de eklemişitir.

sen burdan bi çıkarım yaparsın artık.
ayrica ismiyle dalga geçtiğin o imparotorluğun isimlerinden birkaç tanesi, öğrende cahil kalma.

Devlet-i Âliye-yi Osmâniyye (Yüce Osmanlı Devleti)
Devlet-i Âliye (Yüce Devlet)
Devlet-i Ebed-Müddet (Ebedi Devlet)
Memâlik-i Mahrûse (Korunmuş Memleket)
Memâlik-i Mahrûse-i Osmanî (Osmanlılar'ın Korunmuş Memleketi).

denize rte mi düşse kurtarırsın hz muhammed mi

ya gözünüzü sevim dini değerleri bir takım ucuz espirlere malzeme yapmayın. birazcık saygı ya lütfen. sen başlık sayını arttircan diye insanların inançlarına bu derece saygısızlık yapılmasi hoş mu? siyasi başlığını git yine aç ama bunu yapma lütfen. kimseyi kolay kolay yargılamam inanıp inanması kendi tercihidir ama böyle de saygıgız insanlara tahammmül edemiyorum!

insan ikinci defa aşık olur mu sorunsalı

insanin sadece bir kere gerçek aşkı bulabileciğine inandım ben hep sözlük. yirmiöhöhö yaşıma geldim sadece bir kere aşık oldum. gerçi sonra onu terkettim ama orasını karıştırmayalım şimdi uzun hikaye

buna rağmen bi daha gerçekten aşık olabileceğimi düşünmüyorum. gerçek aşk tek ve sonsuz benim gözümde. sanırım iflah olmaz bir romantiğim ve sanırım bu yüzden yalnız öleceğim.

ben bu yazıyı eski sevgilime yazdım

hayır yazıcam da olurdu birgün yeni sevgilim filan, denk gelir okur mu acaba diye yazamiyorum.

ya kimi kandırıyorum. şu entryi arkadaşlarim görse bi tarafıyla gülerler. "böyle giderse yalnız yaslanican kediler yicek seni" diye dalga geçiyolar. ayrildiğim sevgilim bile hala birini bulamamiş olmamdan dolayi ona geri dönüceğimi saniyor.

ameliyat sonrası söylenen ilk sözler

"babaa" demişim. tabi bunu gören babam da hüngür hüngür ağlamış.

hiç kıyamaz biricik kızına canım babacım.

edit: şurda duygusal bir anımı paylaşıyorum arkadaş. o eksi niye he söyle bi bana niye. :)

babanın garip huyları

kanepede uyumadan yatağına gitmiyor. önce tv karşısında bi uyuyacak mutlaka sonra gidicek. uyumadan gitse geri geliyor. gözüne uyku girmiyo akli kanepede kalıyor adamın. *

okul bahçesinde survivorculuk oynamak

yeni nesilin oyun anlaşıyının ne kadar degiştiğinin göstergesidir.

gidin başka yerde oynayın dağıttırmayın lan bana konseyinizi!

yazarların aşık oldukları kişinin ismi

ismi lazım değil.

böyle yazınca pek bir gizemli oldu

hep sıkıntıdan işte bunlar yoksa aşık maşık olduğum yok. erosla aramız bozuk uğramıyor bayadır.

yanlış söylenen şarkı sözleri

sılada geliyor efendim;

doğrusu; ah be hiç haberin yok eş dost biz gama düşücez.

söylenen; ah be hiç haberin yok eş dost biz dama düşücez.

dam ney lan

rüyada görülen kişiye aşık olmak

ne garip bir olaydir. bir gece yatarsiniz ve tüm hayatınız boyunca beklediğiniz ve hayallerinizde ki profile uyan o insan rüyanizdadır. gerçek gibi bide aşık olursunuz ona. deli kalbinizin çarptığını farkedersiniz üstelik uyansaniz bile etkisinden kurtulamazsiniz uzun sure.

işte bu hayatin bize en büyük kazığı dostlar. kibarca anca rüyanda görürsün, ört bi tarafınıda yat diyor aslında.

yazar nicklerini popiş ile değiştirmek

tescillipopiş.

güzel oldu sanki. *

parmakları olan kız çekiciliği

+ olumm geçen bir kız gördüm varya.

- eee?

+ bi parmaklari vardı hatunun.

- hareket mi çekti sana noldu?

+ !??

sözlük yazarlarının hastalıkları

nickimi buraya birakiyorum anlarsiniz.

he bide yeni musallat oldu, asgitmat. pek bir buğulu görüyorum etrafi.

about time

rachel mcadams ve domhnall gleeson un baş rollerini paylaştığı, sıcacık bir hikayeye sahip 2013 yapımı ingiliz filmi. naif bir aşkı, komediyi, dramı aile ilişkilerini ve bilim kurguyu çok iyi harmanlamışlar filmde. ne bir eksik ne de bir fazla tam tadında olmuş bir film.

konu olarak tıme travel s wife filmiyle benzerlikler taşısa da, ondan daha güzel olduğunu söylemeliyim. özellikle rachel mcadams ın bu filmde ki rolü tıme travels wife ta ki rolüne oranla daha samimi ve başarılıydı. bir kere about tıme hikaye itibariyle daha sıcak, daha romantik, daha eğlenceli ve tabi ki bol ingiliz aksanına sahip daha güzel bir film. tabi birbirinden nefis soundtrcaklerini de unutmamak gerekir.

özellikle de bu şarkı hergün bıkmadan dinlenilebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=vmilF705qXE

yazarların kustukları yerler

otobüste şeffaf dosyanın içine. ilginç olan daha imzası kurumamış mezuniyet belgemin içinde olduğu dosyaya. o gün farkettim ki geleceğimin içine çok fena ettim ben ve o gün bugündür de iflah olmadım.