bugün

entry'ler (94)

türkçenin ingilizceden üstünlüğü

Türkçenin eklemeli bir dil oluşu, biraz araştırma sonucu çoğu terimin türkçede karşılığı bulunması ve yeniliklere açık bir dil olması bu durumun apaçık izahlarındandır.

uludağ sözlük vs kötü sözlük

bundan yüzyıllar önce kötü sözlükte yazarlık yapardım. O zamanlar gördüğüm birkaç hata ve eksiklik sebebiyle, sözlükte bir başlıkta sözlüğü eleştirdim(konu neydi hatırlamıyorum bayağı geçti üstünden. öyle yerden yere de vurmamıştım. Bu eleştiriden sonra yazarlığım elimden alındı. Tekrar 10 entry olayları ve onay sürecine soktular. O gün bitti gözümde kötü sözlük.

uludağ sözlük teki herkesin seviyesiz olması

seviyeli olmak karşı tarafın seviyesiyle alakalı bir durumdur. Maksat arada uçurum olmasın.

yunan tarihinin türk tarihinden üstün olması

eğitim sistemi ve batıcı propagandanın söylem olarak etrafa saçılan pislikleri. Bunu söyleyen insanı ilber Ortaylı ya havale ediyorum.

chp yi eleştirmenin çaylaklık sebebi olması

chp yi eleştirmek artık çoluk çocuk oyuncağı (eleştirilmeyecek yanı yok ki) olduğundan dolayı gayet normal bir durumdur.

muslumanlarin pis kokmasi

müslüman pis kokmaz, pis kokan adam müslüman olamaz. Sigara kokusu hariç.

musluman insanlarin cahil olmasi

her zaman söylerim, bilmeyen adam değil, yarım bilen adam cahildir. Özellikle bazı konularda genelleme yapan insanlar.

pkk nin tsk dan daha basarili olmasi

tsk yı siyaset, vesayet, nato vs gibi güçlerden arındırmadıkça yerini her zaman koruyacak olan söylem.

yobazlıkla müslümanlığı bir gören zihniyeti bozuk

yobaz müslüman yok mudur, elbette vardır, yobaz hristiyan da vardır, yobaz yahudi de vardır, yobaz ateist de vardır. Bu tartışılmaz. Ama bu senin bütün müslümanlara yobaz demeni gerektirmez. Bunu dedikçe de yobaz etiketini sen yersin. Dikkat.

pkk propagandası yapan bingöllü orospu çocuğu

terörün propagandası olmaz, fakat oradaki çocuğun pkk yı pek terör örgütü görmediği de malum.

özürlü asansörünü kullanan sağlamlar

Empati duygusundan yoksun, insan adı altında iki ayaklı bir mahluk. Belli ki düşünme yetisi yok. E insan, düşünebilen bir hayvan dediğimize göre, bu türlerden insan olarak da bahsetmemiz pek mümkün olmuyor sanırım.

kadınların üşümemesi

Türkiye'nin en zorlu kış şartlarında bile, nasıl olur da bu kızlar mini etek ve ya taytla dolaşır diye merek ettiğim bir gerçek. Bu kızlardan birine sorduğumda tayt pantolondan daha sıcak tutuyor diyeniyle bile karşılaştım. Helal size ne diyeyim.

araba kullanırken yapılmaması gerekenler

her kaza ihtimaline karşı "emniyet kemerinizi takınız".

thomas aquinas

(bkz: akinolu thomas)

hannes swoboda

şu an avrupa sosyalist grup başkanlığını yapmaktadır. 1996' dan beri avrupa parlamento milletvekilliği bulunmaktadır.

tanrının varlığına inanıp ateist olmak

(bkz: dinden istifa etmek)

saddam ve esad ın kimyasal silahları

birleşmiş milletler, medya ve cia, ırak' ta kimyasal silah yoktur açıklamasını bariz bir şekilde yapmaktadır. Fakat oğul bush ırak' a girmeyi kafasına koymuş, bir anlamda babasının intikamını almak istemektedir ve süreç başlar. Bush kendisine yalancı şahitlik edecek bir devlet görevlisi bulur. Yalan makinesi, iş başındadır. Irak' ta ciddi derecede kimyasal silah bulunduğu söylenir. Ele geçirilen planlarda saddam' ın sivil halk üzerinde bu silahların kullanılması amacı gösterilir. Irak hükümeti savaş hazırlığında olduğu gündeme getirilir. Barışın koruyucusu, tam bir melek olan birleşmiş milletler oğul bush' a yolu verdikten sonra Irak işgali başlar.
Irak petrolü artık amerikanın elinde ve amerikan hegemonyası şiddetli biçimde devamlılığını sürdürmektedir.

hamile olduğunu babasına söyleyen kız

mantıklı kızdır. şayet, ailesi, bir insanın samimi ve doğal olarak tek sığınabileceği kurumdur. Bugün devlet bile kendi bireyini bu konuda aşağılamaktadır.

yazar olmayıp sözlük takip eden ot

herkes iyi bir yazar olabilir, fakat herkes iyi bir okur olamaz. Keza yazarın kalitesini belirleyende bir anlamda okurun kalitesidir.

edit: mesela ben iyi bir yazar değilim ki, bu entry 'i girmemle, eksiyi yemem bir oldu. tabi bunu okurun kalitesine de bırakarak kendimi rahatlatmıyor değilim.

sabah sabah bir erkeği baştan çıkarmak

erkeğin libidosunun tavan yaptığı sularda o kadar da zor bir eylem değildir. Hafif bir nefes, bir dokunuş zaten türk erkeğini her saatte baştan çıkarabilir fakat sabahları bu durum daha net olarak görülür.