bugün

entry'ler (378)

türkiye nin tacizde dünya ikincisi olması

Mısırda ki taciz turistten para almaya yönelik yani türkiyedeki taciz ile mukayese edilemez , bayanları taciz etmede ki üstün performansımızı kimse elimizden alamaz emin olun bu konuda dünya birincisiyiz..

Mısıra gidenler bilir orada ki taciz açlık ve yoksulluktandır.

kibar küfür etmek

anneni bilmem ne ederim.

kürtaj ve zina

kürtaj kesinlikle yasaklanmalıdır!kürtaj yasaklanmalı ve doğacak çocukların içerisinden orospu çocukları özenle seçilmelidir , seçilen o çocuklar ileride bizi yönetecek , yani kesinlikle bize lazıııım.

müslümana çaktırmadan domuz eti yediren ateist

hiçbir ateist o kadar saygısız değildir,ateist'ler müslümanlara ve diğer din mensuplarına karşı saygılıdır sadece kendileri inanmamayı seçmişlerdir.avrupa da ki dindar ve dinsizlerin müslümanların bu hassasiyetine nasıl ehemniyet verildiğini yaşamış birisi olarak size net bir şekilde diyebilirim ki müslümana ancak diğer bir müslüman domuz eti yedirir bu da türkiye de olur maalesef!!!örneklerini araştırınız sonra diğer din , mezhep ve inançsızlara karşı gaza geliniz.

meslek gereği çok bayan bacağı gören erkek

kadın doğum doktorları.

doktorun dayağı hak ettiğini düşünen zihniyet

kasten cahil bırakılmış zihniyettir,cahil kalırsa insanın neler yapabileceğine canlı şahit olsun diye doğal yaşam ortamına salınmış velakin bir türlü adapte olamamıştır.insandır bedenen , heyvandır zihinen , mika hakkinen.

sütten psikolojik zehirlenme

sütten psikolojik zehirlenme ileri süren zihniyet kesinlikle ghötten hamile kalan bir hatunun sıçtığı çocuktur...

ps:laktoz intoleransı psikolojik değil sindirim sistemi ile ilgili bir rahatsızlıktır , kısacası sütte bulunan laktoz şekerinin sindirilememesi durumudur ve fiskoloji ile alaykası yoktur!

türkiye deki akılalmaz israfın boyutları

her sene kaldırım taşlarının sökülmesi yenilenmesi ,belediyelerin birilerini zengin etmek için olduk olmadık heryere lale,menekşe,çuha çiçeği dikmesi,elektirik idaresi,iski ve belediyeye ait altyapı hizmetlerinin sürekli hatalı yapılması sonucu doğruyu bulmak adına bir kerede yapılacak bir işin on kerede yapılamaması hem maddi açıdan hem de evlerini su basan,lağım basan,elektiriği kesilen vatandaşın maduriyeti açısından ve çoğaltabileceğimiz nice böyle hatalı uygulama yüzünden oluşan israftır.özellikle gıda israfından bahsetmedim çünkü vatandaşın gıda israfı tamamen kendi inisiyatifindedir,evine gereksiz yere 5 ekmek alıp 2 sini çöpe atan , 4 kişi yaşadığı evde 8 kişilik yemek yapıp döken kişilerin kişisel hataları ve vicdansızlığı olduğu için bu tüm milleti bağlayıcı değildir.

ps:bir alman arkadaşımı istanbulda gezdirirken bizim aslında çok zengin olduğumuzu söylediğinde hayır biz çok zengin değiliz dedim o da bana zengin olmasanız gezdiğimiz heryerde bütün peysaj çalışmaları yapılmış bahçeler sokaklarda ve otoyollarda düzenli bakılan çiçekler olmazdı çünkü almanya da parklar dışında böyle sokak ortasında yolların yanında özenle bakılan çiçek göremezsin dedi , ne deseydim evet biz çok zenginiz ancak saklamak istiyoruz dedim...düşünsenize asgari ücreti ve o ücretle ev geçindirmek isteyen kişiyi ve yolların otoyolların sağına soluna sezonluk dikilmiş çiçekleri..ayranımız yok içmeye uzay mekiğiyle gidiyoruz niğde'ye..

rothschild

para basma yetkisini 1963 yılında 11110 sayılı kanunla kendilerinden alarak amerika merkez bankasına veren J.F Kennedy aynı sene bir suikast sonucu öldürülmüştür ne tesadüftür ki olayı gören 57 görgü şahidi de öldürülmüş veya çeşitli kazalarla aynı yıl ölmüştür.

uludağ sözlük yazarlarından kitap tavsiyeleri

bence herkesin mutlaka okuması gereken kitaplar mihail bulgakov ''usta ile margarita'' ve steinbeck ''gazap üzümleri''dir.

babanın erken yaşta kaybedilmesi

anne veya babanın erken yaşta kaybedilmesi pusulasız bir gemiyle meçhule yolculuktur,elektiriklerin hiç dönmemek üzere gitmesidir,vücutta asla doymayacak bir açlığın meydana gelmesidir.allah kimsenin başına vermesin.şayet bundan daha da acısı vardır o da ebeveynlerin evladını yitirmesidir.

özal mı papaz mı

zamanında şevki yılmaz isimli bir milletvekilinin özalın bir üniversitenin cübbesini giymesi üzerine yaptığı ve çok güldüğüm yorumdur.

abdullah öcalan ın asılamaması

devletin binlerce bahane bularak sanki pkk türkiye cumhuriyeti devletinden daha güçlüymüşte bu asılmanın gerçekleşmesi halinde pkk'nın türkiyeyi ele geçirecekmiş gibi saçma sallamalarla bir türlü gerçekleşemeyen eylemdir.benim için asılması ve asılmaması önemli değil ama zamanında kendi başbakanını,üniversite öğrencilerini asan bir devlet ne değişti de kendi tarihinin en büyük katilini asamadı bunu anlamakta güçlük çekiyorum demek ki gerçekten bizim ülkemizi biz değil başkaları yönetiyor ve biz sadece talimatları uyguluyoruz!!!!

ps:bence şehit aileleri hariç çoğunluk böyle bir karar vermekten korkuyor çünkü o yürek bir tek o şehit ailelerinde var öylesi evlat yetiştirebildikleri için.

16 nisan 2012 emre belözoğlu basın toplantısı

iyi de sadece gözlemcinin değil olayın yakınında ki diğer futbolcuların şahitliği de bu konuda önemli.şahitlik kabul edilir çünkü fifa'nın rusyada ki olaylardan sonra ırkçılık'la ilgili çok sert bir tutumu ve talimatı var.ben emreyi hiç sevmeyen birisi olarak artık yaptıkları sebebiyle kendisini yeşil sahalarda görmek istemiyorum,hiçbir takım bir emre barındıracak kadar küçülmemeli.üstelik bu ırkçı sözleri bir türkün söylemesini hiç anlamış değilim yoksa bu ırkçılık bulaşıcı birşey de biz türklere de mi bulaştı???

organik beslenme ve yaşam

kesinlikle olması gerekendir,örneğin yediğimiz a-b-c marka tavukların antibiyotik(hasta olmamaları için) ve diğer ilaçlarla 30-40 gün arasında (normal süre minimum 75-90 gün) şişirilerek sofralarımızda yer alması ve bu tavuğu tüketen bizlerin hasta olduğumuzda kullandığımız antibiyotiklerin bu beslenme sonucu etkisinin azalmasından tutun da çocuklara yedirilen maalesef hormonlu domates salatalık çilek ve benzeri gıdalar yüzünden kızların erken ergenlik yaşaması ve benzeri insanın doğasına aykırı olan birçok şeyin başımıza gelmesine sebep olan doğası bozulan gıdaların etkisinden kurtulmak için mutlaka yaşanması gereken organik beslenme ve organik yaşamdır.elbette bu organik yaşam belirli kriterler doğrultusunda ve güven telkin eden firma ve satıcılardan yapılacak alışverişlerle mümkün olacaktır,tv de ki 5 kilo organik şeker 100 tl masalını dinleyerek organik bal olamayacağını düşünmemek gerekir ve diğer bu işi dürüstçe yapan firmalara karşı da önyargı beslememek gerekir bu konu aslında çok daha uzun fakat kısaca şöyle özetleyebilirim yaşam kalitesi adına bundan 20 yıl önce yediğim tavuğun daha farklı bir tadı vardı ve hasta iken içilen tavuk suyuna çorba 2 günde iyileşmemi sağlıyordu domatesin kokusu yoğurdun tadı gerçekten çok farklıydı,sanırım tüketim toplumunda talep arttıkça bu seri üretimi ve seri üretimin problemlerini beraberinde getirdi ki biz artık bugün bu noktadayız.kesinlikle organik beslenme ve yaşam şart!!! elbette maddi olanaklar doğrultusunda ancak şu da bir gerçek ki ucuz olduğu için 100 tlye 5 kilo şeker alacağınıza 30 tl'ye 500 gr organik bal alabilirsiniz ki sanırım 500 gr bal tüketmek 1 kilo şeker tüketmekten daha faydalıdır.

ingilizlerin espri anlayışı

barda biranıza çaktırmadan civa atmak bir ingiliz espri anlayışıdır.

kürtlerin galatasaraylı olduğu gerçeği

Hapiste ki ergani kürdü başkanını unutan fenerbahçeli sallamasıdır.

okan bayülgen

haksız olduğunu bile bile kendisini uyaran bir üniversiteliye faşist diyen birisi nasıl aydın ve entelektüel olabilir? programına bağlanan insanlara reyting için şov bizınıs için hede hödö yapabilirsin ancak iş sosyal yaşama geldiğinde eğer kendinde hala böyle bir hak görüyorsan kusura bakma asıl azılı faşist sen olmuşsun demektir.ülkemizde mafya filminde oynayanlar kendilerini mafya zanneder v.b sanırım vatandaş kraliyeti biraz abartıp kendisini epey kaptırmış.

halil sezai paracıkoğlu

kendileri lou reed taklididir bence.

ps: çakma lou reed len bu entry'im mazi oldu.

burak yılmaz futbolcu değildir

burak yılmaz futbolcudur,golcüdür,golcü demek girdiği 5,6 pozisyondan en az birisini gol yapan demektir kendiside bunu çoğunlukla yapabilmektedir,ama kaçırdığı çok saçma gol pozisyonları da vardır bu demektir ki hiç kimse 4/4'lük değildir kaldı ki kendisi benzemaya,aguero'ya,dzeko'ya balotelli'ye rakibim dememiştir.egoisttir evet zaten hemen hemen bütün golcüler egoisttir.ona bakarsak defans oyuncuları da aman bu top benden çıksın da ne olursa olsundur.

ps:hıncal uluç bazen iyi sapıtır bazen kötü bu konuda sapıtmasına katılmıyorum.